Kráska z internetu

Pavol rád hrával internetové stolové hry, najmä šach a kanastu. Krátil si takto čas, pretože býval sám. Osud bol k nemu sebecký. Po autonehode mu ostali trvalé zdravotné problémy, s ktorými sa sám nikdy celkom nevyrovnal. Výhodou internetu je, že zakrýva pravdu a človek sa tak môže stať tým, čím chce. Pavol bol dobrý hráč a pri online hrách sa vedel uvoľniť. Rád nadväzoval kontakty. Inak to bol skôr uzavretý melancholický človek. Cítil sa vo svojej roli dobre a neuvedomoval si, že aj druhí len „hrajú“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Jedného dňa sa mu „prihovorila" jedna mladá žena. Šach hrala veľmi dobre a pri štvorhre v kanaste mu tiež pomáhala vyhrávať. Dozvedel sa, že má rozbehnutú kariéru modelky. Jej fotky sú v časopisoch. Volala sa Andrea.

Stretávali sa často na hre a tiež na facebooku. Mala tam fotku, naozaj bola pekná. Pavol ju však vždy bral len ako kamarátku, pretože mu povedala, že má priateľa, s ktorým žije. Nevyhľadával ju, to ona sa k nemu pridala vždy, keď bola pripojená. Nič netušil o tom, že nebol jediný.

Raz mu napísala, že bude pár dní v hlavnom meste, kde Pavol býva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Fajn, tak môžeme skočiť na pivo," navrhol.

Ono to tak nejako vyplynulo, akoby na to čakala. Vymenili si telefónne čísla s tým, že keď bude Andrea v meste, tak sa mu ozve.

Nasledovný telefonát znel takto:

„Ahoj, Pavol, tak som tu. Môžeme sa stretnúť."

„Dobre a kde?"

„Najprv sa ale musíme dohodnúť, ako to urobíme s peniazmi."

„S peniazmi?" nechápal Pavol.

„Snáď si nemyslíš, že ti dám zadarmo."

Pavlovi skoro vypadol mobil z ruky od prekvapenia. Nevedel rýchlo ako reagovať, preto povedal:

„Koľko berieš?"

„A nakoľko si ma ceníš?"

Toto už bolo na neho priveľa. Radšej rýchlo ukončil rozhovor:

„Ozvem sa ti..."

Potom ešte dlho sedel v kresle bez pohnutia, premýšľajúc nad týmto telefonátom. Veď on si chcel iba posedieť, porozprávať sa, prípadne si zahrať šach. Je sám, to áno, ale nie je predsa odkázaný na toto. Odrazu, hoci v telefóne mala príjemný hlas, sa mu zhnusila. Pomyslel si:

SkryťVypnúť reklamu

„Čo si tá ženská o mne myslí? Bože, ja som ale hlupák!" V duchu si takto nadával. A aby vtom nebol sám, ešte si povzdychol:

„To všetko ten klamár Internet."

Viac sa jej neozval.

Daniela Nemčoková

Daniela Nemčoková

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná žena-matka veľkej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  detivieraosobné príbehypríbehy inýchsocializmuspostrehySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu