Keď si cestovka zriadi MOM-ku, tak je to katastrofa!

Písmo: A- | A+

Keď pre COVID zakázali cestovať, pracovníci CK DAKA začali šiť rúška. OK. A potom začali testovať. Keďže od 1.7. došlo k výraznej redukcii MOM-iek, čakal by som, že zostanú najlepšie z najlepších. Ááááále kdeže, čerta starého!!!

Autobus DS707GL CK DAKA, ktorý je MOMkou na Trnavskej ceste č. 37 neďaleko Kauflandu.
Autobus DS707GL CK DAKA, ktorý je MOMkou na Trnavskej ceste č. 37 neďaleko Kauflandu. (zdroj: Teodor PASTERNÁK)

Veľmi by ma zaujímalo, koľko a komu zaplatila firma Phoenix Corporation, s. r. o., aby mohla ponechať v prevádzke svoje MOMky a inkasovať peniaze za testovanie na COVID.
Dnes som absolvoval antigénový test u nich - a bola to úplná katastrofa! Riadne som sa dopredu cez internet objednal, vyplnil údaje, zaplatil a zabezpečil si časenku na 17:24. Pred autobusom evidenčného čísla DS707GL na parkovisku Trnavská cesta 37 v Bratislave neďaleko Kauflandu, v ktorom testujú, som bol presne o 17:24. Ženu s dieťaťom, ktorá bola predo mnou, vybavovala pracovníčka MOMky nejako pridlho - evidentne nebola objednaná. Ale - pokojne som čakal. Zo zadných dverí autobusu vykukol tester v overale a usmernil ma, že aj keď som zaregistrovaný cez internet, musím počkať a zaregistrujú ma aj naživo.

Testuje sa pred autobusom CD DAKA s EČV DS707GL.
Testuje sa pred autobusom CD DAKA s EČV DS707GL. (zdroj: Teodor PASTERNÁK)

Keď som konečne prišiel na rad, pracovníčka ma hneď napomenula, že tam nemám čo postávať, keď niekoho registruje. Nuž - neviem, či som sa mal postaviť až do 300-metrov vzdialeného Kauflandu, aby bola so mnou spokojná! Žiadne usmerňovacie šípky ani značky tam nemajú a ja som stál normálne, v páskou vyčlenenom koridore na čakanie, v 2-metrovom odstupe za tou matkou s dieťaťom. Otrávene na mňa zagánila - že či mám rezerváciu a už - už mi chcela vynadať, že čo sa tam pchám bez rezervácie. Sklamal som ju - rezerváciu som mal. Ešte raz to skúsila s tým, že na koľkú a videl som, že už mala na jazyku výčitku, prečo idem mimo rezervovaného času. "Bol som tu presne o 17:24, ale vybavovali ste niekoho iného - bol som tu včas!" - zobral som jej s úsmevom vietor z plachiet. Spýtala sa, či mi stačí SMS s výsledkom, alebo chcem lajstro - a v akom jazyku. Požiadal som ju o lajstro v slovenčine. Zobrala si teda môj občiansky preukaz a dlho si z neho odpisovala údaje. Fakt netuším, načo sa robia dopredu rezervácie s osobnými údajmi, keď v MOMke si ich potrebujú opísať znova - ručne, z občianskeho preukazu! Respektíve - keď už sa človek raz registruje cez počítač, mali by tam byť kolónky na všetky potrebné údaje, aby sa človek znovu druhýkrát nezdržiaval byrokraciou priamo na mieste - a pracovníčka by len skontrolovala údaje podľa občianskeho preukazu. Dostal som naspäť občiansky preukaz a pracovníčka ma poslala k zadným dverám autobusu, kde ma už čakal tester v overale. Výter mi urobil z oboch nosných dierok a nebol príliš príjemný, išiel dosť hlboko.

MOMka v autobuse je na jeho dverách dverách riadne označená.
MOMka v autobuse je na jeho dverách dverách riadne označená. (zdroj: Teodor PASTERNÁK)

Mamička s dieťaťom, ktorí boli hneď predo mnou, dostali výsledky o 20 minút, ja až o nejakých 5 minút neskôr. Dostal som svoju "bumážku". Opäť som negatívny - už 29. krát. Ale prvýkrát mi do kolónky "Bydlisko" uviedli "Prešov". Je síce pravda, že som sa tam narodil, celý minulý týždeň som sa motal po Východe (aj priamo v Prešove), bol som tam aj pred mesiacom i vo februári, ale už 44 rokov bývam v Bratislave - a tak to mám aj v občianskom preukaze. Požiadal som teda pracovníčku, aby mi vypísala nové tlačivo - so správnou adresou. Síce bez slova, ale s nevôľou si zobrala chybné lajstro a opäť si vypýtala môj občiansky preukaz. Teraz už som mal toho akurát dosť: "A načo Vám, preboha, bude môj občiansky preukaz, keď nedokážete z neho odpísať ani len miesto môjho bydliska?!" - vyprskol som na tú chuderu. "Neviete čítať, tak Vám ho nadiktujem, píšte si!" a nadiktoval som jej a najmenej 3 razy zopakoval celú moju adresu. Zbytočne: keď mi podala novo vypísané potvrdenie o teste, mesto už bolo síce správne, ale v názve ulice, kde bývam, bolo jedno či dve písmenká poprepisované, lebo ich nedokázala napísať správne. Opäť som sa rozčúlil - veď ako môžu registráciou poveriť osobu, ktorá má problémy s písaním aj čítaním?! Nemyslím si, že toto je práca pre dyslektičku! Vtedy už zasiahla ďalšia pracovníčka, ktorá dovteddy len sedela v autobuse, a dotretice mi vypísala lajstro ona. Konečne už bolo v poriadku a mohol som z tejto otrasnej MOMky odísť.

Opakovanie je matkou múdrosti. Ja som za test spoločnosti Phoenix Corporation, s. r. o. musel zaplatiť 9,99 €. Za testovanie mojej trpezlivosti však Phoenix Corporation, s. r. o. mala zaplatiť mne!
Opakovanie je matkou múdrosti. Ja som za test spoločnosti Phoenix Corporation, s. r. o. musel zaplatiť 9,99 €. Za testovanie mojej trpezlivosti však Phoenix Corporation, s. r. o. mala zaplatiť mne! (zdroj: Teodor PASTERNÁK)

Ešteže som si nedal zaslať výsledok esemeskou - možno by pri tomto povrchnom a nekompetentnom štýle práce dorazil niekam na Mars, a nie do môjho telefónu. Napokon - kým som čakal na výsledok, tak tam zúril nejaký pán, ktorý v tejto MOMke ráno nechal urobiť testy pre celú rodinu, ale ani do pol piatej podvečer mu výsledky neprišli! A za toto šlendriánstvo som im musel (dopredu) zaplatiť ešte aj 9,99 €!!!
Až do konca júna (aj v jeho posledný deň) som sa nechával testovať najčastejšie v MOMke GROSSMANN PROPERTY s.r.o. na Hraničnej ulici 24. To bol úplne iný prístup - zohraný team, rýchla registrácia a úplne bezbolestný odber z oboch nosných dierok, pričom paličku vopchali len cca 1,5 centimetra do nosa! Usmiali sa na mňa, občas sa so mnou na niečom zasmiali a keď pršalo, potvrdenie mi priniesli aj na ulicu do auta, kde som sa v ňom ukrýval pred dažďom ukrýval! To sa so šuchtavosťou a analfabetizmom v autobuse CK DAKA nedá porovnať! Skutočne nerozumiem, prečo ponechali robiť testy neschopnú cestovku, a takú dobrú MOMku, akou bola tá na Hraničnej, ďalej nezazmluvnili.
Fakt by ma veľmi zaujímalo, koľko a komu zaplatila firma Phoenix Corporation, s. r. o., aby mohla ponechať v prevádzke svoje MOMky a inkasovať peniaze za testovanie. Je to krásny a istý business, v súčasnosti priam zlatá baňa! Kvalita, profesionalita a prístup tým dôvodom rozhodne nie je. Napokon - Phoenix Corporation, s. r. o. nemá zapísanú žiadnu činnosť ani len podobnú testovaniu v Obchodnom registri (a to ich má 22!). Jej konateľ je zároveň konateľom cestovnej kancelárie DAKA (figuruje celkom v 10 firmách). To je dôvod, prečo sa testuje v autobusoch CK DAKA! Žiaľ, vlastniť flotilu autobusov nie je ani náhodou kvalifikáciou pre testovanie na koronavírus!!!

S CK DAKA som nikdy nikde nebol, a po tomto zážitku určite ani nikdy nepôjdem, lebo neverím, že by svoju neschopnosť a neprofesionalitu vymedzovali len na testovanie, ale predpokladám, že bude prerastená aj do ostatných súčastí ich businessu - teda aj do služieb cestovnej kancelárie. Zlý zážitok z jedného testovania je predsa len o niečo lepší, než zbabraná 2-týždňová dovolenka.

Výpis z Obchodného registra SR firmy Phoenix Corporation, s. r. o. vôbec nehovorí o tom, že by bola kompetentná vykonávať zdravotnícke či laboratórne testovanie! https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=92925&SID=2&P=0
Výpis z Obchodného registra SR firmy Phoenix Corporation, s. r. o. vôbec nehovorí o tom, že by bola kompetentná vykonávať zdravotnícke či laboratórne testovanie! https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=92925&SID=2&P=0 (zdroj: Výpis z Obchodného registra SR)
Skryť Zatvoriť reklamu