
Prvú noc vystúpili elitné zoskupenia ako Sex Pistols, The Clash , Subway Sect a Siouxie and The Banshees (na plagáte sa nechtiac namiesto Siouxiinho mena objavilo Suzie, pozn. aut.). So Sex Pistols sa publikum zoznámilo už par týždňov predtým, teraz bola rada na ich nasledovníkov, The Clash. Chlapci z The Clash vystúpili poprvýkrát v štvorčlennej zostave. Siuxie a jej kapela nemali pripravený repertoár, takže jediným možným východiskom bola improvizácia. Bláznivý budúci basgitarista a najznámejší člen Sex Pistols, Sid Vicious, ktorý momentálne bubnoval u Siouxie and The Banshees upozornil na seba už vo svojej bubeníckej kariére. Bez známky slušnosti na koncerte hodil po členoch The Damned (k tejto kapele sa dostanem neskôr) sklenenú fľašu, ktorá sa rozbila o stĺp a poranila jednu návštevníčku. Jeho správanie posilnilo spojenie punku a bezdôvodného násilia, ktoré sa týmto incidentom dostalo viac do pozornosti.
Druhý večer odohrali svoje koncerty ďalšie 4 kapely a jedna z nich, Stinky Toys dokonca pricestovala z Francúzska. Ďalej vystupovali The Vibrators (boli úplní nováčikovia, tak si na pomoc zavolali hudobníka Chrisa Speddinga, pozn. aut.), The Damned a manchesterskí The Buzzcocks. Posledný deň festivalu nebol možno až taký zaujímavý ako prvý, ale i tak si všetci fanúšikovia punku mohli vychutnať podarené vystúpenia.
Kapely, ktoré sa zúčastnili tejto jedinečnej akcie neboli v tom období také známe, akými sa s odstupom času stali. Sex Pistols svojou existenciou prepísali punkovú históriu, ale aj britské dejiny vôbec. Okrem účinkujúcich sa na festivale objavilo veľa vplyvných osobností. Spomeniem napríklad módnu návrhárku Vivienne Westwood alebo budúcu leaderku The Pretenders Chrissie Hynde. Táto udalosť sa teda právom zapísala do rock and rollových dejín. Momentálne oslavuje svoje 33. výročie, tak si ju aspoň trochu pripomeňme vypočutím niektorej zo zúčastnených kapiel.