
Bola som v samote a tichu, v modlitbe a s Bohom. Prežila som mnoho ťažkých rán od svojich najbližších a najmilších, tých ktorým som otvorila dokorán svoje srdce... mala som pocit, že už skoro každý kto ide okolo mňa si aspoň „kopne“ do mňa.
Určite to poznáte a každý z nás niečo podobné už v živote aspoň raz zažil, tak som sa pýtala Boha, prečo to všetko ???
Ježiš mi ukázal, že ma učí odpúšťať, trpieť v tichu, nesťažovať sa ...ale najmä nastaviť aj druhé líce na ranu. Možno mi raz dá aj silu sa zato poďakovať.
Keď som si našla svoj poklad najvzácnejší DIAMANT srdca našej dcéry pochopila som, prečo už musela odísť...bol už jej čas..., bola pripravená pre NEBO ! A nie len ona ale aj náš syn, pochopili zmysel života.
Miluj, trp a odpúšťaj !
Mnoho našich blízkych ani vo vysokom veku to nevie a potom ani osemdesiatka ba niekedy ani stovka...im nie je požehnaním.
Koľko mladých počujem, keby nebolo našich „starých“, tak by sa mamka a oco nikdy nehádali. Keď naši starí odídu z domu k niekomu inému na sviatky....u nás je dom plný smiechu, rodičia navzájom a aj s nami srandujú a je tak super...bez tých „ starých“! Tieto slová mi trhajú srdce..., ale bohužiaľ je to tak ! A prečo je to tak, lebo naši „starí“ pozerajú Telenovely....Tam sa učia ako robiť v rodinách intrigy...deliť majetky, klamať, zabíjať a zatvárať do blázincov. Argentínske a neviem ešte aké Telenovely im jednoducho vymyvajú mozgy !
Všetci hovoria, že rodiny sú v kríze, no ja som včera počula krásnu myšlienku. Rodiny nemôžu byť v kríze, lebo rodiny sú Božím darom. To iba my ľudia dokážeme všetko zničíť ešte aj to Božské. Iba my ľudia sme v kríze...a musíme niečo s tým urobiť...! V dnešných rodinách chybá najmä komunikácia...medzi deťmi a rodičmi navzájom a chyba aj úcta.
Každý z nás musí začať od seba. Tak poďme sa viac počúvať, tolerováť, odpúšťať, viac milováť a hlavne sa prijímať...
Vďaka, že si mi dávaš poznávať zmysel života..., práve v roku mojich Abrahamovín.Vďaka, že mi dávaš svoje svetlo aj vo tmách..., aby som sa mohla pripraviť, tak ako moje detí na narodenie pre nebo. Lebo nik z nás nepozná ani dňa ani hodiny.
Verím, že nám dáš silu aj v tomto roku do plnenia Tvojej vôle...najmä vtedy, keď sa Tvoja vôľa rozchádza z našimi predstavami.