Rady ako med: Chcete včeliu imunitu?

Tekuté zlato, alebo inými slovami med, patrí už od pradávna medzi zdroj vitamínov a enzýmov. A keďže zároveň med patrí..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tekuté zlato, alebo inými slovami med, patrí už od pradávna medzi zdroj vitamínov a enzýmov. A keďže zároveň med patrí k Vianociam rovnako ako svetielka na stromček, rozoberieme si jeho blahodárne účinky podrobnejšie. Nezabudneme pritom ani na ostatné výrobky našich šikovných včielok. Pretože majú prirodzené antibakteriálne, antivírusové a protizápalové vlastnosti, ktorými chránia telo pred infekciami a zároveň podporujú regeneráciu buniek. Chcete vedieť, ako? 

Med

Ak si ho dáte na ranu, urýchli produkciu bielych krviniek, čím podporí jej scelenie. Pomáha množeniu probiotických baktérií v črevách, čím zvyšuje obranyschopnosť tela. Môže byť nápomocný pri zápche, hnačke, žalúdočných vredoch či pri chorobách pečene alebo žlčníka. Ak máte prekyslený žalúdok, dokáže znížiť kyselinu až o polovicu. A podporuje aj tvorbu krvi. Pomáha tiež pri chrípke či nachladnutí a v spojení s citrónom pôsobí ešte lepšie. Ak si dáte lyžičku medu pred spaním, upokojí vás, zaženie nervozitu a prinesie lepší spánok.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Propolis

Zmierňuje vredy, choroby vírusového pôvodu, zápaly, ľahké popáleniny a obareniny. Pôsobí priaznivo na srdce a pomáha znižovať riziko šedého zákalu. Ak vás bolí hrdlo, dajte si trochu propolisu do úst a bude vám lepšie. Propolis pozitívne pôsobí aj na imunitný systém a má silné antibiotické účinky. Podľa niekoľkých stomatologických výskumov dokáže chrániť aj pred zubným kazom a ďalšími ochoreniami ústnej dutiny. Pomáha napríklad aj pri liečbe aftov. Odporúčaná denná dávka je 5 až 10 kvapiek zriedených vo vode.

Včelí peľ

Je všeliek na rôzne ochorenia. Pomáha pri: chudokrvnosti, chorobách pečene, po chronickom zápale prostaty či jej operácii, pri zápche aj žalúdočných problémoch a aj pri ťažkostiach s trávením. Je tiež dobrý na kĺby, oči, kožu, či pri nechutenstve a úbytku váhy. Cukrovkárom reguluje hladinu glukózy a je skvelý aj na dermatologické poruchy, ako sú napríklad vredy, akné, ekzémy či herpesy. Obsahuje bielkoviny, vitamíny a antioxidanty, čím podporuje aj funkciu imunitného systému. Odborníci odporúčajú užívať 1 čajovú lyžičku denne – zamiešať do vody, čaju alebo aj jogurtu. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Včelia materská kašička

Je to azda najvzácnejší výrobok včiel. Obsahuje proteíny a flavonoidy, ktoré majú antibakteriálne účinky, čím pomáhajú chrániť telo pred infekciami. A zároveň podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré sú základom našej obranyschopnosti. Pomáha tiež pri únave, vyčerpaní a zotavovaní sa po chorobách. Obsahuje látky podobné estrogénom, čo je prospešné pre ženy v menopauze alebo s problémami menštruačného cyklu. Zároveň stimuluje hormonálnu aktivitu, čo pomáha ženám otehotnieť. Zlepšuje aj regeneráciu buniek, elasticitu pokožky a jej hydratáciu. Podporuje mozgové funkcie, čo zlepšuje pamäť a sústredenie. Odporúčaná denná dávka je 200-500g denne ráno, na prázdny žalúdok.

SkryťVypnúť reklamu

Včelí vosk

Nie je to produkt na užívanie sám osebe, ale pridáva sa do rôznych ďalších výrobkov. A v nich je nápomocný v mnohých smeroch. Ak ho inhalujete zo sviečky, upokojuje sliznice dýchacích ciest. Zároveň znižuje stres a podporuje relaxáciu. Včelí vosk sa pridáva aj do krémov, pretože pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke, regeneruje ju a zmierňuje ekzémy. Obsahuje prírodné zlúčeniny, ktoré obmedzujú rast baktérií a podporujú hojenie poranení. Preto je ideálny na ošetrenie drobných rán, popálenín či podráždenej pokožky. Používa sa aj na ochranu čriev – napríklad v obaloch kapsúl s liečivami. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
reklama

Včelobal

Včelí vosk sa používa aj pri výrobe Včelobalu. Vďaka svojim antibakteriálnym účinkom dokáže potraviny chrániť pred rýchlym skazením, preto je ideálny na balenie ovocia, zeleniny, fermentovaných potravín či pečiva. Predlžuje ich čerstvosť, a tým zabezpečuje vyšší príjem vitamínov a enzýmov, ktoré sú pre imunitu dôležité.

Chcete ho získať zadarmo?

Tak využite limitovanú vianočnú akciu. Stačí, ak si z nášho Imunoklubu objednáte minimálne 5 akýchkoľvek produktov a je váš. Poštovné platíme tiež my. Kliknite sem a vyberte si darček ako med.



Imunoblog

Imunoblog

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  80x

Zdravie máme iba jedno, preto je dôležité sa oň starať.Nadmerná precitlivenosť alebo naopak znížená obranyschopnosť vie poriadne zamávať s našim zdravím, ktorého hlavným zdrojom je naša imunita. Aby sme si ju však dokázali chrániť a udržať, musíme jej rozumieť. Na našom blogu preto nájdete rady odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v oblasti zdravia a imunity. Viac o imunite sa dočítate na: www.imunoblog.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,066 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu