Bratislavské bobry, tým je hej, pri každej bobrej hrádzi je aspoň jedna čierna skládka a môžu spokojne plniť smernicu ministerstva životného prostredia. Ale čo naši, východniarskí bobri?
Tí z toho zostali úplne zhrození. V horských oblastiach severovýchodného Slovenska, v našich jedľovobukových lesoch, akosi absentujú, na rozdiel od okolia Bratislavy, čierne skládky.
Ale čistiť treba.
Skládky tu síce chýbajú, ale to, čo našim, severovýchodoslovenským bobrom nikdy nechýbalo, je prirodzená, nenútená, východniarska inteligencia.
Bobrom stačilo trochu pobehať po lese, aby našli objekty vhodné na čistenie. Stromy označené presne podľa príslušnej lesníckej legislatívy a určené na "vyčistenie".

A už to fičalo. Buk za bukom, žiadne mäkké dreviny podľa zoologických príručiek, ale riadne označené dreviny padali do vody.

Bobry sa v čistiacom nadšení pustili aj do označených javorov horských a veľkých jedlí. No tie boli zatiaľ nad ich sily. Neviem neviem, či to do 5. júna, keď akcia "Vyčistime si Slovensko" končí, stihnú.

Rezy sú čisté, predpisové, presne podľa príručky "Zmeňme svet Husquarnou!"

Drobný, vyčistený odpad nebol problém ukladať na hrádze. Nie je to síce zatiaľ Gabčíkovo, ale povedzme si úprimne, aj Vodohospodárska výstavba nejako začínala.

Lenže. V posledných lúčoch zapadajúceho slnka sa na poslednom tohoročnom snehu, objavili stopy.

Bobry ostávajú kľudné. Vedia že tento medveď sa nemusí tohtoročnej milej čistiacej akcie ministerstva zúčastniť.
Je zástupcom živočíšneho druhu, ktorý ako prvý vyhral 18 žalôb podaných na ministerstvo životného prostredia.