Čas čítania textu: 15 minút
(Seriál Kajúcnici – 5. časť: Príbeh Petra Petrova)
Policajti z NAKA okolo Jána Čurillu ale aj iní celé roky spolupracovali s Petrom Petrovom, napokon začal vypovedať aj proti nim. Aký je jeho príbeh?
Peter Petrov známy pod prezývkou Tiger, začínal svoju kariéru ako biletár s piťovcami. Postupne sa vypracoval na podnikateľa, ktorého dnes spájajú s prostredím osôb, ktoré policajti označujú za takáčovcov. Je známy tým, že si nahrával rozhovory s rôznymi osobami, ktoré následne využíval vo svoj prospech.
Petrov udržiaval blízke vzťahy s niekdajšími policajným funkcionárom Bernardom Slobodníkom, ktorý ho ochraňoval aj napriek podozreniam z rozsiahlej daňovej trestnej činnosti, za čo mal dostávať mesačný paušál. Obaja bývali v rovnakej bytovke v Leviciach a Petrov pomáhal aj Slobodníkovej dcére.
Petrov je kľúčovým svedkom v mnohých exponovaných kauzách, no sám tvrdí, že nikdy nepracoval v bezpečnostných zložkách, „Bohužiaľ,“ povedal ironicky na jednom zo súdnych pojednávaní.
Od roku 2013 čelí Petrov obžalobe na nitrianskom okresnom súde za podvod z roku 2009. V tejto kauze bol od februára 2010 do septembra 2011 vo väzbe a prípad nie je stále skončený. V jeho prospech sa prihováral vtedajší špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorého o to požiadal práve Slobodník. Kováčik priznal, že navštívil sudkyňu, no tvrdil, že nešlo o lobovanie, ale iba o informovanie sa. Asi niekedy v decembri 2023 Slobodník uviedol, že Kováčik vzal úplatok od neho úplatok za ovplyvňovanie tohto prípadu. Vec preverovali, no nikoho neobvinili a Kováčik v súčasnosti prípade už ani nefiguruje ako podozrivý.
KONTEXT: Na jeseň 2020 vtedy ešte advokát Daniel Lipšic a jeho kolega Peter Kubina priviedli Bernarda Slobodníka na špeciálnu prokuratúru. Pred budovou ho pred výsluchom čakali novinári z portálov Topky.sk, Aktuality.sk a televízie Markíza. Rozhodol sa vypovedať o podozreniach z trestnej činnosti policajných funkcionárov a aj priznať k vlastnej trestnej činnosti.´Kubina zastupuje tiež viacerých príslušníkov skupiny známej ako čurillovci, ktorým Petrov dodával rôzne informácie, Zásoboval ich informáciami v mene boja proti temným silám. Lipščic sa stal špeciálnym prokurátorom a Slobodníka zastupuje advokát Kubina.
Tiger, médiá a tajní
Peter Petrov mal a stále má kontakty medzi novinármi. Niektorým poskytoval informácie z prostredia bezpečnostných zložiek, o iných sa však vyjadroval nelichotivo, najmä na zvukových záznamoch, ktoré si sám vytváral. Neskôr tieto nahrávky odovzdával polícii, snažiac sa zabezpečiť si beztrestnosť a odvrátiť pozornosť médií. Petrov sa ani netají tým, že s novinármi udržiava dobré vzťahy aj v súčasnosti. V poslednom období poskytol Petrov rozhovor redaktorovi z portátlu Aktuality.sk, novinárke z týždenníka Plus 7 DNÍ aj youtuberke Mimi Šrámovej.
„Elitní“ policajti známi ako čurilovci urobili z neho kajúcnika. Vypovedal aj o rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti takáčovca Mateja Zemana alias Zemáka. Obchodným spoločnostiam mal vyberať vyberať názvy firiem tak, aby podľa začiatočného písmena na daňovom úrade patrili spriazneným pracovníkom. Protiprávne konanie sa malo týkať najmä optimalizácií. Preverovanie ostalo však bez povšimnutia.
Meno Petrova sa objavilo aj v súvislosti s Petrom Koščom prezývaným pán X. Na verejnom pojednávaní v kauze Dušana Kováčika advokátka Košča - Eva Mišíková vysvetlila, že jej klient v roku 2017 odovzdal Bernardovi Slobodníkovi materiály vykresľujúce Petrova ako podozrivého zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti.
