List o LeBronovi Jamesovi

Pripomína mi to trochu Mariána Hossu. Jeho obviňovanie z narcizmu, z nelojality, z egoistickej honby za titulom, klubovými úspechmi. Je to ale etapa života LeBrona Jamesa, jedného z najlepších basketbalistov vôbec, jednotky NBA draftu roku 2003. Každý mal jasnú predstavu o tom, komu by sa tento talent mal upísať po ukončení kontraktu s Cleveland Cavaliers v tejto sezóne. Prezident Obama napríklad dúfal, že sa upíše klubu, ktorému fandí on- Chicago Bulls. V Clevelande očakávali, že Kráľ ostane u nich. LeBronova vlastná predstava využitia jeho talentu v Miami Heat, kde dúfa v zisk klubového titulu a prsteňa, je väčšine fanúšikov proti srsti. Do neskutočného konca to priviedol väčšinový vlastník klubu Cleveland Cavaliers Dan Gilbert. Napísal fanúšikom Cavaliers nechutný otvorený list, ktorý je doslova antikampaňou na LeBrona.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Nejdem ospevovať LeBrona. Mňa len zaujal prístup majiteľa klubu, ktorý sa svojím nenávistným listom podľa mňa strápnil a tvári sa, ako keby mu na juh drzo ušiel otrok v jeho vlastníctve.

List začína pútavo:

„ Drahí fanúšikovia Cavaliers, ako už viete, náš bývalý hrdina, ktorý vyrastal v tomto regióne, ho dnes opustil." Smutné a dojímavé. (Umrel ten LeBron či čo?) Vzápätí pokračuje vetami o egoizme, zrade hráča, avšak akoby politikárčil, nezabudne spomenúť, že iní ľudia, ktorí sú súčasťou tímu, pri tíme aj naďalej verne stoja a nesklamú rovnako verného fanúšika (, ktorý v tejto chvíli asi agresívne páli LeBronov dres). Píše o horkosti sklamania všetkých. Prihovára sa fanúšikom otcovsky „jednoducho si nezaslúžite takúto zbabelú zradu, toľko ste dali a zaslúžite si o toľko viac."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nezabudne tiež urobiť smelé vyhlásenie: „Osobne vám ručím za to, že Cleveland vyhrajú titul v NBA skôr, ako nejaký vôbec získa Bývalý Kráľ. Toto očividné preukázanie zrady a sebectva jedného z našich povznieslo našu motiváciu do dosiaľ nepoznaných výšin."

Hovorí ďalej o tom, že ho v Miami nečaká nič dobré, a že na svoje rozhodnutie ešte doplatí, nebude to len tak: „Niektorí ľudia si myslia, že sú predurčení ísť do neba, nie však s tým, že pred tým treba zomrieť. Prepáčte, ale takto to nefunguje." Spomína (kde sa vzala tu sa vzala) aj zlú karmu a kliatbu, ktorú si hviezdny hráč so sebou berie, a ktorá nepriaznivo ovplyvní aj jeho budúce pôsobisko v Miami. (Nebodaj ho zaklial?!)

Skryť Vypnúť reklamu

A keby nestačili urážky o namyslenosti a sebeckosti a zrade, list obsahuje aj inak morálnu stránku. Autor zahral na rodičovskú strunu- čo to zanecháva za odkaz našim deťom? My nechceme takúto modlu a vzor pre naše deti!

Na záver praje Clevelandu pokojný spánok (Ešte že nenapísal „odpočívaj v pokoji", keď už sa to nesie všetko v takom ponurom duchu).

Text listu je ohromujúci. Žasnem, koľko majú niektorí ľudia drzosti a ako nemajú hanbu. Celý list je úbohým a pomstychtivým vyjadrením toho, ako ješitný bohatý človek prišiel o zdroj svojich ziskov a o človeka, o ktorom si myslel, že mu patrí. Nebolo to o tom, čo dlží hráč fanúšikom a vôbec to nebolo pre fanúšikov.

Edita Vyšná

Edita Vyšná

Bloger 
  • Počet článkov:  143
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rada píšem.. o veciach, ktoré ma zaujali, oslovili, nahnevali. neznamená to, že to bude niekto ďalší považovať za hodné opisu;) ..na nič nekandidujem, iba by som bola ozaj rada, aby tí, ktorí kandidujú a budú zvolení, získali daný post pre to, lebo to nie sú zlodeji a skorumpované indivíduá, a nie pre to, lebo nimi sú a klamú až moc dobre.preto niektoré tak ladené články. Zoznam autorových rubrík:  envirorozjímanieUSAšportBruselSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu