Tak dosť už! „Keď ho nemôžu zastaviť policajti a naše súdnictvo, stopneme ho my!“, povedali si slovenskí vedci združení v Slovenskej akadémii vied (SAV). Preto dali dokopy vedecký tím zložený z tých najlepších odborníkov na elektriku, právo a počítače. Múdre hlavy pracovali dňom i nocou a hoci nemali za to zaplatené (vedci nikdy nemajú dobre zaplatené), dopredu ich poháňal spravodlivý hnev a vedomie, že môžu konečne pomôcť demokracii a vlasti.
Keď už tak týždeň bez prestávky pracovali (Bill Gates dokázal aj tri dni a tri noci pracovať bez oddychu, slovenskí špičkoví odborníci dokázali nespať až 6 nocí), vynález bol na svete. Pozostával z titánového obalu a riadil ho procesor Pentium 9 (9, 7 GHz). Ďalšie skutočnosti vedci predvídavo nezverejnili, pretože si vynález najprv chcú dať patentovať. Múdro spravili, pretože si myslím, že vynález by sa mohol rozšíriť do celého sveta a Slovensko sa vďaka nemu môže stať slávnou a bohatou krajinou.
Mal som to šťastie zúčastniť sa prvej neverejnej prezentácie. Všetci sme tušili, že sme sa stali svedkami neobyčajného, priam historického okamihu. Okamžite sme pochopili, že vynález má dokonca ešte širšie použitie ako vedci pôvodne zamýšľali. Prístroj funguje na jednoduchom princípe:
Jeho softvér obsahuje všetky slovenské (dokonca aj americké) zákony a dokáže analyzovať ľudskú reč. Keď si prístroj vypočuje výrok politika, ktorý sa nezhoduje so zákonmi, okamžite to vyhodnotí ako protiprávnu činnosť a prostredníctvom tajnej laserovej technológie znecitliví ústa rečníka. Politik tak vlastne nemôže pokračovať v protiprávnom a protidemokratickom prejave a navyše je silne zosmiešnený, pretože mu prístroj vykriví ústa len na ľavú alebo pravú stranu (podľa toho, či to bol extrémny ľavičiar alebo pravičiar).
Ako každý geniálny vynález, aj tento si vzápätí našiel zarytých nepriateľov. Zástupca slovenských súdov sa hneď na prezentácii nepríčetne rozkričal, že nech prístroj zničia. Vraj každý výrok dokážu posúdiť len sudcovia a nie nejaký sprostý stroj. Vraj všetko potrebuje svoj čas, aspoň mesiac alebo rok alebo desať rokov. Vari je obyčajný stroj schopný za zlomok sekundy vyriešiť to, čo slovenskí sudcovia riešia roky? „Nezmysel!“, vykrikoval sudca asi v hroznej predtuche, že prístroj oberie o prácu všetkých slovenských sudcov.
Sudca netušil, že na prezentácii boli aj tajní agenti, ktorí mali americké prístroje na vymazávanie pamäte. Ja som si ich všimol a veľmi nebadane som sa vytratil z prezentácie ešte pred skončením. Teraz som ostal jediným svedkom geniálneho vynálezu, pretože ostatní majú pamäť už vymazanú. Neviem, komu tak záležalo na tom, aby sa vynález nerozšíril do sveta. Asi sudcom. A mne už asi nikto neuverí.