Prečo nemožno vianočný stromček v kvetináči zasadiť

Nenechajte sa nachytať. Je to pasca pre ekologicky cítiacich spotrebiteľov.

Prečo nemožno vianočný stromček v kvetináči zasadiť
Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Na začiatku bol dobrý zámer. "Kúpime stromček v kvetináči," vravíme si na domácej predvianočnej porade. Na rozdiel od umelého je ekologický a ako bonus ho môžeme po Vianociach zasadiť. Dvadsiateho tretieho decembra sa v obývačke predstavil v plnej kráse! Presvedčiť sa môžete pohľadom na obrázok číslo 1.

Už okolo Štefana sme skonštatovali, že akosi vysychá. I napriek tomu, že sme ho vcelku výdatne polievali. Možnože aj viac ako výdatne. Trošku sa nám zduli parkety od vytečenej vody z kvetináča. No, ale späť k stromčeku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vysvetlenie vyschnutého stromčeka si môžete pozrieť na priloženom obrázku číslo 2.

Samozrejme, že som neočakával, že korene budú v originálnej dĺžke. Ale že budú v nulovej dĺžke, ma vcelku prekvapilo. Nepríjemne.

Takýto počin predajcu považujem za zavádzanie zákazníka. Načo som kupoval ekologický stromček v kvetináči, keď dĺžka jeho koreňov je presne taká istá ako korene spíleného stromčeka? Aby som kúpil zbytočne sedem kilogramov hliny a kus plastového kvetináča navyše?

No nič, zaniesol som ho do drevenej ohrádky, ktorú špeciálne pre účely zberu vianočných stromčekov zriadilo Hlavné mesto Bratislava a teším sa, že aspoň oni mu ponúknu šancu na život po živote.

Skryť Vypnúť reklamu

Poučenie: Ak chcete stromček po Vianociach zasadiť, musíte si kúpiť taký, ktorý bol na tento účel špeciálne vypestovaný. Nenechajte sa pomýliť kvetináčom.

Prečo vianočný stromček uschol a prečo ho nemožno zasadiť.
Prečo vianočný stromček uschol a prečo ho nemožno zasadiť. 
Michal Feik

Michal Feik

Bloger 
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  32x

Propagujem zdravý životný štýl od ekologickej dopravy až po zdravé potraviny. Chodím po svete s otvorenými očami, hľadám inšpirácie a snažím sa ich pretaviť do bežného života aj u nás. Venujem sa najmä komunikácii s médiami a marketingu. Zoznam autorových rubrík:  Zdravé potravinyKultúraCyklodopravaŽivotné prostredieDopravaNázoryCestovanieSamosprávaSpoločnosť

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu