Pani premiérka, je najvyšší čas riešiť rómsku otázku

Všetci politici, čo ste sa doposiaľ od vzniku samostatnej SR vystriedali pri moci, vrátane Vás p. premiérka, so svojim alibizmom až zbabelosťou prijímať nevyhnutné nepopulárne zákonné opatrenia, ste spoluzodpovední za to, že za posledných 20 rokov sa zdvojnásobil, alebo sa skoro zdvojnásobí, počet sociálne na štát odkázaných občanov rómskej populácie. Toto je výsledok dve desaťročia trvajúcich „vážnych snáh" a miliónových investícií vynaložených na „riešenie" rómskej otázky. A to ešte zďaleka nejde o konečný výsledok, keďže vám - zodpovedným politikom sa stále darí vytrvalo podporovať absolútnu nezodpovednosť v otázke plánovania rodičovstva najmä u tej časti obyvateľstva, ktorá je dlhodobo sociálne odkázaná na štát.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)

Nastrážili ste vážení služobníci ľudu za tie roky boja o moc v tejto krajine dokonalé časované bomby. Niektoré z nich už vybuchujú pár rokov, ale vy to na vlastnej koži necítite, bývate ďaleko od ohnísk problémov a navyše ste väčšinou dokonale obrnení svojimi luxusnými bytmi či vilami, dobrými príjmami, materiálne zabezpečenou budúcnosťou. Problémy plynúce z rýchleho nárastu sociálne odkázaných Rómov v osadách, vrátane ich malých detí, z ktorých mimochodom možno 99,9% nikdy nezakúsi dôstojný život, ktorý im garantuje ústava, sa vás nikdy zvlášť nedotknú, ani vašich detí, a zrejme ani vašich vnúčat o ktoré bude keď vyrastú dobre postarané. Budú mať o čo sa oprieť, o kontakty, známosti a materiálne statky, ktoré im poskytnete alebo zanecháte. Choďte sa ale pozrieť na rómske deti do niektorej z osád, strávte tam strážení ochrankou, aby sa vám náhodou niečo zlé nestalo, aspoň jeden víkendový pobyt, pozorujte v akých podmienkach a akým spôsobom žijú, čomu sa vo všeobecnosti venujú, ako trávia čas, porozprávajte sa o nich s ich rodičmi, učiteľmi, aké šance im dávajú na zaradenie sa do normálneho života, a hlavne, uvedomte si, že takto trpiacich detí a detí bez vyhliadky na lepšiu budúcnosť bude, ak s tým nič neurobíte, o pár, možno o 15, 25 rokov znovu dvojnásobne viac. Už teraz im neviete pomôcť!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako im bude štát vedieť pomôcť potom?

Darmo sa budete snažiť so svojimi ministrami riešiť, hoci aj 20 hodín denne, nezamestnanosť, dôchodkové, sociálne zabezpečenie, rabovanie..., keď sa nesnažíte zamedziť vrcholne nezodpovednému prístupu k otázke plánovaného rodičovstva u tej časti obyvateľstva, ktorá je dlhodobo sociálne odkázaná; navyše tento prístup ešte podporujete. To raz vrhne celé Slovensko do skazy. http://burkert.blog.sme.sk/c/150779/Apokalypsa-po-slovensky.html. A vy budete mať na tom svoj podiel.

Nepodceňujte túto otázku. Je za mnohými utrpeniami a problémami, ktoré ešte spoľahlivo znásobuje.

SkryťVypnúť reklamu

Raz vláda SR bude pod neúnosnou sociálnou, zdravotnou, ekonomickou či dôchodkovou situáciou v štáte dotlačená k tomu prijať zákonné ustanovenie o tom, že rodinné prídavky a rodičovský príspevok budú rodičom vyplácané len pri ich prvom a druhom dieťati. Rodičia, či úž rómski, alebo nerómski, ak by chceli mať ďalšie deti, v takom prípade by samozrejme mali možnosť si tieto "benefity" uplatniť cez úľavu na dani z príjmu otca, alebo matky spätne po vstúpení do pracovného pomeru. Veď tieto benefity štát rodičom aj tak vypláca len z toho, čo daňoví poplatníci formou daní štátu dali alebo dávajú.

Odôvodnenie daného návrhu a pseudo argumenty zodpovedného ministerstva ktoré tento návrh v r. 1999 odmietlo, si môžte prečítať tu: http://burkert.blog.sme.sk/c/114401/Prvy-krok-k-efektivnej-pomoci-Romom.html

SkryťVypnúť reklamu

Samozrejme, táto právna úprava by nemala spätnú účinnosť a pred jej prijatím by sa mohli dostatočne dlho realizovať všetky tie nespočetné subjekty, ktoré sa už roky snažia pomáhať Rómom (viaceré za to berú z rôznych fondov aj nemalé peniaze), a vysvetľovať tým, ktorých sa to týka, alebo môže týkať, že mať deti je nie len právo, ale aj povinnosť rodičov, nie daňových poplatníkov, sa o ne postarať. Že tu existuje aj trestný čin zanedbania povinnej výživy, ďalej že ak niekto chce od štátu niečo dostávať, musí aj niečo dať, hoci len zodpovedný prístup k otázke plánovaného rodičovstva, a že čím nezodpovednejší v tomto rodičia alebo budúci rodičia budú, tým menej bude štát a daňoví poplatníci schopní sociálne zabezpečovať ich a ich deti, a šanca efektívnej pomoci pre nich padne k nule. 

SkryťVypnúť reklamu

Čím neskôr sa pristúpi k prijatiu vyššie uvedenej zákonnej úpravy a osvety, ktorá by jej predchádzala, tým to bude jak pre Rómov tak pre ne Rómov bolestnejšie; ak vôbec ešte bude politicky možné v budúcnosti prijať takéto zákonné opatrenie. Lebo chudoba ako taká, nie len u rýchlo narastajúcej sociálne odkázanej populácie (v našom prípade rómskej, kde sa prejavuje najviac) je, a v našom prípade stále viac bude podľa daného vývoja, vodou na mlyn populistickým politikom. Títo nikdy neurobili a neurobia ani jedno nepopulárne, aj keď nanajvýš potrebné opatrenie. Aj pán expremiér, ktorý pred tým než prišiel k moci, tiež poukazoval na neúnosný systém vyplácania daných benefitov podporujúci nezodpovedný prístup k plánovanému rodičovstvu a následky z toho vyplývajúce. . Keď ale prišiel k moci, radšej sa venoval triednym nepriateľom, opozícii, novinárom, maďarskej otázke, zastávaniu sa vládnych politických nominantov namočených v rozličných kauzách, teda udržaniu sa pri moci, nie riešeniu rómskej otázky. http://burkert.blog.sme.sk/c/212521/Smer-chcel-v-minulosti-vazne-riesit-romsku-otazku.html

Politická strana, ktorá by v budúcnosti aj mala vo svojom programe prijatie daného nepopulárneho, ale opodstatneného zákonného opatrenia, sa o 20 rokov pri tomto vývoji sotva dostane čo i len do parlamentu.

Preto vyzývame v prvom rade Vás pani premiérka, konajte, kým nie je neskoro. 

Za OZ Marcel Burkert 

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  365x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu