Ranná tajná misia

Naša misia začína ... výstroj a výzbroj je kompletná. Vonku je ešte šero spôsobené skorou rannou hodinou a hustými dažďovými mrakmi, na akciu ako stvorené.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Môj parťák je zo začiatku plný očakávaní a nie príliš opatrný, ako sa však vzďaľujeme od základne, začína byť stále ostražitejší. Pozorne sleduje okolie, ladne a potichu preskakuje dažďové mláky.
Spomalí a sleduje podozrivú osobu na druhom brehu zahalenú dažďovým oparom. Vyhodnotí ju ako nie nebezpečnú pre dnešnú misiu, pohybom tela mi naznačuje, že môžeme bezpečne pokračovať.
Blíži sa k nám ďalší podozrivý živý tvor, narušil náš osobný priestor, je malý ale hysterický. Je potrebné odvrátiť katastrofu - naše prezradenie, musíme byť nenápadný. Parťák ho jedným rýchlym, ale jemným pohybom zrazí do mláky, nech sa spamätá. Tvor prestal hysterčiť a už len prekvapene pozerá z mláky. Môžeme pokračovať ...
Je potrebné zanalyzovať všetky nebezpečné predmety na okolí, nie je to jednoduché, hustý dážď zmazal takmer všetky stopy na nich. Hotovo!
Blížime sa do nebezpečnejšej oblasti, stromy, husté lístie na zemi, treba byť opatrný. Pod lístím sa čosi hýbe, parťák sa "to" pokúša vyprovokovať z úkrytu svojim tajným jazykom a rýchlymi nepriateľa mätúcimi pohybmi. Zmizlo to, našťastie.
Stretávame ďalší tím misie, vymeníme si niekoľko základných údajov o našich pozorovaniach a možných nebezpečenstvách. Parťák má na starosti preskúmanie výzbroje a dôkazových materiálov konkurencie a nenápadné preskúšanie ich fyzických zdatností.
Čas však kvapí, som veliteľ tímu, takže ideme, misia ešte nie je splnená.
Konečne správny čas a miesto, správne vysoká tráva. Tu musí parťák vykonať to k čomu bol tajne poverený. Je sústredený, tichý, nenápadný, jedným okom sleduje okolie. Mojou úlohou je následne odstrániť všetky stopy, nemôžeme si dovoliť odhalenie.
Ešte zopár krokov a o chvíľu nenápadne zapadáme do prebúdzajúceho sa dňa medzi zväčšujúci sa dav ľudí, ktorí nič netušia.
Akoby nič sa vraciame na základňu, mokrí, ale spokojní.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poobede nás čaká oveľa dlhšia misia ... poobedné venčenie nášho psa je totiž minikonferenciou mnohých misijných tímov a tam treba ukázať oveľa viac svojich zdatnost a znalostí.

Juditka Hitková

Juditka Hitková

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kvapka vo vesmírnom mori ... pre niektorých aj malým vesmírom ... Zoznam autorových rubrík:  Poetry experimentPríbehy čajovneMoje pasieSúkromnéZamyslenia

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu