Sedimkrásky- experiment Věry Chytilovej

Sedmikrásky sú v poradí deviatym filmom z dielne českej režisérky Věry Chytilovej. Experimentálny film, ktorý bol natočený v roku 1966 rozpráva príbeh dvoch ,,skazených" dievčat ktoré sa chcú svojsky zabávať a to sa im neskôr vymkne spod kontroly.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Věra Chytilová- Sedmikrásky
Věra Chytilová- Sedmikrásky 

Dievčence Mária (číslo jeden) a Mária (číslo dva) spolu bývajú v byte. Hneď v úvode vedú naivnú konverzáciu a rozhodnú sa, že aj ony budú skazené. A tak si začnú užívať život plnými dúškami.

Napríklad jeden večer idú na zábavu, kde znudené začnú obťažovať ďalších okolo sediacich hosťov. Po tomto nepríjemnom incidente skončia pred bránou reštaurácie. V inej scéne sa tmavovlasá Mária stretne s postarším pánom. Chová sa slušne, veľmi skromne a odmieta veľa jesť či piť. Celé posedenie pri stole ale prekazí jej sestra Mária, ktorá sa k nim nevychovanie votrie. Objedná si hory doly a pán z tejto komickej situácie nevie vyjsť. Pekné rande skončí tým, že ho obidve dievčatá vyprevadia na vlak z ktorého tmavovláska skočí a utečie za svojou bláznivou sestrou. Jedného pekného dňa sa tieto dve nepozvané sestry vyberú na oslavu. Do vyzdobenej miestnosti plnej všakovakých pochúťok a jedál sa dostanú pomocou výťahu na potraviny. Nasleduje ich súkromná, nedovolená párty, ,,vojna s jedlom" a módna prehliadka. Zničia celú miestnosť a spokojné odídu domov. Potom skončia v chladnej rieke a prosia o pomoc. Tak sa vrátia k svojmu dielu a všetko upracú. Už nechcú byť skazené.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sedmikrásky vlastne nemajú žiadny dej, a to môže filmových konzumentov nudiť. Je to taký experiment, ktorý sa určite nebude páčiť každému. Ja som Sedmikrásky pozerala s mojou najlepšou kamarátkou a úplne som sa do filmu vžila. Ešte mi chýbali vo váze sedmokrásky a bol by to pre mňa dokonalý večer.

Roberta Dolinská

Roberta Dolinská

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka amerických štúdií a žijem v Anglicku. V Londýne mám kapelu,zaujímam sa o bicie, hudbu, módu, fotografiu, film a históriu. Zoznam autorových rubrík:  Recenzie na albumyReportáže z podujatíHudobné osobnostiFilmyHudobné zaujímavostiFestival PohodaHudobné úletyJa a USASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu