zalubena

Mhrholilo. Vlasy sa od vlhkosti zvlnili do neposlusnych kucierok a lemovali jej tvar. Lica zruzoveli a pery zcerveneli. Zamotala sa viac do salu a ku krku si potiahla limec kabatu. Dlha sukna sa motala do cesty, popd nohy a nezbedne viala vo vetre. Topanky sa leskli od kvapiek dazda. Zlatiste listie tancovalo za spevu divych husi letiacih na juh.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 

Vonala jesen, pecene gastany, vone cudzich zien a muzov, ktorych minala na ulici. Makke svetlo lampy sa miesalo so zapadom slnka. Vsetko bolo zlatooranzove, vlhke, teple i chladne zaroven. Dvere sa otvorili. Do nosa udrel sladkokysly zapach nevetranych zamkov.

Cervene svetla zaplavili ulice, tiahli sa ako nekonecny exoticky had. Na vsetky strany.    

Nastala noc. Vlastne... V skutocnosti bolo len nieco po siedmej. Ulici postupne stichli. Vietor ustal. Bratislava sa navliekla do tmavofialoveho satu. Paradnica. Vyzdobila sa drobnymi briliatmi, i jantarovym nahrdelnikom.    

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stale kracala. Vlni sa v rytme vetra. Nechala sa unasat ulicami. Medzi tehlovymi domami, alejou zaplavenou zltymi listami.    

Chcela to rozchodit. Tu krasu, co videla. Citila, ze sa zalubila. V ten moment. Do vone, svetla, tmy, ticha, hluku.    

Chodza nepomahala. Radsej nastupila do trolejbusu. Cez okno sledovala babicku nahliacu sa domov, mamu s nakupnymi taskami, tinedzerov..Pred ocami sa jej odvijal film. Prezivala situacie, momenty, zivoty...Nebolo to ono. Bolo to prlis krasne, neskutocne.    

Radsej vystupila. Chcela s vetrom tancovat, vlnami sa unasat...

Vedela, ze prave pre taketo chvile sa oplati zit...

daniela podmajerska

daniela podmajerska

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  2x

som divozienka, zijem v lese zazrakov, na dvore poznania a rada sa vyberiem po ceste do neznama :) Zoznam autorových rubrík:  PoviedkyreportsKrvave magnolieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu