Vo videu hore ste mohli vidieť zhrnutie postupu polície. Viete si to predstaviť, čo by len počas socialistického Československa? Fico argumentoval, že polícia je taká tvrdá aj v EÚ. Zločin obhájený zločinom ... Tu je článok: "Fico sa zastal Erdogana. Polícia je tvrdá aj v krajinách únie". Nuž, to, čo začalo ako pokojné vyjadrenie nesúhlasu proti zámerom vlády sa zmenil na celonárodný protest proti potlačovaniu demokratických práv vládou strany spravodlivosti a rozvoja (AKP). V mojom poslednom blogu „Turecké ulice ako bojisko, slovenské média mlčia" som stručne načrtol stav demokracie v Turecku a vývoj protestov. Tiež v blogoch Sloveniek, Lucie Mrázovej žijúcej v Istanbule a Andrei Bokorovej z Izmiru , môžete dennodenne čítať autentické príbehy z ulíc. Okrem toho verím, že ste aspoň zbežne videli, čo sa v Turecku deje.
Ako som načrtol v titulku, náš premiér Fico sa netají svojím obdivom k totalitným štátom. V roku 2005 sa pred voľbami, ako predseda strany SMER, zúčastnil na oslavách dňa nezávislosti na veľvyslanectve Bieloruska. Bolo to v tom roku, keď OSN a Európsky parlament vyjadrili znepokojenie nad stavom ľudských práv v Bielorusku pre neustále zastrašovanie a zatýkanie opozičných predstaviteľov, nevyriešené prípady zmiznutia novinárov a iných osôb, vyhosťovanie diplomatov a cudzincov, zrušenie periodík kritizujúcich vedenie krajiny, atď. Ešte v roku 2004 uvalila EÚ na Bielorusko sankcie. V novinách Smeru bolo Bielorusko údajne označené za tretiu cestu hodnú nasledovania.

Zdroj: SITA/AP
Po stretnutí s ďalším neobmedzeným vládcom Kadáffím v 2007, obhajoval R. Fico rozhodnutie líbyjských súdov odsúdiť bulharské zdravotné sestry na trest smrti za šírenie HIV medzi deťmi v líbyjskej nemocnici. Líbyjský premiér dokonca vyslovil potešenie nad tým, že Slovensko uznáva líbyjské súdnictvo. Po angažovaní sa EÚ a po vyšetrovaní medzinárodného tímu doktorov, ktorí zistil, že pre zlú hygienu sa v nemocnici HIV šírilo ešte pred príchodom sestričiek, boli zdravotné sestry prepustené domov do Bulharska.

Zdroj: TASR
Určite si veľa ľudí všimlo, že pracovňu Fica zdobí poster revolucionára Che Guevara. Premiér Fico sa totiž netají ani k pozitívnemu vzťahu ku kubánskemu režimu, ktorý má svojich občanov pevne pod kontrolou a drží ich v „zlatej" klietke. V minulosti sa tiež rád zúčastnil osláv na kubánskom veľvyslanectve.

Zdroj: HNonline.sk
Aby som nezabudol ani na anti-amerických čitateľov, v posledných rokoch sa USA v mene bezpečnostných opatrení mení na krajinu „veľkého brata - Big Brother". To by mohli potvrdiť aj Slováci, ktorí do USA cestujú pravidelne. Sám Ján Slota pomenoval Róberta Fica riťolezom, keď komentoval depeše z Wikileaks o veľkých snahách R. Fica stretnúť sa s Barackom Obamom v 2009 a o jeho jasných kalkuláciách.
Toto sú hodnoty zahraničnej politiky nášho slovenského premiéra Róberta Fica. Bezchrbticový pragmatizmus spojený s obdivom k totalitným praktikám. Čo z toho vyplýva pre Slovákov? Strana SMER získala vo voľbách 2012 vyše 44% a má parlamentnú väčšinu. Erdoganova strana získala vo voľbách v 2011 takmer 50% a tretie volebné obdobie tvorí vládu. Slováci, ktorým SMERom sa Slovensko uberá? Žeby pri ďalších (gorilích) protestoch bola použitá tvrdá sila, ako ju R. Fico včera obhajoval v Istanbule? Ďalším náznakom blížiaceho sa policajného štátu, ktorý sa vytvára popri neschopnej opozícii, bolo schválenie nezmyselného zákona o ohlasovaní pobytu mimo trvalého bydliska nad 90 dní pod hrozbou sankcií. Neviem ako vy, ale ja sa policajným štátom zastrašovať nenechám. Nie som ovca.

Zdroj: Artnet.com
P.S.: Definícia policajného štátu z Wikipédie: Policajný štát je štát, v ktorom výkonná moc nadobudne dominantné postavenie, opak právneho štátu. Policajný štát sa opiera o políciu a iné represívne zložky, pomocou ktorých si udržiava moc. Obyvatelia policajného štátu majú obmedzenú sociálnu, ekonomickú a politickú slobodu a sú monitorovaní.