reklama

Prečo nepodporujem Postoj.sk

. V Postoji sa vytvorilo toxické geto, ktoré škodí kresťanom, konzervatívcom i národu.

Prečo nepodporujem Postoj.sk
postoj.sk (Zdroj: postoj.sk)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Uvedomujem si, že týmto sklamem a možno aj nahnevám niektorých mojich priateľov avšak prejavom skutočného priateľstva je aj schopnosť povedať nepríjemnú pravdu.

Postoj som sledoval takmer od jeho vzniku, ešte pod značkou Postoy, a doteraz si ho niekoľkokrát do týždňa otvorím. Mám tam pár obľúbených autorov, od ktorých si nenechám ujsť žiadny článok. Všeobecne sa mi však s týmto denníkom spájajú aj pocity smútku či horkosti, ba dokonca hnevu.

Vďaka vysokej novinárskej kvalite sa tento server stal akoby povinným čítaním angažovaných kresťanov. O to väčšia je jeho zodpovednosť, keď svojím čitateľom neustále falošne podsúva myšlienku, o tom, ako sú prenasledovaní a systematicky ohrozovaní. Každého, kto nezdieľa jeho ultra-konzervatívnu ideológiu nálepkuje ako liberálov, ktorých systematicky predstavuje ako ideologicky zaslepených, pomýlených, či dokonca zlovoľných protivníkov. Myšlienka Roda Drehera, že skutoční kresťania by sa mali úplne izolovať od tohto skazeného sveta stále viac dominuje a otravuje redakčnú atmosféru. Dokonca na túto tému otvorene polemizujú s pápežom Františkom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem toho Postoj dlhodobo otvorene i skryto útočí na ekologické hnutie. Tu nejde len o nejakú kritiku bolestivých a nepopulárnych opatrení ale o systematické spochybňovanie a podrývanie akéhokoľvek úsilia čeliť najväčšej a najkomplexnejšej výzve ľudstva. Ťažko povedať, čo je škodlivejšie, či sabotáž riešenia problémov zemskej atmosféry alebo atmosféra polarizácie, ktorú časopis vytvára.

Tento magazín naviac škodí aj samotnej myšlienke konzervativizmu. Napriek tomu, že sa štylizuje do pózy TÝCH Konzervatívnych novín, väčšina jeho autorov a prispievateľov úplne stratila morálno-politický kompas. Títo ľudia otvorene podporujú populistov ako Trump, Orbán či Kollár. Ako som poukázal v minulom článku, znamená to, že rezignovali na morálku, cnosti a ideály a ide im len o moc a presadenie svojej vízie bez ohľadu na diskusiu, demokraciu či pravdu. Milá redakcia, toto nie je konzervativizmus ale jeho extremizovaná karikatúra.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ako som už uviedol vyššie, v redakcii Postoja pôsobí viacero výborných novinárov aj s vysokými ľudskými kvalitami, ktorí by mohli byť veľkým prínosom pre slovenskú žurnalistiku. V Postoji však vytvorili toxické geto, ktoré škodí kresťanom, konzervatívcom i národu a preto by sa malo rozpustiť.

Miro Koseček

Miro Koseček

Bloger 
  • Počet článkov:  115
  •  | 
  • Páči sa:  217x

Jeden z tých 926 nešťastníkov, ktorý v minulých voľbách chcel voliť PS-Spolu, ale v poslednej chvíli sa rozhodol hodiť to KDH, lebo chcel, aby sa aj oni dostali do parlamentu. Tento rok to napravím, volím PS! Tento blog nie je nijakým spôsobom sponzorovaný žiadnou politickou stranou. Zoznam autorových rubrík:  Spiritualita a duchovný životEkonomika, politikaSpoločnosťFotoRozvoj osobnostiBusiness intelligence, OLAP, DSúkromnéNezaradenéUmelá inteligencia

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu