Prečo nepodporujem Postoj.sk

. V Postoji sa vytvorilo toxické geto, ktoré škodí kresťanom, konzervatívcom i národu.

Prečo nepodporujem Postoj.sk
postoj.sk (Zdroj: postoj.sk)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Uvedomujem si, že týmto sklamem a možno aj nahnevám niektorých mojich priateľov avšak prejavom skutočného priateľstva je aj schopnosť povedať nepríjemnú pravdu.

Postoj som sledoval takmer od jeho vzniku, ešte pod značkou Postoy, a doteraz si ho niekoľkokrát do týždňa otvorím. Mám tam pár obľúbených autorov, od ktorých si nenechám ujsť žiadny článok. Všeobecne sa mi však s týmto denníkom spájajú aj pocity smútku či horkosti, ba dokonca hnevu.

Vďaka vysokej novinárskej kvalite sa tento server stal akoby povinným čítaním angažovaných kresťanov. O to väčšia je jeho zodpovednosť, keď svojím čitateľom neustále falošne podsúva myšlienku, o tom, ako sú prenasledovaní a systematicky ohrozovaní. Každého, kto nezdieľa jeho ultra-konzervatívnu ideológiu nálepkuje ako liberálov, ktorých systematicky predstavuje ako ideologicky zaslepených, pomýlených, či dokonca zlovoľných protivníkov. Myšlienka Roda Drehera, že skutoční kresťania by sa mali úplne izolovať od tohto skazeného sveta stále viac dominuje a otravuje redakčnú atmosféru. Dokonca na túto tému otvorene polemizujú s pápežom Františkom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem toho Postoj dlhodobo otvorene i skryto útočí na ekologické hnutie. Tu nejde len o nejakú kritiku bolestivých a nepopulárnych opatrení ale o systematické spochybňovanie a podrývanie akéhokoľvek úsilia čeliť najväčšej a najkomplexnejšej výzve ľudstva. Ťažko povedať, čo je škodlivejšie, či sabotáž riešenia problémov zemskej atmosféry alebo atmosféra polarizácie, ktorú časopis vytvára.

Tento magazín naviac škodí aj samotnej myšlienke konzervativizmu. Napriek tomu, že sa štylizuje do pózy TÝCH Konzervatívnych novín, väčšina jeho autorov a prispievateľov úplne stratila morálno-politický kompas. Títo ľudia otvorene podporujú populistov ako Trump, Orbán či Kollár. Ako som poukázal v minulom článku, znamená to, že rezignovali na morálku, cnosti a ideály a ide im len o moc a presadenie svojej vízie bez ohľadu na diskusiu, demokraciu či pravdu. Milá redakcia, toto nie je konzervativizmus ale jeho extremizovaná karikatúra.

SkryťVypnúť reklamu

Ako som už uviedol vyššie, v redakcii Postoja pôsobí viacero výborných novinárov aj s vysokými ľudskými kvalitami, ktorí by mohli byť veľkým prínosom pre slovenskú žurnalistiku. V Postoji však vytvorili toxické geto, ktoré škodí kresťanom, konzervatívcom i národu a preto by sa malo rozpustiť.

Miro Koseček

Miro Koseček

Bloger 
  • Počet článkov:  110
  •  | 
  • Páči sa:  155x

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu