Hapčí: Ako zastaviť kolotoč chorôb v domácnosti?

Určite to veľmi dobre poznáte. Ak začne doma kýchať a kašľať jeden, o chvíľu sú už chorí všetci naokolo. A tak vám...

Hapčí: Ako zastaviť kolotoč chorôb v domácnosti?
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Určite to veľmi dobre poznáte. Ak začne doma kýchať a kašľať jeden, o chvíľu sú už chorí všetci naokolo. A tak vám neostáva už nič iné, len neustále meranie teploty a losovanie, kto pôjde uvariť čaj tentokrát. Viete však, že existuje pár krokov, vďaka ktorým to tak nemusí dopadnúť vždy?

Izolácia

Jednu pozitívnu vec nás boj s pandémiou predsa len naučil. Najlepšia ochrana je, ak sa chorý člen domácnosti zavrie v samostatnej izbe a nešíri vírusy a baktérie ďalej. Vieme, že tá možnosť vždy nie je, preto odborníci radia aspoň alternatívne riešenie: nosiť doma rúško a neroznášať ochorenie medzi ďalších členov domácnosti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hygiena

Chorý člen domácnosti by si mal ruky umývať častejšie, než zdravý. Odporúča sa poriadna dávka mydla v kombinácii s dôkladným rozotretím. Minimálne 20 sekúnd.A potom si ruky utrieť do vlastného uteráka na ruky.Takého, ktorý v tom časenepoužívajú ostatní. To isté pravidlo platí aj pri riadoch. Chorý by mal mať vlastný tanier, príbor či pohár, z ktorého v tomto čase je aj pije.

Dezinfekcia

Ďalšia pomoc v boji proti chorobám doma je ukrytá v handričke a dezinfekčnom prostriedku. Odporúča sa zvýšiť frekvenciu umývania povrchov. Stôl, kľučky, mobily, ovládače - bežné veci, ktorých sa všetci dotýkajú, pretierajte častejšie. To sa týka napríklad aj celej miestnosti: vetrajte častejšie a poriadne. Tak, že nárazovo otvoríte okná dokorán a dôkladne vymeníte vzduch v celej domácnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Vlhkosť

Suchý prekúrený vzduch praje vírusom a baktériám, ktoré sa následne cez vysušené sliznice jednoduchšie dostávajú do nášho organizmu kvôli tenšej vrstve hlienu v nose či hrdle. Preto skúste na radiátor rozložiť vlhké uteráky, ktoré so suchým vzduchom zatočia. Alebo si zaobstarajte difuzér, ktorý urobí tú istú službu. A ak doň dáte aj esenciálny olej, budete mať vyhraté.

SkryťVypnúť reklamu

Spánok

Málo spánku, alebo jeho nedostatočná kvalita, je ako hnojivo pre vírusy a baktérie. Jeden z mnohých výskumov pozoroval ľudí nakazených vírusom, ktorý spôsobuje nádchu. Vedci zistili, že tí, ktorí týždeň pred nádchou spávali menej, mali riziko nákazy oveľa väčšie v porovnaní s tými, ktorí spali viac. Z toho vyplýva jediné: ak je člen vašej domácnosti chorý, mal by chorobu vyležať. A ostatní by mali tiež spať tiež viac, než bežne.

SkryťVypnúť reklamu

Imunita

A to najdôležitejšie nakoniec. To, či sa naozaj chorobou nakazíte, závisí hlavne od vašej imunity. Preto o ňu v čase zvýšenej záťaže dbajte ešte viac. Základom je veľa ovocia, zeleniny, strukovín, mäsa, ale aj fermentovaných potravín, ako sú kyslá kapusta či kefír. A k tomu pravidelná podpora zdravia - Imunoglukan P4H® 60 kapsúl, ktorý teraz získate so zľavou.


Prajeme vám zdravý začiatok nového roka!

Imunoblog

Imunoblog

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  80x

Zdravie máme iba jedno, preto je dôležité sa oň starať.Nadmerná precitlivenosť alebo naopak znížená obranyschopnosť vie poriadne zamávať s našim zdravím, ktorého hlavným zdrojom je naša imunita. Aby sme si ju však dokázali chrániť a udržať, musíme jej rozumieť. Na našom blogu preto nájdete rady odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v oblasti zdravia a imunity. Viac o imunite sa dočítate na: www.imunoblog.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,066 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
INESS

INESS

106 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

310 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu