Miesto pre vašu tvorbu. Staňte sa súčasťou komunity
Ladislav Lencz

Ladislav Lencz

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Vášnivo rád sa učím, vďaka tomu sa necítim starý. Učím sa od svojej manželky, detí, vnúčat - aj tým, že píšem blogy. Veľa som sa naučil od svojich študentov a od ľudí iných názorov, včítane kritikov mojich blogov. Čo som pochopil, snažím sa odovzdať druhým - so striedavým úspechom. Od Ježiša sa učím najťažšej disciplíne: byť láskavým človekom a pomáhať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Súkromné

Dodatok k článku Dieťa s DS ..., ktorý som prechodne deaktivoval

Ladislav Lencz

Dodatok k článku Dieťa s DS ..., ktorý som prechodne deaktivoval

Prečo som napísal článok „Dieťa s Downovým syndrómom: čo ho čaká a čo čaká jeho okolie?", ktorý teraz už nie je na internete? - Po prvom článku o DS som cítil potrebu hlbšie sa zaoberať s problematikou DS, navštívil som Klub Down-up, tri mamičky detí s DS mi napísali svoje skúsenosti, všeličo som o téme preštudoval. Čo som sa dozvedel a zakúsil, veľmi ma oslovilo, preto som to v uvedenom článku ponúkol aj druhým v presvedčení, že ich to môže zaujímať.Jednému z diskutujúcich chýbala informácia o problémoch s deťmi s DS a pod. Mohol som pridať to i ono, ale tým by som podľa môjho názoru (1) neprispel k riešeniu problémy rodičov s DS, ktorí potrebujú osobný kontakt, komunikáciu, individuálnu pomoc a radu šitú na mieru. Preto som zdôraznil potrebu osobného kontaktu s odborníkom aj s rodičmi s podobným osudom, uviedol zdroje ďalších informácií a odkaz na kluby rodičov detí s DS. Mal som pred očami manželov dieťaťa s DS a ich potreby, zdôraznil som, že potrebujú individuálnu pomoc aj uviedol, kde ju môžu hľadať, - a nesnažil som sa o úplnosť ponúkaných informácií, čo na niekoľkých stránkach ani nie je možné.

  • 15. nov 2009
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 0x
Anton Srholec, spisovateľ a kňaz, 12. júna sa dožíva 80 rokov

Ladislav Lencz

Anton Srholec, spisovateľ a kňaz, 12. júna sa dožíva 80 rokov

Milý Tono,rozhodol som sa toto blahoprianie publikovať. Mladší, ktorí nemôžu vedieť, ako statočne si sa postavil proti nezákonnosti a násiliu v dobe, keď ešte možno nežili, majú vedieť o Tvojej statočnosti, ktorú prejavuješ dnes. Majú napríklad vedieť, že si pred niekoľkými dňami na protestnom zhromaždení otvorene povedal, že zrušenie špeciálneho súdu je krokom k návratu k súdnictvu, manipulovanému štátom a stranou. Nikoho si neobviňoval ani nepodozrieval, ale si to jasne povedal.Ako obeť komunistami manipulovaného súdu mal si právo to povedať. Treba sa Ti poďakovať, že Tvoj život je svedectvom o podivuhodnej alchýmii ľudskosti a lásky. Komunisti Ťa poslali do "uránového pekla" Jáchymova - ale z jeho temných hlbín namiesto smrti zažiarilo svetlo života. (1) Možno práve tam si sa naučil chápať vydedencov spoločnosti a s láskou sa ich ujímať.

  • 8. jún 2009
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 0x
  • 24
SkryťZatvoriť reklamu