Ostatné udalosti okolo termálneho kúpaliska v Podhájskej pripomínajú skôr prípravu pôdy pre násilné prevzatie firmy než zasahujúcu ruku zákona. Obec – s početnými živnostníkmi a ubytovávateľmi - všetkými životnými funkciami naviazaná na prevádzku kúpaliska sa stala rukojemníkom ministerstva životného prostredia. Vraj problémy s čerpaním a čistením geotermálnej vody, vraj výskyt rádioaktívnych látok (v kúpeľoch Jáchymov sa váľajú od smiechu) ku ktorým – ako sa následne zistilo, nemáme stanovené ani normy.

Z listu OZ TATRY ministrovi Jánovi Budajovi (30.04.2020)
Desať kilometrov od Podhájskej sa rozprestiera k. ú. obce Žitavce v ktorom boli organizovanou zločineckou skupinou nelegálne uložené odpady v rozsahu stoviek nákladných áut a spôsobená spoločenská škoda vo výške viac ako 1 mil. eur. Aktivista, ktorý na to upozornil - a ktorý bojuje za štát a jeho záujmy - bol vydaný napospas miestnym supom a manipulovanému vyšetrovaniu. Tu však Budaj nezavíta, neposkytne morálnu a inú podporu, ministerstvo netrvá na striktnom a tvrdom uplatňovaní zákona podľa vzoru Podhájska.
Obdobne – na brehu Liptovskej Mary – márne budete hľadať ministra a jeho štátnych tajomníkov. Tu je možné roky beztrestne upravovať brehy, rúbať brehové porasty, nelegálne stavať chaty a chatrče, premeniť - za aktívnej účasti vysoko postavených úradníkov a politikov - verejný záujem na ten súkromný. A minister mlčí rovnako ako celé ministerstvo dlhodobo neodpovedá na podnety.
Aj preto si myslím, že v Podhájskej - pod rúškom ekológie - ide o niečo iné než o záujmy životného prostredia.