Zachráňte Herpesa!

Nie som zvyknutý písať srdcervúce články, ale teraz musím a dúfam, že to zvládnem a aspoň niekto sa rozplače a s rukou na srdci povie: „Jano, boha, pomôžem, aj keby moje vlastné deti nemali čo žrať." Hľadám voliéru v Košiciach alebo dobrú ľudskú svorku kdekoľvek na Slovensku (okrem Valaskej) pre svojho takmer brata labradora Herpesa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

Prestanem sa tvariť, že píšem článok a vy sa tvárte, že čítate inzerát. Herpes je labradorský retríver, má štyri roky a je, ako každý štvorročný labrador, úplný magor. Preto ho mám rád. Prvé dva roky života sme prežili spolu v dome so záhradou. Chodievali sme často do lesa, naučili sme sa poslúchať, hrať sa s mačkami a premiestňovať všetko, čo nebolo prizvárané alebo zabetónované. (Odporúčam súvisiaci článok.) Potom som však musel odísť na rok do zahraničia, potom... Ďalej je to príliš súkromné a málo dôležité.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jednoducho, dnes žijem v Košiciach v byte, kde už 14 rokov kraľuje iný pes a Herpesa mám už takmer rok vo voliére u kamaráta 140 km od Košíc. (On by sa v byte zbláznil a ak by to náhodou aj prežil, zbláznila by sa 14-ročná Kača.) Venčia ho veľmi málo, pretože nemajú čas a on ich aj tak poslúcha len keď sa mu zachce. Nemôžu sa mu venovať tak, ako to po mojom dvojročnom zanedbávaní potrebuje. Ja tam chodím raz za týždeň, vezmem ho na dve-tri hodiny do lesa a ku potoku a znova ho zavriem. (Ale minulý týždeň dvakrát a predminulý trikrát.) Pôvodne to malo takto byť len na pár mesiacov, už je z toho rok a nebude to inak do budúcej jari. Voliéra je vo dvore domu, v ktorom nikto nebýva, kamarát ho rekonštruuje. Herpes je tam celý deň sám. Ale až tak veľmi sa nenudí, ako by sa zdalo. Chodia za ním deti z okolia a hrajú sa. Teraz príde kameň úrazu: Sused, starý *****, (sám som to vyhviezdičkoval) sa vyhráža, že ho zastrelí alebo otrávi, že bude v tejto veci obťažovať aj mojich rodičov a ja som 140 km ďaleko.

SkryťVypnúť reklamu

Sťažuje sa, že Herpes breše. Áno, breše, veď nevie inak. Ale pýtal som sa ostatných susedov a nie je to Herpes, kto ich tam občas vyruší. A starý päťhviezdičkový to dobre vie, ale novým kúskom ho nenaučíš. Rád má, keď veci idú podľa neho. Keby to bol mladý chlap, inak by som to riešil. Nechcem to tu príliš rozpitvávať, ale verte mi jedno: pôvodne bezproblémové a jednoduché riešenie sa nakoniec zamotalo tak, že som nútený to riešiť (aj) takýmto článkom.

Súťažná otázka č.1: Vie niekto o voliére na prenájom v Košiciach? (Na všetky logické a známe miesta som už telefonoval.)

Otázka č.2: Je niekto ochotný sa o neho do budúcej jari postarať? (Krmivo platím a na jar si ho vezmem.)

SkryťVypnúť reklamu

Otázka č.3: Za istých okolností by som bol dokonca ochotný ho aj darovať. Chce si niekto natrvalo osvojiť štvorročného dobráka, ktorý by si za hodinu hrania s deťmi nechal do kolena vŕtať? Potrebuje len hru, výbeh a pevnú ruku, aby nepopresádzal celú záhradu.

Nerád píšem tento článok, ale v tejto chvíli nemám na výber.

Ján Babarík

Ján Babarík

Bloger 
  • Počet článkov:  218
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu