Karol Koóš
Zamyslenie
Je zaujímavé počúvať “kázanie” o tom, ako sa niektoré ekonomiky správali nezodpovedne, vrátane ich občanov. Ako to všetko spôsobilo krízu.
Chel by som dostať na "papier" moje doterajšie životné skúsenosti a pozorovania, tak ako sa vo mne vyvíjali. Starám sa o slovenskú stránku venovanú P. Coelhovi www.paulocoelho.com. Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
Je zaujímavé počúvať “kázanie” o tom, ako sa niektoré ekonomiky správali nezodpovedne, vrátane ich občanov. Ako to všetko spôsobilo krízu.
Politické strany a ich predstaviteľov si dosadzujú a platia veľké globálne spoločnosti a iné finančne silné zoskupenia za účelom presadzovania si svojich obchodných a mocenských záujmov.
Dostal som otázku „Ako vidíš súčasný vývoj v spojitosti so správami o páde eurozóny, Írsku, Španielsku a pod.?“ Moja odpoveď znela „Len žiadnu paniku.“ Krízy boli aj budú.
Po posledných voľbách mám dojem, že je absolútne jedno, či volím tzv. ľavicu alebo pravicu.
Trojštvrtinové parlamentné víťazstvo Orbánovho Fideszu je prejavom jednoznačnej vôle ľudu na získanie vízie budúcnosti.
Ospravedlňovať agresívne správanie v mene Svojej pravdy je prinajmenšom otázne. Každý má Svoju pravdu. Aj ja. Aj Vy. Aj naše okolie. Každý.
Diskusia pod spomínaným článkom publikovaným dnes na SME.sk ma desí. Svedčí o neznalosti. Svedčí o povyšovaní slobody prejavu nad ľudskosťou a utrpením. Svedčí o zvrátených myšlienkach. Svedčí o hrozbe násilia a vraždenia, ktorá nepominula a ktorá sa ako hmla ešte vždy vznáša okolo nás.
Nikto z nás si nemôže povedať, že je 100%ne "čistý". Každý niekedy prekročil alebo sa aspoň dotkol hranice, či už morálnych, etických alebo právnych zákonov.
Život je príliš krátky – dlhý na to, aby sme si ho mohli dovoliť prežiť zle. Upravený citát P. Coelha
Podľa nášho učiteľa Shi De Lona, náš život je príliš krátky na to, aby sme obsiahli to, čo sa tvorilo stovky, či tisícky rokov.
S reinkarnáciou a s minulými a budúcimi životmi som sa zatiaľ nestotožnil. Platí však, že energia sa nestráca, len mení svoju formu.
Rokmi praxe v rôznych typoch finančných spoločností som dospel k poznaniu, že hlavným kritériom pre prijatie nových poradcov je ich povaha, schopnosť prispôsobiť sa a pracovať v tíme, morálka a schopnosť počúvať a učiť sa. Všetko ostatné sú druhoradé záležitosti.
Kult úspešnosti na nás číha na každom rohu. Útočí z každého média. Máme ho plné okolie. Dravosť, arogancia, povrchnosť, peniaze a moc činia znaky úspechu. To všetko za každú cenu a rýchlo.
Ani po dvadsiatich rokoch kapitalizmu (postsocializmu) sme neprispôsobili naše myslenie novému politickému a hospodárskemu systému. Nedokážeme odpustiť neúspech.
Ste prekvapení? Nemusíte sa báť. V žiadnom prípade to nie je zásluha tých pánov, ktorí nás o tom v televízii presviedčajú. Nie je to ani šikovnosťou našich bankárov, ktorí sa tým veľmi radi chválili. Máme proste šťastie. V čom?
Ja nie. Národ, aby ako celok bol považovaný za vyspelý a kultúrny, musí mať za sebou históriu a kultúru.
Dnes chcem napísať o našej najväčšej finančnej spoločnosti. Tou spoločnosťou je náš ŠTÁT.
Dnes je otázka väčšej spoluzodpovednosti za naše vlastné zdravie čoraz frekventovanejšia. Čoraz viac badám prehnané očakávania ľudí od lekárov. Očakávanie zázrakov na počkanie.
S radosťou oznamujem priaznivcom spisovateľa Paula Coelha, že už v týchto dňoch funguje prepojenie medzi jeho oficiálnou stránkou www.paulocoelho.com a verziou Slovak. Túto stránku venovanú autorovi prevádzkujem ja. Momentálne ju považujte za štartovnú verziu. V najbližšom období pripravím jej aktualizáciu. Som rád, že po dlhom čase sa mi podarilo splniť moje predsavzatie a sľub pánovi Coelhovi. Zároveň som rád, že popri iných jazykoch tam už dnes svieti aj Slovak.
Stádovitosť. Tak sa dá nazvať správanie naše správanie k finančným produktom.