Je to zlý človek

Ľudí väčšinou neanalyzujem. Jednoducho ich rozdeľujem na dobrých, ktorých je bohužiaľ málo, ešte menej zlých, a o tej obrovskej väčšine medzi oboma extrémami som sa ešte nerozhodol a asi tak nespravím ani v budúcnosti. Pre mňa je ohodnotiť niekoho ako zlého človeka natoľko výnimočné, že napriek môjmu najlepšiemu úsiliu nepridať ďalší článok k už desiatkam existujúcich som podľahol pokušeniu a musím sa s vami podeliť: podľa môjho hodnotenia je pán prezident Gašparovič zlý človek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)

Tu mi nejde o jeho medzinárodné škandáliky, brepty alebo urážky, najmä voči ženám. Tie sa všetky dajú vysvetliť stareckou demenciou, a za to pána Gašparoviča skôr ľutujem akoby som sa naňho hneval alebo sa na ňom zabával. Dokonca mi ani nejde o jeho servilitu voči ľuďom ktorí sú pri moci, či to bol Vladimír Mečiar alebo súčasný premiér – veľa ľudí má podobnú povahu. A ani o nevymenovanie pána Čentéša ako takého do pozície generálneho prokurátora, lebo ho nepoznám, a neviem posúdiť, či by sa tam hodil. Ale dôvody jeho nevymenovania, najmä v porovnaní s predošlým správaním pána Gašparoviča, sú tak nesmierne pokrytecké, že náš prezident sa nedá označiť inak ako zlým človekom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa denníka SME, jedným z dôvodov nevymenovania pána Čentéša do funkcie bolo, že verejne osočoval prezidenta. Toto uviedol ako dôvod človek, ktorý ešte ako predseda NRSR otvorene označil vtedajšieho prezidanta za „starého chuja“. Ten istý človek dal potom spolu s vtedajším premiérom nainštalovať digitálne hodiny odpočítavajúce dni do skončenia prezidentovho funkčného obdobia. A keď skončilo, ďalej dehonestoval úrad prezidenta keď si spolu s premiérom privlastnil prezidentské právomoci s ktorými potom udelil amnestiu únoscom a vrahom.

Ďalší z dôvodov nevymenovania pána Čentéša bol vraj pochybný proces jeho voľby, ktorý pán Gašparovič napadol na Ústavnom súde, a ktorého rozhodnutím sa pôvodne zaviazal riadiť. Nie je to tak dávno čo ten istý Ivan Gašparovič predsedal NRSR počas takzvanej „noci dlhých nožov“, kde umožnil odvolanie ministrov Pittnera a Janičinu, čo sa neskôr ukázalo ako protiústavné. Ešte viac sa neskôr angažoval v inom protiústavnom čine, keď zbavil Františka Gaulidera jeho poslaneckého mandátu. V oboch prípadoch predsedal hlasovaniam v NRSR ktoré boli nielen otázne, ale na rozdiel od voľby pána Čentéša podľa Ústavného súdu aj protiústavné.

SkryťVypnúť reklamu

No a nakoniec najnovší dôvod nevymenovania pána Čentéša do funkcie generálneho prokurátora: skartovanie dokumentov z výpovede poslanca Matoviča, a teda „pochybnosť o morálnej spôsobilosti“ Jozefa Čentéša vykonávať funkciu generálneho prokurátora. Toto povedal človek ktorý bol tiež svojho času generálnym prokurátorom. Kým ho vtedajší prezident neodvolal. A zhodou okolností kvôli tomu že nechal zmiznúť tisícky dôležitých spisov ŠtB v takzvanej kauze „Tisova vila“.

Všetko toto pokrytectvo zo strany pána Gašparoviča ma presvedčilo o jeho bezbrehej arogancii voči takmer všetkým ľuďom na Slovensku. Táto arogancia je o to horšia že on sám si musí uvedomovať na akom krátkom vodítku ho držia tí, čo ho ovládajú, a ako málo moci a slobody rozhodovania skutočne má. To, že takto dokáže fungovať bez kúska sebareflexie je podľa mňa možné iba preto, lebo jeho morálny kompas už úplne vyhorel. Pán Gašparovič je jednoducho zlý človek.

Jozef Purdeš

Jozef Purdeš

Bloger 
  • Počet článkov:  162
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kedysi som bol mladý a hlúpy, teraz som o trochu starší. Zoznam autorových rubrík:  BiznisHyde parkZelený ostrovAmeeerikaTechnofóbiaĽudiaObrázkyHry a hračkyLen takSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu