Mŕtvu políciu neoživí resuscitácia policajného zákona

Písmo: A- | A+

Problémom polície nie sú identifikačné štítky, ale neochota a neschopnosť čokoľvek iniciatívne odhaľovať a vyšetrovať.

Na severe Slovenska – priamo pod nosom miestneho policajného zboru – sa odohrala a stále prebieha kauza porovnateľná s pokútnym predajom emisii či podvodne  ocenených platinových sitiek –  rozkradnutie štátnych pozemkov s ochranným lesom i lesom osobitného určenia vysadeným a skolaudovaným ako súčasť VD Liptovská Mara, v minulosti vykúpených a vyvlastnených, cez proces zámeny a ich následné posunutie do súkromného portfólia.  

Polícia v Liptovskom Mikuláši si nielenže dlhodobo nevšíma tento organizovaný zločin siahajúci  k aktérom až niekde do výšin ministerstiev  a ani bezprecedentnú devastáciu brehov vodnej nádrže s atakovaním zákona o vodách, zákona o ochrane prírody i krajiny, zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy či stavebného zákona, ale  neustále a šikanózne - namiesto vlastnej dátovej, analytickej a terénnej činnosti -  predvoláva na podanie vysvetlenia aktivistov, ktorí už nemajú ďalej čo dodať, na problémy upozorňujúcich.

Spýtajte sa občana Žitaviec, ktorý upozornil na nelegálne navážanie stoviek kamiónov odpadu opätovne skupinou osôb a firiem spĺňajúcou znaky zločineckej skupiny, ktorá zosnovala a realizovala vopred vytýčený zámer, akým spôsobom a pod akou kvalitou prokurátorského dozoru – v kraji Bödörovcov a počas vlády akože zmeny- prebieha nielen vyšetrovanie neoprávneného nakladania s odpadmi, ale aj ohrozovanie jeho osoby a rodiny priamymi i podprahovými vyhrážkami, zatiaľ len s otráveným koňom jeho dcéry. Kým neležíte na prahu domu s prestrelenou hlavou nemáte nárok na pozornosť a pravdu.                 

Položte si otázku, čo viac ešte treba pre stotožnenie páchateľa a ustálenie činu, ako jeho priznanie, že nelegálne ťažil štrk a vybudoval objekty – a to v postavení verejného činiteľa, poslanca – aj na pozemkoch zaradených do sústavy chránených území NATURA 2000?        

A takýmito prípadmi je pohnojené  celé Slovensko.

Denno-denne príslušníci už aj tak dobre zákonmi chránenej tlupy Pomáhať  a chrániť, v ktorej bolo samostatné myslenie a konanie odstránené z osobnostnej výbavy kdesi na policajnej akadémii či v rýchlokurze vyšetrovateľa, prechádzajú okolo prebiehajúcich či dokonaných trestných činov, bez potreby zastaviť a tieto zdokumentovať a vyšetrovať.

Rovnako, ako ďalší  úradnícky rozbujnený stav, niekoľko desiatok tisícová masa nielenže uviazla vo formálnosti čakania na podania a alibistického predvolávania svedkov -  lebo mám úkon, mám pohodu, nech je tento akokoľvek formálny a zbytočný – ale ostatný pandemický rok ukázal akou politickou šľapkou sa policajný zbor stal.

Návrh policajného zákona  - v tejto podobe - nemá za cieľ zlepšiť postavenie polície voči občanom, nastoliť aj v policajnom zbore výkonnostnú hodnotu za peniaze, ale ešte viac „pripraviť“ políciu na jej politické zneužívanie voči vlastným obyvateľom. V tlakovej nádobe sa totiž kopí para.

 

Skryť Zatvoriť reklamu