Keci, keci, kecičky

Písmo: A- | A+

Inflácia slov ešte nikdy nenabrala taký boom ako za posledných pár rokov. Svet je priam zaplavený najrozmanitejšími mítingami, konferenciami, či prednáškami. Húfy tárajov, eurotárajov, globotárajov a iných pochybných figúrok neschopných sa uplatniť v normálnom povolaní sa ako sťahovavá hydina presúva z miesta na miesto a oduševnene ponúka sekundové vízie, výzvy, posolstva, ktoré sú pretavené do zmesi najklišéovitejších fráz. Tie sú na míle vzdialene potrebám bežného človeka a nikdy nenájdu uplatnenie v reálnom živote.

Impotenti skutkov donekonečna omieľajú silné slová ako dynamika rastu, špičkové stratégie, svetová prestíž, sociálne cítenie. Náhodne úspechy neprimerane ospevujú, neúspechy obratne zatajujú. Na nepríjemné otázky odpovedajú dvojzmyselne, protiotázkou alebo obratne zmenia tému. Cvičení papagájí si vždy nájdu priestor ako  vyzdvihnúť vlastnú dokonalosť a nenahraditeľnosť pre kolobeh planéty. V spoločnosti ostatných priekopníkov teórie sa navzájom bratajú a krok za krokom budujú pevnosti imaginárnej svetovosti.  Táto zbytočná mašinéria ma skvele prepracovaný marketing, a tak ich presun pozemským i nadpozemským priestorom sa vždy koná za ohlušujúceho bubnovania médií, ktoré tiež vyznávajú kult prázdneho slova a nákladnej reklamy.

Čo s tým? Tu argumenty z reálneho sveta určite nenájdu živnú pôdu, pretože niekto by od vaty slov musel prejsť k odvážnym činom a skutočne niečo urobiť. Tak treba len dúfať, že sa snáď nájde čarovný princ, ktorý vstúpi do tohto zhnitého sveta a pri ceste na piedestál nestratí súdnosť a niečo skutočne zmení. Na kolektívne úsilie v tomto procese moc neverím. Zatiaľ sa občas sa za tých ,,vyvolených" treba aspoň v tichosti pomodliť, aby sa 1000% inflácia z jazykov nepreniesla aj na naše peňaženky, kontá, prípadne k hromadnému svišťaniu guliek.

P.S. A ešte jeden 10 sekundový odkaz priamo z Matrixu do Matrixu

Skryť Zatvoriť reklamu