Martin Borguľa
Politika Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE!
Včera som zverejnil na svojom facebooku status v znení: ZA MŇA - NIE. Dohodu nepodporím a mám na to svoje dôvody.
A. Einstein: “Človek môže v živote, krátkom a plnom nebezpečenstva, nájsť zmysel len vtedy, keď sa venuje práci pre spoločnosť.”Som poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie Sme rodina. V národnej rade som členom Zahraničného výboru NR SR a členom Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
Včera som zverejnil na svojom facebooku status v znení: ZA MŇA - NIE. Dohodu nepodporím a mám na to svoje dôvody.
Prípadov týrania, zlého zaobchádzania a hrubého zanedbávania starostlivosti v zariadeniach sociálnych služieb pribúda.
Kto sú ženy (a muži), ktorí sa v dnešnej pandemickej dobe starajú o seniorov v zariadeniach sociálnych službách?
Práca opatrovateliek patrí na Slovensku medzi povolania s najnižším platovým ohodnotením a najmenším spoločenským statusom. Všetci o nich hovoria, ale v skutočnosti sú neviditeľné.
Je Ivan Bošňák a jeho iniciatíva Dáta bez pátosu iba marketingovým nástrojom SaS proti Matovičovej vláde? Všetko nasvedčuje tomu, že na uvedené otázky je odpoveď ÁNO
Pre mnoho ľudí sa štátne nájomné byty možno stanú jediným riešením ich bytovej otázky do budúcnosti. Dôvodom je momentálny stav na trhu s nehnuteľnosťami. Ten ako keby vôbec nereflektoval súčasnú situáciu.
Cestovný ruch patrí k oblastiam, ktoré boli pandémiou zasiahnuté úplne najviac. Stopka cestovaniu, a to celosvetovo, zásadne ovplyvnila návštevnosť Slovenska od marca v podstate až doteraz.
Výstavba štátnych nájomných bytov s dostupným nájomným sa v kontexte zhoršujúcej ekonomickej situácie stáva ešte aktuálnejšou. Ľudia strácajú prácu, znižujú sa mzdy, podniky prepúšťajú.
Citové, psychické, telesné týranie, finančné a majetkové zneužívanie, zanedbávanie starostlivosti, nežiaduce formy ošetrovania. Deje sa prevažne v kruhu rodiny, ale aj v sociálnych zariadeniach pre seniorov a v nemocniciach.
Takmer milión ľudí v tomto štáte má na svojich pleciach exekúciu. Tí šťastnejší len jednu, tí menej šťastní päť aj viac. Úroky a poplatky z dlhov sa často vyšplhajú do výšok, ktoré niekoľkonásobne prekračujú výšku istiny.
Bývalá vláda Petra Pellegriniho odklepla investíciu vo výške 60 miliónov pre výstavbu nového kultúrneho a kongresového centra v Bratislave. Stalo sa tak vo februári tohto roka, týždeň pred voľbami...
Tento problém je ďaleko vážnejší, ako si myslíme a ako si naša spoločnosť dokáže pripustiť. Nie je to len príbeh nejakej staršej pani okradnutej vlastným synom, o ktorom sme si niekde prečítali. A zďaleka to nie sú len „šmejdi“.
Podľa charakteristiky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv sú generické lieky rovnako účinné ako originálne lieky. Napriek tomu sa neustále vedú diskusie o ich účinnosti a bezpečnosti a nedôvera voči nim pretrváva. Čím to je?
Keď sme zdraví, vôbec nás táto téma nezaujíma. Možno ju dokonca pokladáme za prehnane medializovanú.
Cestovný ruch na Slovensku patrí jednoznačne k tým odvetviam, ktoré boli korona krízou postihnuté úplne najviac.
Cestovný ruch patrí k tým odvetviam, ktoré boli koronakrízou postihnuté najviac. Jedným z opatrení, ako udržať zamestnanosť v cestovnom ruchu a zabezpečiť zamestnancom vyšší príjem, je oslobodiť prepitné od zdanenia a odvodov.
Jedným z problémov nášho zdravotníctva, ktorý „štve“ Slovákov úplne najviac, sú dlhé hodiny strávené v čakárni u lekára. Aj v tomto prípade na to najviac doplácajú tí najzraniteľnejší.
Ako? Napríklad aj tým, že im budeme garantovať nulové alebo len minimálne doplatky za lieky. Aj o tom je aktuálna revízia úhrad za lieky, ktorá sa v týchto dňoch pripravuje.
Sledujúc politické dianie týchto dní, prebiehajúce koaličné rokovania a reakcie niektorých médií, nemôžem sa ubrániť jednému pocitu. A to, že niektorí politici akoby nechceli rešpektovať výsledky nedávnych volieb.
Zásadné veci v našej spoločnosti, od ktorých závisí náš život, sa ani zďaleka neriešia s takou razanciou, s akou sa rieši predvolebná politická kampaň.