Keď Adamko chce Kristínku

Tak sme sa doma vyrovnali s prvou traumou z odmietnutia. Adamko nechce našu Julinku. Adamko chce Kristínku. Povedala mi to malá a o pár minút neskôr to Adamko aj sám potvrdil. Keď sme sa hrali v piesku cestou zo škôlky. Neviem, prečo sa tak rozhodol. Ale je pomerne silno presvedčený, že je to tak správne. Och.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

„Maminka, keď budem veľká, chcela som si vziať za muža Adamka. Ale on ma nechce." Julka mi to oznamovala ako informáciu o tom, že v jej obchode nemajú obľúbené lízatká, iba také obyčajnejšie. Netuším, ako na také správy reagovať. Ale Julka sama mi našťastie hneď pomohla. „Ale to nevadí, maminka. Tak si vezmem Alexka." Okej, vravím si, Alexko je sympaťák, aj je jeho rodičia, navyše hral hlavnú rolu roľníka vo vianočnom predstavení. Môže byť, dobrý výber, v duchu dieťa chválim.

Až o pár minút mi dôjde - prečo to vlastne rieši? A hneď si aj odpoviem - vlastne, prečo nie - keď každá druhá rozprávka sa končí v štýle ... a princ si zobral princeznú za ženu a bola svadba veľká a boli šťastní bla bla bla".

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A koho chce Matúško? Kým ho nezačne otravovať nejaké škôlkarka ako to urobila Julinka s Adamkom, zatiaľ to nerieši, zdá sa. Matúško nateraz nepotrebuje nikoho. „Ja keď vyrastiem budem kráľ," vyhlásil toť nedávno jednoznačne, oblečený do bojovníckej haleny, s vrchnákom od škatule ako štítom na predlaktí. „No, to budeš mať, Matúško, v našej rodine ťažké," dovolila som si zapochybovať. „Prečo? Budem jednoducho kráľ. A budem mať takú vílu a tá mi splní, čo budem chcieť." Nuž, vlastne, áno. Takú vílu asi raz mať budeš.

Tak držím palce. Julinke a Alexkom a Matúškovi s vílou.

A hlavne verím, že si to zapamätajú. Škôlkárske "lásky" sú skvelé. A koniec koncov, ktovie, na ako dlho budú pre nich práve toto posledné ideálne vzťahy :)

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu