Už sme stratili aj pud sebazáchovy?

Generálny prokurátor Žilinka sa odmieta vyjadriť k Putinovi a nevypovedal zmluvu s ruskou prokuratúrou. Musí odísť.

Už sme stratili aj pud sebazáchovy?
Maroš Žilina - generálny prokurátor SR (Zdroj: GP SR (facebook))
Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Generálneho prokurátora je nutné okamžite odvolať. Je bezpečnostnou hrozbou v čase vojny. My sme totiž dlhodobo terčom mäkkej časti hybridnej vojny a pán Žilinka sa do nej zapojil v prospech agresora. Hneď za našimi hranicami vidíme, čo sa stane, ak mäkká hybridná vojna prerastie do tej tvrdej. Nesmieme nechať veci na náhodu. Generálny prokurátor chodí do Ruska k Igorovi Krasnovovi podpisovať zmluvy a možno popíjať vodku.

Krasnov bol na sankčnom zozname EÚ už pred zločinnou vojnou proti Ukrajine. Napriek tomu pán Žilinka s ním udržiaval intenzívne priame kontakty. Teraz jeho krajina, ktorej on je vrcholovým predstaviteľom, útočí na susednú krajinu, vraždí civilistov, porušuje medzinárodné humanitárne a vojnové právo a masovo prenasleduje ruských občanov, ktorí nesúhlasia s nevyprovokovaným vojnovým besnením. Toto je vzor pre generálneho prokurátora ohrozeného demokratického štátu, ktorý sa ľahostajne stavia k otvoreným útokom na naše ústavné zriadenie a útoky na volených zástupcov ľudu?

Ak chce zostať na funkcii, pán Žilinka musí ísť na tvrdú bezpečnostnú previerku a mal by ju podstúpiť dobrovoľne vrátane polygrafu, aby sme mali istotu o jeho lojálnosti k SR a demokratickému ústavnému zriadeniu. Kľudne sa môže urážať, ale bezpečnosť štátu a zachovanie demokratického ústavného zriadenia je viac ako urazená ješitnosť priateľa predstaviteľov zločinného vojnového režimu. Inak ho musí NR SR a prezidentka SR čo najskôr zbaviť funkcie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nič horšie sa nám nemôže stať, než že našu prokuratúru budú riadiť ruskí agenti. To by znamenalo, že sme stratili akýkoľvek pud sebazáchovy a dôsledky budú dramatické a dlhodobé.

Zdroj: https://dennikn.sk/2747902/zilinka-neprezradi-co-si-mysli-o-putinovi-koalicia-mu-vycita-ze-rusom-nevypovedal-spolupracu/

Pavel Macko

Pavel Macko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  113
  •  | 
  • Páči sa:  1 487x

Som generálporučík armády v zálohe. Venujem sa: bezpečnosť a obrana medzinárodné vzťahy stratégie a technológie Vzdelanie: Ing. (1. výzbrojno-eletrotechnický - optoelektronika a 2. automatizácia velenia a elektronické počítače) CSc. – vojenská technika, VA Brno MSc. – stratégia národných zdrojov, NDU, Washington D.C., USA vyšší akvizičný kurz (II. st VŠ), USA Skúsenosti: technické, manažérske a vojenské funkcie, velenie a riadenie medzinárodných tímov, velenie a riadenie medzinárodných vojenských operácií, inovatívny výcvik a simulačné technológie. Top zamestnania: zástupca náčelníka GŠ OS SR, zástupca veliteľa pozemných síl, veliteľ celoarmádnej logistiky, šéf operácií ISAF v Afganistane, veliteľ NATO JFTC. Som predsedom mimoparlamentnej opozičnej strany ODS - OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA Zoznam autorových rubrík:  Obranná politikaNaše ozbrojené silyBezpečnostná politikaTrocha histórieKauza generálov fantómSpoločnosťSpomienky a zaujímavostiNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu