Nukleárny terorizmus, alebo kto chce psa biť...

Mám taký pocit, že sa začína zase „nová doba“. Obama a spol vytiahli na svetlo sveta nový terminus technikus – nukleárny terorizmus. Po slovensky by som to napísal však, že kto chce psa biť, palicu si nájde. Prečo práve tak a nie ináč?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Keď Obamov predchodca vytiahol boj proti terorizmu, koho by napadlo, že na dlhé roky sa bude vojna a zabíjanie považovať za niečo normálne. Asi nikoho. Ten čo to vymyslel, však veľmi dobre vedel čo robí. Možnosť zmenil na určitosť. Je to rovnaká stratégia, alebo rétorika aká sa používa aj v iných oblastiach nášho života. Ukážkovo bola a je použitá v kampani prasacej chrípky. Možnosť ochorenia bola zmenená na určitosť očkovania. 

Po nežnej som spoznal cez internet Piera. Je Francúz, žijúci vo Francúzku. Jeho túžba bola prísť na Slovensko a vidieť ako to v tom ruskom bloku vyzerá. Pred tým ako prišiel mi poslal jednorazový foťák s tým, aby som nafotil obchody, ulice – jednoducho obyčajne obrázky z obyčajných miest a že vyvolanie a vyrobenie farebných fotiek je isto u nás drahé (aj bolo), tak on si to urobí sám. Nazdával som sa, že mi chce ušetriť financie. Keď sme sa však stretli, tak mi vysvetlil, že mal iný zámer. Chcel poznať neskreslenú slovenskú realitu prostredníctvom fotiek. Spolu sme sa potom nie jeden večer bavili o socialistickej agitácii a kapitalistickej propagande. Musel som aj tu uznať, že kapitalisti boli a sú lepší. Od tej doby som si ju (propagandu) začal všímať viac.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako sa prejavovala? Najprv to začalo filmami. Zabíjanie ľudí na obrazovke sa stalo „všedné“. Potom nás začali učiť ľudia, z krajín kde sa zabíjajú medzi sebou už dlhé roky, demokraciu a spolunažívanie. Keď prvý krát tiahli do boja za demokraciu ukázali nám aká je to zábava. Obyčajná počítačová hra, že? Alebo tie obrázky laserom navádzaných zbraní v telke vyzerali ináč? Kdeže to ma niečo spoločné so zabíjaním počas 2.svetovej vojny, či inej vojny! Všimli ste si to? Podľa tejto propagandy je obrovský rozdiel v zabíjaní teraz a vtedy! Teraz je to také „normálne“, skoro až humánne. Po propagácii terminus technikus – boj proti terorizmu, začalo sa ešte masívnejšie zabíjať. Zdalo by sa, že súdruhovia z NDR urobili chybu. Kdeže! Filmami sme boli masírovaní, že môže nastať čosi horšie - nukleárne. Preto obyčajný terorizmus prestal stačiť a rozšíril sa o nukleárny. Palica sa znova našla. Teraz stačí ukázať prstom a z možnosti sa stane určitosť.  Žeby v Iráne?

SkryťVypnúť reklamu

Mimochodom. Poznáte ešte okrem terorizmu a očkovania aj niečo iné, kde z dôvodu „možnosi“ sa stala „určitosť“ ? V konečnom dôsledku určitosť zisku! Jedná určitosť nás našťastie obišla – balenie rohlikov.

Ľudovít Gallik

Ľudovít Gallik

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek z národa zvaného ľudstvo. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéZo životaNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu