Ako na Luniku IX...

Tak vyzerali ulice po bujarej silvestrovskej noci. Bez ilúzií - ľudia sú všade rovnakí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dopoludňajšia prechádzka žiarila neskutočným tichom. Mnohí ešte snívali, iní si chytali boľavé hlavy, s vedomím, že alkohol nič nevyriešil a že život jednoducho plynie ďalej. Cesta k Schönbrunnu bola posiata neporiadkom. Ani jedna z ulíc nezostala nepoznačená večerným vyčíňaním. Rozbité sklo, odhodené prázdne fľaše a plechovky. Popri autách a často aj priamo na nich pozostatky zhasnutých hlučných "hviezd večera". Pri protivetre zápach vyprázdnených mechúrov a označkované steny. Uff, tak toto už bolo aj na mňa dosť. Znesiem všeličo, všeličo sa v živote aj pritrafilo, ale namieriť to na na stenu obývanej budovy?! Viem, ťažko niekedy hľadať strom, kúsok trávy alebo aspoň mreže odpadového kanála. Ľudia pod vplyvom sú všade rovnakí - aj krásne a inak čisté ulice zmenia na nepoznanie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Postupne všetok neporiadok mizne. Upratovacie čaty majú fofry. Aspoň centrum je už relatívne v poriadku. Prázdne fľaše a plechovky končia v košoch a recyklačných centrách... Čo však zostáva v nás?

Po Silvestra zostali prázdne fľaše, ale prázdnotou budú zívať aj životy mnohých ľudí. Veľa z nich zažíva neistoty tejto neskutočne zamotanej doby. Mnohí budú opäť nazerať na prázdne dno pohárika, do prázdnej šiltovky žobráka, načúvať prázdnym sľubom politikov, čítať duchovne prázdne návody na lepší život - alebo jednoducho hľadieť do prázdna... Veľakrát nemajú na výber. Podobne ako aj tí, ktorí nemali to šťastie, narodiť sa do lepšieho života; osud k nim nebol zhovievavý...či už na Luniku, v Bratislave alebo hocikde inde na svete.

Skryť Vypnúť reklamu

Možno aj ty práve patríš medzi tých, ktorí sa rozhodnúť môžu...

Marek Strapko

Marek Strapko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  414
  •  | 
  • Páči sa:  269x

Všetci vravia, že som večný optimista. Asi som ten najlepší klaun na svete. Snažím sa nebáť sa. Zoznam autorových rubrík:  Domáca politikaSpoločnosťZ môjho životaZahraničná politikaŠkolaOsobnosti, zaujímavostiŠportHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu