Nastal čas.

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Cestári už teraz nemajú z čoho a nám napadol sneh. Slnko nesklame. Isto ako každý rok príde jar. Príroda sa už teraz pomaly prebúdza. Že nie? Ale áno. Skúste počúvať ráno vtákov. Dnes som zaznamenal aj iné prebúdzanie. Po dôkladnej zimnej analýze slovenských financií, vyčíslení škôd to zase začalo. Aspoň rozhlas tak čvirikal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zaujala ma krátka správa, ktorá oznamovala, že pan Mikloš a a s ním súhlasiaci pán Mihál navrhnú zvýšenie veku pre odchod do dôchodku.

Tak ma napadlo do kedy ešte budú takéto úpravy? My, v krajine známej ako "Stredoeurópsky tiger", kde ekonomika a banky sú na tom najlepšie v Europe a kde iné krajiny (napr. Irsko, Grecko, Česko) budu možno zajtra tam, kde my sme dnes "musíme" zvyšovať odchodový vek, aby sme udržali dôchodkový systém a hlavne výšku dôchodku!

Navrhujem konečné riešenie tohoto ťažkého problému. Vôbec nemám na mysli konečné riešenie typu z pred 70 rokov. Mňa išpiroval výrok pani premierky o tom, že nie je dôležité koľko sa do systému (zdravotníctva dáva - prispieva štát), ale ako sa s financiami narába.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môj návrh je: Jednotný čas odchodu do dôchodku a spravodlivý dôchodok pre všetkých. Ako?


Ako spravodlivý dôchodok navrhujem truhlu. Keďže ich je množstvo a rôznych verzií, pokryjú raz a navždy všetky predstavy o výške dôchodku. Napríklad aj taký predčasný dôchodcovia by mohli mať zachované zvýhodnenie. Dostať cínovu. Šetrime aj na obrane, že? Miesto stíhačiek posilníme vojsko v Afganistane. Tak by dokonca dôchodok splňal aj najprísnejšie kritéria bezpečnosti dopravy. Sinergický efekt ako sviňa. Nároky na dodatočné financie žiadne.

Ako jednotný čas odchodu navrhujem čas splnenia jedinej podmienky. Teda dňom kedy sa jednoznačne preukáže potreba dôchodku. Výhodou je prísne individuálny prístup, ktorý spĺňa najprísnejšie kritéria o dodrźiavaní ĺudských práv a slobodnej voľbe.

SkryťVypnúť reklamu

Myslel som aj na tých čo budú nespokojní. Ako? Nech maju dôchodky dva. Kde ten druhý - truhlu vziať? Ja sa svojej dobrovolne vzdávam a s radosťou urobím dobrý skutok. Prispejem sa na potravu do zvieracieho útulku. Však prach som a v prach sa obrátim. Kto zabudol, za chvíľu to bude pripomínané ako každý rok. No a medzi tým bude pár zvieratok spokojných.

Vidím v tom iba samé výhody a to ešte som nerozobral sinergicky efekt v dopadoch na ekológiu.

Že je to bomba nápad, toto konečné riešenie?

Ľudovít Gallik

Ľudovít Gallik

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek z národa zvaného ľudstvo. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéZo životaNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu