Môj obľúbený polosúkromník=)

O verejnom zdravotníctve nezmýšľam dobre... Trocha som sa dala učičíkať tohtotýždňovým pobytom v Martinskej fakultnej nemocnici. Medzi pacientmi, ktorých som tam stretla, sa šíri, že pokazené operácie z iných nemocníc sa chodia opravovať tam. Určite povery!.. Ale pre mňa to tak bolo. Vyzdvihnúť by som chcela prácu každého jedného, sanitárov, fyzioterapeuta, sestričiek, doktorov, s ktorými som sa stretla. Až na komickú veľkú vizitu, ktorá pripomínala početný detský tábor, ktorý sa po minúte rozpŕchol a ušiel von z izby, bolo všetko na úrovni. Pravda, porovnávam s nemocnicou, kde som ležala tri razy, štatisticky asi neporovnateľné (a ešte raz som ležala ešte viac inde...a viac odveci). Tu by to na ďalší raz možno bolo tiež inak..Ale ja už nikdy nikam nepôjdem!.. O súkromnom zdravotníctve premýšľam v najlepšom. Najmä o jednom doktorovi, ktorý sa jeden deň v týždni zamieša do chodu verejného zdravotníckeho zariadenia, a ktorého môžem spomenúť vďaka tomu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Už som písala o pokazených zákrokoch do mojej ľavej dolnej končatiny. Po tom, ako som sa to dozvedela, som zháňala pomoc súkromných doktorov. A oni skutočne nejako viac vecí sa učia alebo ako to je! Fascinujúcimi poznatkami ma zahrnuli. Keď za zákrok chce niekto peniaze, je dobrý. A môžete ho podľa reklamačného poriadku reklamovať. To som čítala na nástenke Sport Clinic v Bratislave. Predtým som navštívila súkromného ortopéda u nás. Za jednu operáciu si pýtal (v máji) 700, za druhú 1000 Eur. Napriek tomu, že som povedala, že tá 700eurová na mne prebehla v marci. Podľa odporúčaní mojich kamarátov a známych je výborný. Určite, nepochybujem. Ako prvý mi povedal, prečo boli prvé 4 operácie vlastne nanič. Ale kvôli čiastke za operáciu, ktorú som mala čerstvo za sebou, a ktorá bola podľa neho nutná, a podľa mňa nezmyselná ( anestézia zase až taký boží stav nie je, aby som sa v nej nachádzala každý týždeň a moja noha si tých rezov už užila), som sa obrátila radšej na Sport Clinic v Bratislave. Na internete som vyplnila dotazník, kde som uviedla okrem iného aj urgenciu prípadu. O týždeň ma kontaktovali, že v ďalšom týždni môžem prísť. Veľmi príjemné prostredie, výborný odborník, ktorý ma tiež oboznámil správne s tým, že všetky dovtedajšie zákroky vzhľadom na jeden fakt, ktorý bol verejnému zdravotníctvu neznámy, nič nevyriešili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Objednali ma na magnetickú rezonanciu, ktorá bola zdarma (za návštevu a objednanie u nich sa pravdaže platí) a hneď v ten deň mi interpretovali jej výsledky. Mladý pán doktor, veľmi slušný a na úrovni, ma nenatískal nasilu do ich plánu za veľké tisíce ( Uram a Cíger a Gáborík na stene v prijímacej kancelárii ma finančne značne vydesili). Spýtal sa, či ešte s niekým konzultujem svoj stav a či mi preňho majú napáliť CD so snímkami z magnetickej rezonancie. Povedala som, že áno, veľmi pekne ďakujem, zatiaľ. Zaželal mi veľa šťastia.

Čakala som totiž na návrat martinského pána doktora z MS v hokeji. Bez všetkého ma vo svojom konziliárnom pracovisku po návrate z Nemecka prijal. Dozvedela som sa, že má aj súkromnú kliniku a prejavila som mierny záujem. Zoperoval by ma za 700 Eur a spravil by obe operácie v jednom. Super! Napokon som si ale nevybrala jednodňovú chirurgiu uňho, ale normálnu pohodlnú (napriek skutočnosti, že vás niekto reže a potom sa dva dni musíte nedôstojne pýtať na misu) viacdňovú hospitalizáciu v Martinskej fakultnej nemocnici. Objednal ma na termín o mesiac a pol na 12. Júla 2010. Povedal mi ďalšie novinky o tom, čo bolo urobené v roku 2007 zle.. A že to nebola moja vina ( poznatok môjho predchádzajúceho operatéra). Spýtal sa ma tú najľudskejšiu vetu, akú mi kedy doktor položil. „Slečna, boli ste vy s tým novovytvoreným väzom po tie tri roky aspoň chvíľu šťastná?". Úplne som stratila reč.

SkryťVypnúť reklamu

Pán doktor sa ani raz neusmial, čo robia všetci, a robia dojem...Napriek tomu som mu hneď veľmi dôverovala a chcela som, aby ma operoval. V nemocnici sa nachádza jeden jediný deň v týždni. V ten deň som bola objednaná na operáciu. Spoluoperatérom bol lekár, ktorý tiež poskytuje súkromné služby (to som na tom až tak hrozne, keď takého druhého na mňa nasadili???). Môj ošetrujúci a operujúci lekár prišiel pred operáciou, prišiel po operácii, ako mi je. Spýtala som sa, či mi bolo treba vybrať zase časť vnútorného menisku, keďže magnetická rezonancia z júna ukázala, že je na tom napriek artroskopii vykonanej v marci, zle. Nebolo treba.. Rozplakala som sa, od šťastia.. Mám u špičkového športového lekára vykonané dva zákroky v jednom, ktoré mi iný doktor odmietol vykonať naraz a stáli by 1700 eur. Vykonal zákrok, napriek tomu, že jeho súkromné služby som slušne odmietla. Mám pocit, že naozaj urobil, čo bolo v jeho silách. A vedel, že extra peniaze z toho nebudú. Ďakujem.

Edita Vyšná

Edita Vyšná

Bloger 
  • Počet článkov:  143
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rada píšem.. o veciach, ktoré ma zaujali, oslovili, nahnevali. neznamená to, že to bude niekto ďalší považovať za hodné opisu;) ..na nič nekandidujem, iba by som bola ozaj rada, aby tí, ktorí kandidujú a budú zvolení, získali daný post pre to, lebo to nie sú zlodeji a skorumpované indivíduá, a nie pre to, lebo nimi sú a klamú až moc dobre.preto niektoré tak ladené články. Zoznam autorových rubrík:  envirorozjímanieUSAšportBruselSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu