Martina Hilbertová
Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
Televíziu vedú traja poslanci. Podľa Transparency International ide o konflikt záujmov. Ružinov v tom problém nevidí.
Analytička Transparency International Slovensko, ktorú zaujíma aj to, čo je pod povrchom. Dlhé roky som strávila v SME ako reportérka rubriky Bratislavy. Venujem sa aj zbieraniu príbehov pamätníkov minulých režimov pre Post Bellum SK. Zoznam autorových rubrík: Komunálna politika, Rodina a škola, Nezaradené, Súkromné
Televíziu vedú traja poslanci. Podľa Transparency International ide o konflikt záujmov. Ružinov v tom problém nevidí.
Mala pripravovať zavedenie parkovacej politiky, no väčšinu prác vraj mali na starosti zamestnanci miestneho úradu.
Proti stavbe ľudia protestovali dlhé roky. Vedenie Vajnor však ich pripomienky zamietalo. Nepomohlo ani referendum.
Štyri noci pre 12 ľudí stáli vyše 6000 eur. V cene bol len nájom, nie jedlo, hygienické potreby či zabezpečenie lôžok.
Vyše 5600 detí sa budúci pondelok môže vrátiť do svojich tried v hlavnom meste. Po tom, čo hlavný hygienik označil otváranie škôl za vysoké riziko, sa rozhodli otvoriť Staré Mesto, Ružinov a Petržalka. Kto ostane doma, má problém.
Vodárne neplnia úlohy od mesta a ďalej si nevýhodne prenajímajú autá pre zamestnancov, ktorí ich využívajú aj na súkromné účely. Riaditeľ sa obklopil drahými poradcami, firma však podľa kontrolóra stagnuje a prepadla sa do straty.
Prepad tržieb Dopravného podniku nebol taký výrazný ako očakávali. Výpadok počas prvej vlny koronavírusu bol 7 miliónov eur, poslanci mu schválili 21 miliónov eur. Je pritom možné, že kompenzáciu dostane aj od vlády.
Na bývalého starostu mnohí Vajnoráci nespomínajú v dobrom. Majú totiž pocit, že v developerských kauzách nedostatočne zastupoval ich záujmy. Proti jeho rozhodnutiam sa vzbúrili v referende.
Zrušiť zvýšenie dane z nehnuteľnosti, ktorá tento rok stúpla na dvojnásobok, žiadajú viacerí Bratislavčania, objavila sa petícia i podnety na prokuratúru. Magistrát žiadostiam nevyhovie, lebo peniaze z daní jednoducho potrebuje.
Mesto ročne dopláca až dva milióny eur na nájomné pre ľudí, ktorí žijú v reštituovaných bytoch. Tí už roky čakajú na mestský byt po tom, čo dostali výpovede z reštituovaných bytov. Magistrát chystá prvých šesť, žiadateľov je 500.
Vedenie kraja netušilo, čo sa v domove deje. Zákon mu pritom káže, aby v ňom robili kontroly. Výsledkom sú štyria mŕtvi.
V parlamente nebude starostka Aufrichtová, starosta Kusý, viceprimátorka Štasselová, ani miestna poslankyňa Kleinert. Kreslo však získal Borguľa, ktorý v komunálnych voľbách úspešný nebol. Stálicou je Dostál.
Keby volili len Bratislavčania, Kotleba by nebol v parlamente a Kollár by bol ohrdnutou nevestou. Voliť prišlo 72,6 percenta voličov, čo je rekord.