To, že obvinenia pána Fica voči pánovi Kiskovi spĺňajú predpoklady na naplnenie skutkovej podstaty trestného činu ohovárania, už zrejme pán Kiska riešil podaním trestného oznámenia, pretože tým boli zasiahnuté jeho občianske práva.
Nie je však vyhlásenie premiéra, že ak sa prezidentom stane pán Kiska, ako osoba blízka scientológom, bude to bezpečnostným rizikom pre náš štát,trestným činom šírenia poplašnej správy?
Ak pán premiér mal indície, že kandidatúra pána Kisku za prezidenta môže ohroziť náš štát, a nič zákonne nepodnikol na zamedzenie jeho kandidatúry, nejedná sa o niektorý z trestných činov proti bezpečnosti republiky, prípadne trestný čin marenia úlohy vejným činiteľom?
Pán kandidát Fico informácie o bezpečnostnom riziku kandidatúry pána Kisku (bez ohľadu na to, či sú pravdvé, alebo nie) oznámil až po skončení prvého kola voľby prezidenta, hoci nimi disponoval už prv. Počkal však s ich zverejnením až na druhé kolo, keď už je pán Kiska jeho jediným konkurentom vo voľbách, a teda takto "lsťou bráni voliť" občanom svojho protikandidáta. Nedopustil sa tým trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb?
Počas celej tlačovej besedy vystupoval pán premiér suverénne a rázne. Avšak po otázke novinára, či zverejnené informácie má od tajnej služby, zaváhal a zneistel, i keď napokon povedal, že nie.
Pri tlačovej besede však hovoril, že sekta scientológov predstavuje riziko pre štát. Z toho vyplýva, že by mala byť sledovaná tajnými službami.
Ďalej pán premiér menoval organizácie a osoby na Slovensku, ktoré patria k tejto sekte. Odkiaľ však čerpal tieto informácie, keďže predtým povedal, že táto sekta nie je v Slovenskej republike registrovaná?
Z oficiálnych zdrojov teda nie.
Nebolo teda zaváhanie po otázke znakom klamstva na ktoré nebol pripravený?
Ak zdrojom jeho informácií bola SIS, a on tieto informácie použil vo svoj osobný prospech vo voľbách na diskreditáciu konkurenta, nejedná sa o trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa?
Prípadne o zverejnenie utajovaných skutočností?
Neviem, či je (a do akej miery) rizikom pre náš štát pán Kiska, ak sa stane prezidentom.
Človek však niekedy musí podstúpiť i riziko. Napríklad, ak chce cestovať autobusom. Šoféra si nevyberie, musí podstúpiť riziko - zveriť sa do jeho rúk. Môže sa len rozhodnúť, či nastúpi alebo nie.
Pri voľbe prezidenta nastúpiť musíme.
Môžeme si však vybrať spomedzi dvoch šoférov.
Jednému z nich musíme svoje osudy zveriť do rúk:
Buď tomu, o ktorom veľa nevieme, a tak sa vystavujeme istému riziku,
alebo tomu, o ktorom vieme, že jeho konanie je nielen rizikom, ale často priamym konaním zla.
Čo si teda vyberieme? [/content>
Ktorý kandidát je bezpečnostným rizikom pre štát?
Z veľmi emotívnej pondelkovej tlačovej besedy predsedu vlády Slovenskej republiky a zároveň kandidáta na úrad prezidenta sme sa dozvedeli, že náš štát je v ohrození:Prezidentom sa totiž môže stať človek, prepojený s osobami, hlásiacimi sa k sekte scientológov.Táto sekta je nebezpečná a cez osobu prezidenta by sa mohla dostať k informáciám, ktoré znamenajú vážne bezpečnostné riziko pre štát.Nie je však bezpečnostným rizikom pre štát premiér, prípadný prezident, ktorý pre svoj osobný prospech vystaví štát takémuto riziku, a pravdepodobne tiež porušuje zákony, na ktorých stojí demokratické zriadenie našej republiky?