Jeden neobyčajný obyčajný deň

Je po Vianociach, sneh nikde a prázdniny ešte neskončili. Deti už omrzeli hračky aj televízor a pri počítači nemôžu sedieť celý deň. Čo s nimi? Pomohol by nejaký nápad...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

A tak premýšľam... Vonku ortuť klesá hlboko pod nulu... To by mohla byť priehrada zamrznutá – čo tak vybrať korčule?! Deti majú korčule od vlani, moje pamätajú ešte socializmus, ale čo na tom, veď riťberger robiť nebudem... A tak naštartujem nášho bieleho tátoša a vyrážame za ľadovým dobrodružstvom.O chvíľu ma však prejde radosť z originality môjho nápadu, pretože okolo priehrady je množstvo podobných oceľových tátošov a „vodu“ brázdi hádam tisíc športuchtivých nadšencov. Našťastie je tu miesto pre každého.  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najprv sa trošku poobzerám okolo. Sú tu snáď všetky vekové kategórie. Miminá v kočíkoch tlačia na korčuliach rodičia. Tí, čo sa už naučili chodiť, skúšajú nestabilitu šmykľavého terénu na vlastných nôžkach. Dobrá škola života... Staršie deti zvládli už základy korčuľovania. Tu i tam sú vytvorené juniorske hokejové tímy, že neviete, ktorý skôr sledovať. Najlepšie sú tie chlapčensko-dievčenské. Vlastne som ešte nikdy nevidela brankárku, a to som už nejaký piatok na svete. A opodiaľ nejaká mamina bez zábran hrá hokej so svojimi deťmi. Fúha, ja budem rada, ak sa na tie korčule postavím... A vidím aj zástupcu najstaršej generácie – dedko sedí na sánkach, ktoré ťahá asi dvojročné dieťa... No tak toto zaujalo aj moje deti... skoro zabudli, na čo sme prišli.  

SkryťVypnúť reklamu

Ešte nejako napchať synovi nohu do úzkych korčulí a vyrážame. Syn kričí: „Mami, mami, ja som to nezabudol, pozri ako mi to ide!“ Malá má len také dvojkoľajové gvintačky a po chvíli ju to prestalo baviť. A keď už aj ja mám zvládnutý základný postoj, vymyslia superhru – naháňačku. A keďže korčulí sa už zbavila, jej beh vyzerá asi takto: ťupťupťup-bac-ťupťupťupťup-bac... Ale nevzdáva sa, veď je to ohromná zábava naháňať mamu na korčuliach! To sa nezažije každý deň. A vo mne sa prebudí opäť dieťa, ktoré nemá žiadne starosti... Je to úžasný pocit! A nevadí mi, že občas preleštím ľadík vlastným telom.  

SkryťVypnúť reklamu

O chvíľu začujeme vrčanie motora. A to je zas čo? Obyčajné sane a vzadu na chrbte vrtuľa. No toto! Vynaliezavosť ľudí nemá hraníc! Ale ako im to išlo super po tom ľade!  

A zasa o chvíľu: „Aha, mami, padák!“ Padák? Zdá sa, že áno, ale keď sa priblíži, počuť vrčanie motora. Syn to okomentuje: „Ďalšie motorové sane a na padáku“ No nebolo to celkom tak, lebo to malo tri kolesá... Pilot nebezpečne krúžil nad hlavami ľudí, ktorí z neho nespúšťali oči. Pokúsil sa niekoľkokrát o pristávací manéver, ale napokon opäť nabral výšku a odletel preč. Neviem, o čo mu išlo, možno len o pozornosť – to sa mu podarilo. A ľudia sa tešili, že to v zdraví prežili.  

SkryťVypnúť reklamu

Dni sú v zime krátke a aj ten dnešný sa pomaly končí. Škoda. Ešte ráno som si myslela, že bude nudný. Ale stačilo malý nápad, dať lenivosti zbohom, podať si ruku so zimou a odpustiť jej, že nebola štedrá na sneh, stať sa dieťaťom, stretnúť pár zaujímavých ľudí a vecí a zo všedného dňa sa stane nevšedný! Či sa páčil aj deťom sa nemusím pýtať. Stačí jedna veta, aby som pochopila: „Mami a prídeme aj zajtra?“

Daniela Nemčoková

Daniela Nemčoková

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná žena-matka veľkej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  detivieraosobné príbehypríbehy inýchsocializmuspostrehySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu