
Horváth tvrdí, že by “mohol by zaujať liberálnejšie orientovaného voliča, inak povedané - sklamaného voliča zo súčasnej opozície. Je tam potenciál, ktorý mala ANO - okolo osem až desať percent. Minimálne takýto priestor je tu voľný.“
Jasné, ale televízna strana ANO získala dané percenta hlavne dostatočným vymývaním mozgov cez Markízu vo volebnom roku 2002, daný priestor sa snažila využiť tiež ad hoc strana Slobodné fórum a Martinákovej ostali oči pre plač. Nemcsics a Liška potiahnú a získajú 10%? Je to zo strany Horváth naivita alebo propaganda?
“Juraj Liška je symbolom, pretože sa postavil proti Dzurindovi, vzdal sa podpredsedníckej stoličky, čo mu zvyšuje know how u sklamaného voliča.“
Fakt je taký, že Juraja Lišku prakticky nikto nepozná, ministrov sme tu mali na kvantá a jeden ďalší bezvýznamný bývalý minister obrany Ivan Šimko kandiduje na prezidenta. Keď niekto vystupuje proti vedeniu SDKÚ-DS, potom stiahne chvost a následne odíde, to nebudí veľa dôvery. Aké konkrétne know-how mal Horváth na mysli? Že vie kritizovať a nevie navrhovať riešenia? Že odíde až vtedy, keď nezíska dôveru kraja?
“Podľa Horvátha je Nemcsics typom politika, ktorý voliča zaujme a rozvíri stojaté vody na pravicovej strane.”
No neviem čím môže zaujať bývalý verný druh mediálneho magnáta Pavla Ruska, ktorý bol pár mesiacov ministrom Ministerstva hospodárstva, ktoré patrilo a stále patrí medzi najzbytočnejšie v našej gubernii. Čím zaujme vedúci úradu Ministerstva financií počas Mečiarovej vlády 1994-1998? Ako si myslí, že rozvíri človek, ktorý vstúpil do pragmatickej televíznej strany Ruska, hladinu na “pravicovej strane”?
Pán Horváth si môže v princípe hovoriť čo ho napadne, svoje zasvätené výroky by mal však aj niečím podložiť, ak nechce vyzerať ako šašo v zmysle “čo sa babe prisnilo, to sa babe zazdalo.”
Právo na odpoveď:
Na základe komunikácie s pánom Horváthom, pán Horváth uviedol, že neexistuje dekrét o jeho vylúčení zo štúdia pre podvod, tiež sa pán Horváth ohradil k tvrdeniu, že "trepe", ex post teda upravujem nadpis v znení "Politológ Horváth triafa vedľa".
Doplnenie 25.7.2008, Horváth si už nie je taký istý úspechom strany:
Ako sa prerozdelia sympatie voličov po vzniku strany Roberta Nemcsicsa, je podľa Horvátha ťažké odpovedať. "Je to skôr boj o voliča, ktorý v roku 1998 volil SDK. Kroky pána Nemcsicsa, ktorý sa však obklopuje ľavicovo orientovanými ľuďmi, ako je Eduard Chmelár či Oľga Pietruchová, skôr diskvalifikujú a znevýhodňujú túto stranu," upozorňuje budúceho lídra politológ.
"Musíme si počkať, či to bude naozaj liberálne orientovaná strana, alebo to bude nejaký pokus o Stranu občianskeho porozumenia. V tom prípade by sa ich šance podstatne znižovali," doplnil Horváth.
zdroj: http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1161769