Neomylná Betty

Viera tvoja ťa uzdraví ... ( Iba si za to ešte priplať a musíš veriť, že ja som tá, ktorá to všetko tam hore zariadi a mal by si byť za to vďačný!!!) Veta, ktorá sa mi akosi nadlho usídlila v srdci. Nič nové, čo by som už niekedy nepočula. Iba... Ak by odznela z úst lekára, možno by sa dalo s ňou súhlasiť. Prirodzene, moja viera + jeho odbornosť a lekárska starostlivosť. Ale... Ak človek verí, že sa uzdraví, má vraj väčšiu šancu. A kto by nechcel sa uzdraviť, byť zdravý, šťastný, pekný, bohatý? ... a stačí tak málo. Nakontaktovať sa na Neomylnú Betty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu
(zdroj: Prefotené z č. 25/2010)

Z úst pani Neomylnej Betty mi to znie akosi šarlatánsky, nepresvedčivo. Táto pani sa prostredníctvom zverejneného týždenníka spovedá redaktorke zo svojich liečiteľských úspechov a ... trochu pritiahnuté za vlasy, supluje právomoc Pána Boha. V jej rukách je totiž moc vracať ľuďom zdravie, liečiť a vyliečiť i z takých závažných ochorení, ako je rakovina. A dokonca ten človek nemusí byť ani pri nej. Stačí zatelefonovať. Ale ... „aj v nebi býva občas obsadené..." Veľmi pôsobivé, keby... keby to bolo také jednoduché a keby to vôbec šlo. Keby ... keby pani Betty dokázala to, čo prezentuje na týchto stránkach. Kiežby! Nebolo by toľko bolestí a utrpenia, s ktorými sa človek denno-denne stretáva. Nebolo by nevyliečiteľne chorých a odchádzajúcich detí. Neboli by onkologické oddelenia. A táto pani Betty sa vôbec netají tým, že liečením a vracaním nádeje sa do určitej miery živí a necháva si za to platiť. Aspoň od tých, ktorí vraj na to majú. A tí, ktorí nie a prídu k nej s prosbou, lieči vraj i za ďakujem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pani Betty prezentuje svoj veľký úspech, že ešte v tele matky zdiagnostikovala nenarodenému dieťatku nádor na kĺbiku (nožička) a po jej liečbe - rukami a myšlienkami, tento odstránila a dieťatko bolo v poriadku.

Kiežby táto pani Betty bola reálna. Tá, ktorá dokáže myšlienkami a rukami, modlitbami a meditáciou odstrániť z tela nádory, vyliečiť to, čo ľudí zabíja a pomáhať všetkým, ktorí o to bojujú. Ale, bohužiaľ, existuje iba pani Betty, ktorá o sebe tvrdí, že toto všetko dokáže.

Nech mi táto pani Betty odpustí, jej sa nečudujem. Užíva si svojich 15-násť minút slávy, týždeň zvýšeného záujmu o jej schopnosti a možno, možo si za túto reklamu aj zaplatila. Veď ide o noviny, v ktorých gro tvorí reklama. Pani Betty sa nečudujem. Ale redaktorke p. Ivane Šiškovej áno a veľmi!

SkryťVypnúť reklamu

Pýtam sa, nie ako človek chytajúci sa slamky vo vode, ale ako normálne rozmýšľajúci človek, ktorému písané slovo ešte stále má čo povedať. Je možné, aby človek, ktorý sa živí novinárskym remeslom, mohol dať na stránky svojich novín takéto nezmysly? Nemátajú ju vo sne hlasy matiek, ktorých detí život nespravodlivo odsúdil na smrť? Tie ich zúfalé výkriky o pomoc a hľadania cesty za pani Betty?

Nie ako novinár, ale ako človek, mala pani redaktorka k danej téme pristupovať trochu racionálne a po uvedení prvého zázraku sa dotyčnej pani Betty mala spýtať, či o tomto danom popisovanom jave - nádor u nedarodeného dieťaťa - existuje aj nejaká zdravotná dokumentácia? Či je to dokázateľné faktograficky - RTG snímkami, sonom, resp. neviem čím? Nie som novinárkou, ale zaujíma ma to iba ako informácia. Nič takého sa však nekoná. Tvrdenie pani Neomylnej Betty a možno zhovievajúci úsmev redaktorky daných novín.

SkryťVypnúť reklamu

Určite čitateľmi nespochybyteľné je tvrdenie samotnej redaktorky, že po zázračnej terapii danou liečiteľkou sa jej osobne upravil zdravotný stav a cíti sa oveľa lepšie.

U mňa to bolo naopak. Po prečítaní daného článku sa mi zdvihol tlak, chcelo sa mi kričať a do niečoho udrieť. Prečo človek dopustí takéto šialenstvo, aby manipuloval ostatných? Kto a za čo dostal zaplatené? Áno, šialenstvo! Lebo matka dospelej dcéry, ktorá už 6 rokov leží u nás v kóme, vraj u podobnej už bola. A ... dospelá dcéra, mamina malého synka, naďalej leží v bdelej kóme a ... zázraky sa nedejú. A nie je u nás, v našom regióne jediná.

SkryťVypnúť reklamu

Čerešničkou toho všetkého je, že keď človek nechce, že keď tomu neverí, bohužiaľ, má smolu. Lebo... viera tvoja ťa uzdraví!!!

... nebolo by od veci takéto vyjadrenia považovať za šírenie poplašnej správy a primerane ich sankcionovať?

Eva Fulajtárová

Eva Fulajtárová

Bloger 
  • Počet článkov:  99
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som filantrop, sociálne orientovaná a nadovšetko si cením možnosť slobodne sa rozhodnúť ... Zoznam autorových rubrík:  ... čo sa ma bytostne dotýkaKniha a jaNezaradené2- (dva mínus)Rozhodnut銍ASTIE SI TYPacientska advokácia/dôverníctObyčajné, ale s pomlčkoumôžem? Môžem, som naša VikinkaVšetkýmSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu