reklama

Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru?

Čo hovorí Etický kódex zamestnanca akadémie policajného zboru? Zamestnanec je osobnosť hodná úcty a rešpektu a svojim správaním a konaním potvrdzuje tento status. K študentom, kolegom i verejnosti sa správa s úctou a dôstojnosťou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Akadémia Policajného zboru v Bratislave nepredĺžila úväzky pedagóga pre opozičného poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD). Blaha v tejto súvislosti napísal, že akadémia je v rukách ministerstva vnútra a tento rezort je v rukách hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Aké je tvrdenie poslanca Ľuboša Blahu?

1. Aká náhoda - akadémia je v rukách ministerstva vnútra, tento rezort je v rukách OĽaNO, Chmelár a Blaha patria medzi najväčších kritikov OĽaNO a oboch stihne navlas rovnaký osud - nepredĺžia im zmluvy.

2. A minister Mikulec, ktorý je po Naďovi druhým najoddanejším Matovičovým poskokom (Naď sa fakt prekonať nedá), vyhlasuje, že on s tým nič nemá - v tom nie je nič politické, že sa vláda zbavuje svojich kritikov, to sú len také kozmické náhodičky.

vyhlásil vo svojom statuse ( celý si ho môžete prečítať tu).

Pôsobenie poslanca Blahu na Akadémii policajného zboru (APZ)

Poslanec Blaha na škole pôsobil ako externý pedagóg na katedre spoločenských vied. Policajná akadémia už 11.12.2019 (za vlády SMERU) zverejnila stanovisko v ktorom tvrdila, že poslanec Blaha poškodzuje ich dobré meno. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už vtedy vedenie akadémie upozornilo, že poslanec Blaha bol prijatý do služobného pomeru len na dobu určitú a keď tá uplynie, bude na to miesto vypísané výberové konanie. 

Celý článok si môžete prečítať tu

Obrázok blogu
(zdroj: aktuality.sk)

Aj preto vedenie Akadémia PZ oznámilo, že sa v plnom rozsahu dištancuje od všetkých vyjadrení a výrokov poslanca Smeru-SD.

Obrázok blogu

„Tieto vyjadrenia poškodzujú jej meno, dôveryhodnosť a sú v priamom rozpore s jej poslaním,“ dodalo vtedy vedenie akadémie.

Rektorka Kurilovská ďalej v tom období pre Pravdu potvrdila, že Blaha učí na policajnej akadémii profesijnú etiku, filozofiu a etiku. Miesto odborného asistenta získal na základe výberového konania. Dodala, že jeho zmluva je na dobu určitú, skončiť sa má v januári 2021. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Podľa etického kódexu zamestnanca Akadémie policajného zboru:

  • Zamestnanec je osobnosť hodná úcty a rešpektu a svojim správaním a konaním potvrdzuje tento status.

  • K študentom, kolegom i verejnosti sa správa s úctou a dôstojnosťou.

Dodržiaval podľa Vás Ľuboš Blaha etický kódex zamestnanca Akadémie policajného zboru? Správa sa podľa Vás s úctou a dôstojnosťou k verejnosti?

Poslanec Blaha pôsobí aj na Slovenskej akadémii vied

V decembri 2019 sa SAV oficiálne dištancovala od jeho vyjadrení na Facebooku. „Jeho statusy sú dehonestujúce a pre SAV neprijateľné,“ uviedla akadémia na svojej webstránke.

Podľa Slovenskej akadémie vied, kde Blaha pôsobí v Ústave politických vied, sú jeho statusy dehonestujúce. 

Poslanec Blaha je zamestnancom Ústavu politických vied SAV a aj preto ho verejnosť s našou dôveryhodnou inštitúciou spája. Statusy a vyjadrenia poslanca Blahu sú v priamom rozpore s vedeckou činnosťou SAV.

Reagovali vtedy najmä na jeho komentáre aj k novinárkam denníku SME a Denníku N. Medzinárodný tlačový inštitút upozorňoval napríklad na časť zo statusu, v ktorom Blaha útočí na redaktorku Kovačič Hanzelovú a na to, akú lavínu hanlivých reakcií takéto statusy spúšťajú u jeho fanúšikov. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

na záver dodal:

Obrázok blogu

Blaha na to reagoval statusom:

"V SAV vedia, že robia zlú vec. Že potápajú kolegu za to, že má iný názor. Možno to robia z presvedčenia, lebo nenávidia komunistov a o Blahovi predsa v Denníku N píšu, že je komunista. A píšu, že je konšpirátor, útočí na ženy a ešte je vraj aj antisemita. Sedí tam chemik, biológ, fyzik. Čítajú to a veria tomu. Nesledujú politiku, riešia si svoje vedecké úlohy. Radi uveria, že všetky tieto klamstvá Denníka N sú pravdou. A radi povedia - kopnime si do Blahu, veď je aj tak extrémista"

Statusy a vyjadrenia poslanca Blahu sú však podľa SAV v príkrom rozpore s etickým kódexom akadémie, v ktorom sa okrem iného uvádza, že ich zamestnanci sa riadia “všeobecne platnými etickými princípmi, vo vzťahoch k ostatným zamestnancom zachovávajú ohľaduplnosť, úctu, zdvorilosť a čestnosť…“ „zamestnanci zachovávajú a podporujú záujmy svojej organizácie a SAV, chránia ich duševné a materiálne vlastníctvo, dbajú na zachovanie ich dobrého mena.“

Ktorý zo statusov vystihuje názory Ľuboša Blahu asi najlepšie?

Obrázok blogu

Záver:

Podľa zverejnených stanovísk má poslanec Ľuboš Blaha občas problém s napĺňaním Etických kódexov organizácii pre ktoré pracoval/pracuje. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A aké predmety poslanec Ľuboš Blaha podľa rektorky Akadémie vyučoval na Akadémii policajného zboru?

Profesijnú etiku, filozofiu a etiku.

Občianska iniciatíva STOP zelená - udržateľnosť, príroda, ľudia, život, Slovensko...

Martin Greguš

Martin Greguš

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  62
  •  | 
  • Páči sa:  426x

Som predseda občianskej iniciatívy STOP Zelená - www.stopzelena.sk - ktorá sa snaží vyvíjať osvetovú činnosť v oblasti ochrany životného prostredia, znižovať odpad v podobe „ľudských stôp“ zanechaných vo voľnej prírode, ale aj v mestách, a tak vytvárať priaznivejšie životné prostredie pre budúce generácie v súlade s princípom trvalo udržateľného rozvoja Slovenska a zakladajúci člen občianskej platformy Team Bratislava, ktorú založili bratislavskí členovia a sympatizanti občianskej iniciatívy. Pri príležitosti dňa ZEME sme spustili spravodajský portál ZELENESPRÁVY na www.ZELENESPRAVY.sk. Okrem sme.sk čítam a aktívne podporujem www.ISOCERTIFIKAT.sk portál o ISO certifikácii, www.NOVOSTAVBA.sk - spravodajstvo zo slovenského stavebníctva, spravodajstvo z Bratislavy na www.bratislavskespravy.sk a spravodajský portál www.ISLOVAK.sk Zoznam autorových rubrík:  BratislavaOchrana životného prostrediaŠtátne orgány a samosprávaStrategické plány a manažmentPolitika, komentáre a postrehyStavebníctvo a dopravaZdravotníctvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu