Zápisky o cyklistovi

Každým dňom na bicykli, alebo bez neho, je človek konfrontovaný s tvrdosťou bytia. A na bicykli obzvlášť. Vtedy sa s vami nikto nes.erie. Osud, Šťastie, Náhoda, ani Prozreteľnosť a Pánbú už vôbec nie. A preto som zozbierala malú zbierku postrehov o cyklistovi, a pán Filan mi to iste dovolí, cvične by som ich nazvala Cyklistické krutosti. Pretože tento názov absolútne najvernejšie definuje kvetnatý život cyklistu. Tak nech sa páči...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Cyklistove muchy

1. Cyklista mohutne zbiera po ceste všetky muchy. A nemusí byť ani usmievavý, aby ich mal plné zuby. Mušie plemeno je totiž čertovo plemä. Taká mucha si príde k cyklistovi, nalepí sa na jeho poctivo spotenú hruď - NEZOMRIE !!! - a začne kúsať!

2. Muchy majú dokonale vyvinutý lezecký inštinkt ako batoľatá. Zalezú VŠADE. Okrem miesta, kde sa cyklistove telo stretáva s cyklo-vložkou.

3. Muchy ovládajú zvláštny druh hybernácie. Pri strete s cyklistom ustrnú ako živé sochy Slobody na Hlavnom námestí. Ale ako náhle cyklista zastaví, rozlezú sa po ňom ako hniezdo rozkopaných mravcov ... a začnú kúsať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

4. Muchy vlastnia jedinečný jed, ktorý im špeciálne na objednávku poslali Predátori. Keď vám vletí do oka ... je ťažké ostať pri zmysloch, hlavne keď sa práve rútite v zjazde.

Cyklista a pitný režim

1. Nikde inde nechutí Kofola lepšie ako na bicykli.

2. Nikedy inokedy nechce cyklista viac umrieť na smäd, ako keď pije siedmu Kofolu po 100km.

3. Nie je nič horšie ako sračka z jonťáku.

4. Horšia je už len sračka z jonťáku na bicykli, keď nemáte hajzlák.

5. O trošku menej strašná je kamarátova sračka z jonťáku, keď nikto z vás nemá hajzlák.

6. O veľa strašnejšia je, keď sa prejavuje mimovoľnými únikmi do cyklo-vložky.

SkryťVypnúť reklamu

Cyklista a blato

1. Lepšie blato až v ušiach, ako hovno na plášti.

Cyklista a Matka Zem

1. Málokto je bližšie Matke Zemi, ako cyklista, ktorý hodil držku.

2. Mokré korene vymyslel Boh ako pomstu.

3. A keďže ku každému božskému nápadu Boh vymyslí ďalší, ešte vymakanejší (viď promo projekt Adam-a-Eva), tak k mokrým kameňom vymyslel cyklistu, ktorý má na kolesách „Ultra dry Fast and Furious" pneumatiky. ... Keď zaprší, chalan je veru „fast" a „furious" zaručene tiež.

4. Čmeliak do prilby pri šesťdesiatke dolu kopcom, je ako holub do kostolného zvona.

5. Strom do prilby je ako sekáč v ruke stokilového chlapa, letiaci k rybacej hlave.

SkryťVypnúť reklamu

6. Najvhodnejšia žihľava na babkine reumatické zábaly rastie v husých zástupoch tesne pri úzkych chodníčkoch.

7. Najbohatšie malinové sady sú vždy po krajoch chodníkov. Maliny ani jednej, zato prejsť cez ne je ako stredoveká „ulička smrti".

Cyklista tak všeobecne

1. Nie je odvážnejší jedinec ako cyklista v tej sekunde, keď mu v zjazde zlyhajú brzdy.

2. Nie je nadšenejšieho jedinca ako cyklista, ktorý pri predpovedi 11°C a silný dážď v júni, mávne rukou, povie: „To bude dobré" a postaví sa na štart.

3. Nadšenejší už je len ten, čo sa postaví na štart preteku, ktorého trať prekonáva výšku 1500mnm, kde sa dážď mení na sneh, ktorý sa už na omrznutých rukách v cyklistickom drese s krátkymi rukávmi ani neroztápa, a cyklista má tak omrznuté prsty, že celý zjazd dolu z horského sedla beží vedľa bicykla, pretože už nedokáže brzdiť, a dolu ho podchladeného a takmer v agónii naložia do sanitky.

SkryťVypnúť reklamu

4. Za duševného brata takéhoto cyklistu môžeme považovať cyklistu, ktorý sa za takéhoto počasia postaví na štart síce oveľa nižšie položenej trate, zato však čisto bahnitej, na to, aby po 25km vzdal pretek a doma potom kompletne vymenil stred, oba náboje a celé brzdy aj s prasiatkami.

5. Za veľkého brata už považujeme len cyklistu, ktorý po 25km nevzdá a dokončí 50km trať, pričom po ceste ešte tri krát vymenil všetky brzdové platničky, zlomil brzdovú páčku, odtrhol pracky na tretrách, zlomil rajdy vo dvoje a .... dostal defekt.

6. Defekt je kosa ľudstva.

7. Na defekty ľudstvo vymrie.

8. Defekty by mali zo zákona zakázať.

9. Cyklista bicykluje najrýchlejšie, keď zdrhá pred medveďom. Ovšem, ak nemá defekt.

10. Črieda diviakov s mladými je dostatočne adekvátna náhrada. Príčinu zrýchleného presunu cyklistu korunuje už len obesenec visiaci zo stromu, pričom cyklista tesne predtým prilbou zavadil o jeho nohy.

11. Do obesenca sa dá zavadiť len počas nočného výjazdu. Nepomôže ani keď máte vrchol osvetľovacej technológie, a ani keď máte na sebe primontované takéto vrcholy tri ani štyri.

12. Rovnako dobre na preverenie cyklistovej kondičky pôsobí o polnoci objavenie nedávno opusteného ohniska v strede lesa, na kameňoch ponechané rožky, a široko ďaleko nikde nikoho.

13. A niekedy na to stačia aj hlúpe historky.

Cyklista a vzťahy

1. Cyklista má všetkých rád, hlavne keď je od všetkých lepší.

2. Cyklista veľmi rád vyhľadáva baby, hlavne tie pri občerstvovacích stánkoch.

3. Najnamakanejší cyklista pri šliapaní do kopca svojim kamošom povie: „Dnes mi to nejde, počkám vás hore".

4. Najsprávnejší cyklisti plánujú svoje výlety podľa bufíkov po ceste.

5. Najortodoxnejší plánujú svoju trať aj na orientačných pretekoch podľa bufíkov.

6. Cyklisti sa delia na „cyklistov" a „bicyklistov". Bicyklisti chodia na bicykloch cez areál Kuchajdy, kde je jazda na bicykli zakázaná.

7. Cyklista miluje svoj bicykel viac než seba. Za peniaze, ktoré do neho vrazil, si už dávno mohol kúpiť norkový kožuch, najnovšiu kolekciu štrasových šperkov, dvojmesačnú dovolenku v Bahraine, hodinky Breitling, ultralight lietadlo a vilu na Kanároch.

8. Viac ako bicykel cyklista miluje svoju prilbu. Má ju zapísanú v občaňáku spolu so svojimi deťmi.

9. Cyklistova prilba je slaná... ale jeho.

10. Ženy cyklistky majú jediného úhlavného nepriateľa - cyklisťáky na traky.

11. Muži cyklisti majú jedného šikovného kamaráta - cyklisťáky na traky. Pretože vždy keď idú ženy cikať, musia sa komplet vyzliecť, že im ostane len prilba, podprda, cyklisťáky na členkoch a biely zadok.

Dana Árvayová (Dvořáková)

Dana Árvayová (Dvořáková)

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Človek, ktorý miluje život na plno, vietor vo vlasoch a výhľady ... aj tie v živote ;)Teraz som už matka dvoch detí, samostatne rozbehnutá aromaterapeutka a spoluzakladateľka projektu Outdoormamas..................................................... Zoznam autorových rubrík:  OutdoormamasVýchodné Turecko (CESTOPIS)bicykel, my loveznačka handmadepremýšľam, tuhokade tade, východ i SlovenskoIránKaukazAlbánskoEgyptLibanon, Sýria, Jordánsko

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu