Akurát, že to tak vo väčšine prípadov nefunguje, i keď situácia je lepšia ako pred pár rokmi.
Mať grafiku na figu
Jasné, programátori a reklamne pozlátkoví používatelia vidia nejakú animáciu, načítavanie videa i sú v stave velebiť Stvoriteľa, ale úprimne, nič nie je horšie, ako netušiť, ktorá machuľa je vlastne menu a kam sa ňou dostanem. Krásne to ukazuje web južanskej kapely Molly Hatchet, ktorý je síce prudko temný a efektný, Frank Frazetta bol borec, ale aby človek hľadal plamienky, ktoré v lepšom prípade poskytnú aj nejakú informáciu, to je dosť blbé.

O farbe pozadia v kontraste s farbou písma radšej ani nevravieť.
História, diskografia, koncerty a to ostatné
Je jasné, že profesionálne spolky sa zameriavajú hlavne na e-shop a nejaké tie multimediálne kravinky, aspoň si aktualizujú koncerty, ale zásadný problém vidím v inom. Neviem, prečo sa skupiny urputne snažia utajiť svoje predchádzajúce živobytie. Takmer všade sa prezentuje len "aktuálna" zostava a iné akoby ani neexistovalo. Krásne to vidno na webe rockerov Dorian Gray:

K veci nič, len pár slov písaných niekým, kto o slovenskej gramatike veľa nevedel (kašľať na to, je to asi rockerské). A túžba získať informácie o albumoch? Zabudnite.
Ešte klasickejšie je svoj web neaktualizovať a uviesť to, čo uvádza napríklad bluesová kapela Stretch:

Aj stručné heslo v ľubovoľne odfláknutej encyklopédii obsahuje viac informácií, než akože oficiálne stránky skupiny. Pomôžem si zasa ukážkovo strašným webom Molly Hatchet, jej diskografia je síce graficky okázalá, ale informácií poskytuje minimum, názov, rok vydania, obrázok a to je všetko:

Záver
Ako by to malo vyzerať? Veľa podľa mňa netreba. Stačí prehľadný vizuál, jasne rozlíšiteľné menu a základné informácie, kto sme, čo sme, koncerty, členovia, história, diskografia s rokmi vydania, názvami skladieb, zostavami a prípadne aj ďalšími informáciami. Do toho nejaká obrazová galéria, multimédiá, kontakty a pri slávnejších spolkoch aj možnosť diskutovať a je to. Ako to má napríklad Motorhead:
