Lenny Kravitz opäť na Slovensku

Rok po obrovskom úspechu bratislavského koncertu Lennyho Kravitza, ktorý v júni 2008 po prvýkrát vystúpil na Slovensku sa táto rock and rollová hviezda opakovane vráti na slovenskú pôdu. Tento krát sa však Lenny predstaví v metropole východu, kde vystúpi v košickej Steel Arene presne 17. júna. Okrem svojich notoricky známych hitov, ktoré žali úspech najmä v deväťdesiatych rokoch predstaví podobne ako v Bratislave skladby z aktuálneho albumu It is time for a love revolution.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Tento štyridsaťštyriročný Newyorčan má na konte 8 štúdiových albumov, 40 singlov a za svoju kariéru odohral mnoho koncertov. Všetky jeho CD boli ohodnotené najmenej ako zlaté, tri z nich získali multiplatinovú platňu. Od roku 1989 nazbieral veľa prestížnych hudobných ocenení, napríklad 4 ceny Grammy (všetky za najlepší rockový výkon speváka, pozn. aut.), Brit Award (tento krát za najlepšieho medzinárodného speváka, pozn. aut.), My VH1 Music Award či American Music Award.

Lenny Kravitz je osobnosť novodobého rock and rollu, ktorá sa na scénu dostala pred 19-timi rokmi. Odvtedy sa z neho stal muzikant s výraznou postavou a jedným z najúspešnejších rockových hudobníkov našej doby. Presviedča nás o tom aj jeho už ôsmy radový album It is time for a love revolution. Košický koncert bude súčasť turné k tejto nahrávke, ktorá vznikla v priebehu minulého roku v štúdiách v New Yorku, Miami, Paríži, Brazílii či na exotických Bahamách. It Is Time For A Love Revolution je v mnohých smeroch pre Kravitza novým začiatkom. Je to odvážny rockový album, na ktorom sa opäť potvrdzuje to, čo platí už bezmála dve dekády – že Lenny Kravitz je kvalitný spevák, multiinštrumentalista, autor skladieb a skvelý hudobník. Prevažnú väčšinu na ňom znovu nahral samotný Kravitz, čo však v jeho prípade nie je novinkou pre jeho poslucháčov. Posledný album je po zvukovej a spirituálnej stránke taký rezolútny a plný života, že je možné ho bez obáv porovnávať s jeho debutovým albumom Let Love Rule, ktorý v čase vydania tiež žal obrovský úspech.

V prvom roku Love Revolution Tour (2008, pozn. aut.) Lenny Kravitz so svojou veľkolepou šou zavítal do nášho hlavného mesta, do Bratislavy. Tento rok sa predstaví v Košiciach, kde by sa mal zopakovať vlaňajší scenár. Lístky sú už dávno v predaji, tak ak ste náhodou nestihli toto podujatie minulý rok, máte šancu teraz. Pokiaľ ste fanúšikom Kravitzovej hudby, určite neoľutujete.


Viac info na www.xl.sk

Roberta Dolinská

Roberta Dolinská

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka amerických štúdií a žijem v Anglicku. V Londýne mám kapelu,zaujímam sa o bicie, hudbu, módu, fotografiu, film a históriu. Zoznam autorových rubrík:  Recenzie na albumyReportáže z podujatíHudobné osobnostiFilmyHudobné zaujímavostiFestival PohodaHudobné úletyJa a USASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu