Ďakujem, že si

Milujem chvíle, keď po pár mesiacoch prídem do rodnej dedinky a môžem sa zvítať s mojimi najbližšími. Moje prvé kroky vedú k nej. Milujem jej zvráskavenú tvár a ruky, ktoré sú síce nedokonalé po pár úrazoch, ale dokázali tak veľa. V jej šedomodrých očiach vidím láskavosť, ktorú vždy rozdáva plným priehrštím na všetky strany.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Will you be my Autumn's rose?
Will you be my Autumn's rose? (zdroj: Jesus Solana, zdroj: www.piqs.de)

Keby sa narodila do iných rodinných pomerov mohla z nej byť učiteľka alebo lekárka. Ona však uzrela svetlo sveta v rodine gazdu na východe Slovenska. Škola ju veľmi bavila, ale peňazí nebolo nazvyš. A keďže bola najstaršia z 5 detí, nebolo ani pomyslenia na to, aby ju rodičia poslali po skončení ľudovej školy ďalej študovať. Sny ostali snami a ona sa stala tým, čo sa od nej očakávalo - maželkou a matkou. Počas neľahkých 40.rokov minulého storočia, keď zúrila 2. sv. vojna, porodila svoje 3 deti. O pár rokov jej zomrela švagrina, nezaváhala ani chvíľu, a zobrala si do opatery jej syna a dcérku. Vychovala teda 5 detí a nerobila medzi nimi žiadne rozdiely. Všetky dostali vzdelanie, o ktorom ona len snívala a lásky, koľko len vedela dať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ešte stále "tancuje" s motykou po záhrade. Keď ju upozorníme, že sa musí šetriť. Zahriakne nás, že jej nič nebude, veď ona ešte nepatrí do starého železa... Na úrady chodí zásadne vybavovať všetko sama, veď ona najlepšie vie, čo potrebuje... Sledovanie politiky a dennodenné čítanie novín je pre ňu samozrejmosťou.

Jej život by vydal na pár románov. A akoby nemala dosť "vlastných problémov", berie si na plecia starostí detí, vnúčat, pravnúčat jej súrodencov, ktorí už nie sú medzi nami... Veď ako vraví, je to jej rodina, musí sa zaujímať a starať.

Starká práve dnes ti pribudol deviaty krížik na tvoj chrbát, stále si vitálna a plná elánu do života. Ďakujem, že som súčasťou tvojej/našej veľkej rodiny. A teším sa na ďalšie naše spoločné chvíle. Dúfam, že ich bude ešte veľmi veľa...

Eva Víteková

Eva Víteková

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajná žena s vlastným názorom na dianie vo svete... Občas veľký optimista, ktorého život nepríjemne prekvapí... Zoznam autorových rubrík:  O ľuďochRodinaRecenzieTrapasy zo životaZo zahradkyŽivot za hranicamiNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu