Americká poetka Patti Smith okrasou tohtoročnej Pohody!

Po predchádzajúcom nepotešujúcom vyhlásení, že Patti Smith na Slovensku nevystúpi, sa tento rok organizátorom trenčianskeho hudobného festivalu napokon podarilo túto ,,krstnú mamu zo CBGB“ dotiahnuť i k slovenskému publiku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Obrázok blogu

 Newyorská dáma ,,rock and rollových veršov“ nezabúda na svoje hudobné povinnosti, okrem koncertovania sa venuje aj iným umeleckým, politickým či charitatívnym aktivitám. Na trh sa už dostal nový dokumentárny film o jej živote s názvom ,,Dream of life“ (vyšla i kniha s rovnomenným názvom, pozn. red.) Dokument, ktorý určite zaujal nejedného fanúšika tejto umelkyne zo zámoria, režíroval Steven Sebring.
 Okrem tejto „zatúlanej“ poetky svoju účasť na renomovanom festivale s takmer 13-ročnou tradíciou potvrdili napríklad aj britskí Travis, Klaxons, Basement Jaxx, či baviči Hurra Torpedo. Z česko-slovenskej scény prijali pozvanie Collegium Musicum alebo Marta Kubišová. 
 Ostáva nám len dúfať, že sa v prípade rock and rollovej veteránky Patti Smith nezopakuje ten posledný scenár a my si s radosťou vychutnáme jej nezabudnuteľnú prítomnosť na javisku.

Roberta Dolinská

Roberta Dolinská

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka amerických štúdií a žijem v Anglicku. V Londýne mám kapelu,zaujímam sa o bicie, hudbu, módu, fotografiu, film a históriu. Zoznam autorových rubrík:  Recenzie na albumyReportáže z podujatíHudobné osobnostiFilmyHudobné zaujímavostiFestival PohodaHudobné úletyJa a USASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu