Diaľnica pri Svrčinovci bude uzavretá o 10 dní dlhšie lebo NDS ju prenajala na nakrúcanie filmárom.

Písmo: A- | A+

Bezočivosť. Ak ste niekedy stáli v kolónach čo je na slovenských cestách v špičkách bežný jav, možno ste si pomysleli že veď predsa niekedy sa opravovať musí. Omyl, tu aj štátna firma kľudne prenajme diaľnicu na 10 dní filmárom.

Isto pôjde o kultúrny počin desaťročia keď kôli tomu akože oprava ktorú NDS oznamuje od 9. do 31. Augusta trvá o 7 až 10 dní dlhšie lebo sa tam bude nakrúcať bližšie nešpecifikovaný zahraničný film.

NDS ale na svojej stránke o filmároch taktne pomlčí.

Dopravné obmedzenia (ndsas.sk)

V správach RTVS konkrétne na rozhlasovej 1-tke sa však pochválili (Uzávera D3 v úseku Svrčinovec – Skalité potrvá do konca augusta – Správy RTVS) akýže to úžasný kultúrny počin sa nám tu bude diať že aj tie krvopotne dostavané a násobne predražené úseky diaľnic radi ponúkneme, lebo veď čo nás po ľuďoch. Možno si niekto z NDS spraví selfie s nejakým známym hercom a kolóny kamiónov pošleme po okreskách ľuďom popod okná. Lebo ich potrebujeme len raz za 4 roky. Medzitým nech držia hubu a krok a hlavne pracujú a platia dane, nech máme z čoho rozhadzovať a aj to málo čo je, aj to si budeme prenajímať komu chceme a kedy chceme.

V tejto krajine už neprekvapí nič. Možno už len prenajať v čase vrcholiacej tretej vlny JIS na Kramároch na natáčanie filmu : "Slovensko, líder boja s Kovidom." Aspoň na mesiac. A chorých ľudí poslať kamsi do preč.

PS: Malo byt ísť o seriál Tom Clancy od Amazonu. A pri smradiacich kamiónoch a zápchach si spomeňte že si takúto radosť sčasti platíte sami lebo cez SK partnera to z 33% zasponzoroval Slovenský audiovizuálny fond.

PRODUCTION: Amazon Series Jack Ryan to Shoot in Slovakia - FilmNewEurope.com

Skryť Zatvoriť reklamu