Deti robia radosť!

Ťažko v dnešnej dobe hľadať pozitívne témy. Online výučba prináša veľmi vzácne javy. My napríklad žijeme futbalom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dnes sme v škole naplno začali online výučbu. Nový rozvrh, nové plány, stratégie, úskalia aj vrásky pre rodičov a učiteľov. Deti však robia radosť - na hodinách boli všetci a všetci dosť aktívni. Nuž, uvidíme dokedy im to vydrží. 
Niektoré z nich ešte zívali, iných rozptyľovali zvieratká v byte, prípadné iné rušivé momenty. Určite o nich ešte napíšem (treba si asi denne robiť zoznam), ale v podstate to klapalo na výbornú. 

Keď som začínal učiť - ako vášnivý fanúšik futbalu - spomenul som si na staré časy, keď som ja chodil do školy. Bolo to niekedy v šiestej triede, keď sme s kamarátmi začali tipovať výsledky Ligy majstrov. Bolo to veru vášnivé obdobie. Pre deťmi to zatĺkam, ale boli v tom aj pekné sumičky. Keby o tom učitelia vedeli, na svete by bol dozaista veľký problém...
V dnešnej dobe je to s futbalom zjavne ťažšie. Kedysi ste v triede mali jedného-dvoch chlapcov, ktorí nevedeli kopnúť do lopty, dnes máte jedného-dvoch, ktorí do lopty kopnúť vedia. Niektorí sa jej dokonca boja a to aj v deviatej triede. 
Rovnako to platí aj pri sledovaní futbalu. Kto pred dvadsiatimi rokmi nesledoval futbal v utorok a stredu, bol jednoducho looser. Dnes je zvláštne, ak niekto futbal pozerá.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto mi prišlo ako hlúpe nevyužiť šancu, že sa razom objavila jedna trieda, teda dokonca dve triedy z ročníka, ktoré futbalom skutočne žijú. A nie sú to len chalani, ale dievčatá, ktoré nielenže futbal pozerajú, ale aj aktívne hrávajú. 
Netrvalo dlho a tipovačka LM uzrela svetlo sveta. 

Prvý ročník bol taký skúšobný a do značnej miery ho poznačila epidémia. Niežeby tento rok nezúrila (a už aj prinášala obete), ale futbal sa, aj keď pre prázdnymi tribúnami, predsa len hrá. 
A preto tipujeme a prvé kolo máme za sebou.
Nie, nebojte sa, nehráme o prachy. Je v tom výlučne prestíž a rovnako aj fantastická téma na rozkecanie sa, vždy v stredu a vo štvrtok ráno.

Tipovanie v čase dištančného vzdelávania

Skryť Vypnúť reklamu

Neodradilo nás to. Už počas septembra sme aktívne pripravovali bojový plán, čo v prípade, že nás zavrú. Papierové vpisovanie výsledkov sa zmenilo na online dopisovanie. Ach, aké super je mať všetky tieto výdobytky techniky, ak ich práve vieme použiť na dobré veci.

A tak ideme ďalej. Svet bojuje, mnohé štáty kolabujú. Je to veľmi nepríjemné, ale život beží ďalej.

Tipujeme, bavíme sa futbalom. Pomáha nám zabudnúť na povinnosti, pomáha nám prekonať pocit bezmocnosti a možno aj zahnať nudné chvíle.

Som rád za tieto super decká. Aj keď už človek čerpá z posledného, oni ma vždy vedia dobiť. Aj keď ho práve hrať nemôžeme - futbal nás spája.

Skryť Vypnúť reklamu

PS: Práve sledujem, ako vypĺňajú tabuľku - trápia si hlavičky. Juventus s Barcou...a čo je to ten Krasnodar? 
Bože, ďakujem za tieto milé chvíľky:-))

Marek Strapko

Marek Strapko

Bloger 
  • Počet článkov:  403
  •  | 
  • Páči sa:  80x

Všetci vravia, že som večný optimista. Asi som ten najlepší klaun na svete. Snažím sa nebáť sa. Zoznam autorových rubrík:  Domáca politikaSpoločnosťZ môjho životaZahraničná politikaŠkolaOsobnosti, zaujímavostiŠportHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu