Sedím za bielym plastovým stolom.

Sedím za bielym plastovým stolom, na bielej plastovej stoličke. Opečené tartiny natreté hrubou vrstvou lieskovoorieškovej nutely Ferrerro. Nevychutnávam si ju, jem ju pažravo, mechanicky, bez väčších emócií. Ja som doteraz dostala kilovú fľašu Ferrerro nutely iba raz a život. Pred pár rokmi na Vianoce. A ešte dlho som sa z nej tešila. Oni tu zjedia jednu fľašu za dva dni a potom ďalšia a ďalšia. Ale jem ju, lebo je tak lahodná. A myslím nato, ako sa mi sadlo ukladá na bruchu, na zadku, všade.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ľudia lepšie prežívajú zlé udalosti, ak rátajú s tým, že sa to stane. Ani ja si nerobím ťažkú hlavu z nohavíc, na ktoré mi stiekla nutella. Rátala som s tým, že sa to stane.

.

Myslím nato, že by som mala vedieť povedať nie vtedy, a inokedy zase : „ Nie, nemám sa dobre.“

.

Už som si zvykla, že Francúzi často hovoria merde, putain , a zut. ( hovno - do riti, kurva , ...). Veľký aj malý.

.

Sledovala som dve muchy, ako končí ich život na lepiacej páske na chytanie múch. Rozmýšľala som nad tým, prečo sa tam trepali, keď videli, že je tam už ďalších veľa iných nehýbajúcich sa múch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

.

Počujem zvuk traktora na poli, ktorý zbiera slamu zlatej farby, stočenú do veľkých valcov, a v kuchyni ma čaká cesto na palacinky na francúzsky spôsob. Na slano, so šunkovo-syrovou omáčkou. A mne to chutí.

.

Utriem si zalepené ruky a ústa od nutely, dopijem studené mlieko, zjem banán, dve zelené slivky, ktoré vyzerajú ako nedozreté a viem, že mi nebude zle. Prév povedala, že v New Yorku, kde letia budúci týždeň je štyridsať stupňov a mamina píše, že u nás boli skoro záplavy. Tiež písala, že zajtra idú na Oravu a že Samo sa túla po Nórsku, čo aj tak viem.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

.

Spomenula som si na pohľadnicu, čo som pred dvoma rokmi poslala domov a na konci stálo: mám Vás všetkých rada. A oni si ju prečítali až týždeň potom, čo som prišla domov, lebo brat ju dal aj s ostatnými letákmi do zberu. A keď som sa spýtala, či im došla povedali, že nie. Tak som sa šla pozrieť do zberu a konečne si ju prečítali.

SkryťVypnúť reklamu

21.7.2011 france

Kristína Jakubová

Kristína Jakubová

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Taký je život. Povedal Klaun so slzami v očiach, na tvár si namaľoval úsmev a do ruky vzal pero a papier..anabears.blogspot.com Zoznam autorových rubrík:  voyagespomienkypozorovala somfrancieBy the wayzamyslená

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu