Spomienky – najcennejší poklad ukrývajúci úsmev, ale aj smútok

Minulosťou sa nezaoberať, o budúcnosti nesnívať, žiť pre prítomnosť, pre okamih, pre každú jednu sekundu. To by bola najideálnejšia predstava. Skutočne obdivujem ľudí, ktorí to dokážu. Spomienky sú pre mňa často tým najväčším prepojením s časom, ktorý sa už nikdy nevráti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Spomienky na krásne detstvo, bezstarostnú mladosť, základnú a strednú školu, najrôznejšie príhody a zážitky, nezabudnuteľné výlety, významné životné udalosti. Spomienky na prvé veľké priateľstvá, prvé lásky, prvé sklamania... Z času na čas to všetko rezonuje v našich hlavách. Spomienky sú skvelé, jedinečné, občas bolestivé.

Dávajú nám možnosť vrátiť sa v čase a živo si premietať situácie, ktoré chceme zažiť znovu, pretože boli tak úžasné, že sa nám natrvalo vryli do pamäte. Alebo...situácie, ktoré v nás prebudia silné emócie, pri ktorých nám vyjde nejedna slzička, a možno by sme ich už v živote nechceli zažiť, a možno by sme ich najradšej vymazali a navždy zabudli. To však nejde.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie je dobré spomínať často. Zo spomienok sa žiť nedá. Niekedy sa ale nedá žiť bez nich. A hoci niektoré sú veľmi silné, intenzívne, krásne, zároveň aj príliš smutné. Je na každom z nás, aby si vedel povedať, čo je pre neho samého lepšie. Je potrebné nájsť správny pomer medzi životom a spomienkami, lebo nechať sa unášať vlnou spomienok, je stále krok späť.

Žiadna technika, fotky ani videá, nikdy nenahradia tú veľkolepú vec, ktorá ostane v našich mysliach navždy. Je to poklad, ktorý vlastní každý človek. Je na každom jednom, ako s ním narába, ako ho využíva, ako ho miluje, či nenávidí. Nedovoľme spomienkam, aby nám vzali prítomnosť, ale dajme im šancu, aby ovplyvnili našu budúcnosť.

Peter Petráš

Peter Petráš

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študent. Milujem písanie, "novinárčinu", šport a našu bohatú slovenčinu. Zoznam autorových rubrík:  Pocity a myšlienkyŠportČo priniesol život

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu