
Kto aspoň trošku sleduje dianie okolo Bohemians, tak v skratke ide o dnes už opäť elitný klub, ktorý vzkriesili fanúšikovia, a verejná podpora. Vedú sa síce spory o jeho pôvod, značku i príjmy z odchodu bývalých hráčov, ale klub funguje, a dotiahol to až do najvyššej súťaže. Lenže nedávno zažili jeho fanúšikovia šok – majiteľ štadióna, na ktorom klub hráva, sa rozhodol, že nepredĺži futbalistom zmluvu, a štadión predá, pretože nemá prostriedky na jeho rekonštrukciu.
Vedenie klubu sa potom dohodlo, že klub bude hrávať svoje domáce zápasy na pôde rivala zo Slavie Praha, čo mnohí považovali za neuveriteľnú zradu. Nepáčilo sa to ani zošívaným ani klokanom, a tak sa rozbehla iniciatíva na záchranu pôvodného štadióna. Kto by si pomyslel, že zázrak v podobe štedrej fanúšikovskej finančnej zbierky sa už nemôže opakovať, musel byť veľmi príjemne prekvapený. Za tri mesiace sa štyri stovky fanúšikov zaviazali ku vkladom vo výške 23 miliónov českých korún, a vzniklo občianske združenie, ktoré chce štadión odkúpiť pre potreby klubu. Do akcie sa pravdepodobne zapojí aj niekoľko firiem, a v konečnom dôsledku sa môžu vyzbierať ďalšie desiatky miliónov.
Je pravda, že v porovnaní so sumou, ktorú bude stáť Národný futbalový štadión Slovana ide o drobné, ale pokiaľ je pán Kmotrík majstrom v oblasti PR, tak určite by stálo za úvahu zapojiť do financovania štadióna /alebo likvidácie pôvodnej ruiny/ aj samotných fanúšikov Slovana alebo hrdých Bratislavčanov.
Osobne som bol vždy rád, že sa podobný štadión v Bratislave konečne postaví, no nikdy sa mi nepáčila myšlienka, že by to mal financovať najmä štát. Je to nefér voči ostatným priaznivcom futbalu, ale aj tým, ktorí sa o futbal nezaujímajú. A pokiaľ sa už podobný projekt má realizovať, tak nech klub zorganizuje zbierku aj medzi tými, ktorí na ten štadión budú mať najbližšie – teda medzi fanúšikmi Slovana. Určite by som prispel, a bol by som na to hrdý.