Záujem o Tigra prejavila aj Slovenská informačná služba (SIS), ktorá na základe príkazu súdu získala nahrávky jeho rozhovorov s policajtmi z protimafiánskeho útvaru aj inšpekcie. V týchto zvukových záznamoch sa Petrov priznáva, že poskytoval účelové výpovede z obavy o vlastnú bezpečnosť. V SIS tak nadobudli podozrenia, že si Tiger organizuje skupinu kajúcnikov, ktorí majú vyšetrovanie nasmerovať želaným smerom. Veril, že mu to pomôže zmierniť následky vlastných skutkov, hoci jeho výpovede nie vždy zodpovedali skutočnosti. Paradoxne, práve kvôli monitorovaniu zo strany spravodajskej služby získal status poškodeného v kauze Rozuzlenie.
Spravodajská hra
V júli 2021 sa na oficiálnej facebookovej stránke polície objavil komentár od neznámeho používateľa, ktorý avizoval veľkú akciu voči policajtom z vtedajšej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a prokurátorom vrátane vtedajšieho špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. S Hoci sa správa neskôr ukázala ako nepravdivá, o pár dní skutočne začala akcia inšpekčného tímu Oblúk proti Petrovi Petrovi, Matejovi Zemanovi alias Zemákovi a Csabovi Dömötörovi.
Na pojednávaní v kauze bývalého policajného prezidenta Petra Kovaříka sa k autorstvu komentára priznal sám Petrov. „Toto bola čisto spravodajská hra mňa a Zemana z dôvodu zvýšenia našej hodnoty alebo záujmu o naše osoby,“ povedal.
Kovařík čelí obžalobe za marenie zásahu inšpekcie vedeného Dianou Santusovou proti spomínanej trojici kajúcnikov.
Podozrenia, stíhania a benefity
Priznal sa, obvinenie mu zrušili
Koncom februára 2024 vyšetrovateľ vtedajšej NAKA obvinil Ľudovíta Makóa. Stalo sa tak najmä na základe výpovedí Petra Petrova. Uviedol, ako Makóovi medzi rokmi 2015 až 2020 posielal cez dvoch prostredníkov úplatky v desaťtisícoch eur prostredníkov Mateja Zemana a majiteľa bezpečnostnej služby Romana Slámu.
Petrov v tomto prípade usvedčoval sám seba. Tento rok v januári prokurátorka z generálnej prokuratúry obvinenie zrušila, chýbalo jej napríklad spresnenie, ako úplatok putoval ďalej, teda, kedy presne a kde sa dostal od Zemana k Slámovi a od Slámu k Makóovi. Spochybnila každý z dvanástich skutkov, s tým, že skutky uvedené v obvinení sú podľa prokurátorky pre svoju neurčitosť, nezrozumiteľnosť a nepreskúmateľnosť neudržateľné.
Podmienečné zastavenie stíhaní
V troch ďalších veciach má Peter Petrov trestné stíhanie podmienečne zastavené. Rozhodli prokurátori aj súd.
Prípad Bratislavská vodárenská spoločnosť
V prvej polovici roka 2019 podal istý Lukáš Reich e-mailové oznámenie, na základe ktorého začala Národná jednotka finančnej polície NAKA operatívne preverovanie podozrení z majetkovej trestnej činnosti v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Podľa oznámenia sa mali tieto podozrenia týkať aj vtedajšieho poslanca za hnutie SME RODINA Martina Borguľu a osôb na neho napojených.
Podľa obvinenia Borguľa mal poskytnúť vyšetrovateľovi vtedajšej NAKA Mariánovi Kučerkovi úplatok 50-tisíc eur výmenou za to, že podanie nebude riešené voči Borguľovej osobe a nebude mať negatívny vplyv na jeho verejnú kariéru.
Peter Petrov mal byť sprostredkovateľom a o tejto požiadavke informoval podnikateľa Rajmunda Rovňánka, ktorý sa následne obrátil priamo na Borguľu. Borguľa mal úplatok odovzdať Rovňánkovi, ktorý ich následne mal dať Petrovi Petrovovi a ten ich mal doručiť Kučerkovi.
V apríli 2022 vyšetrovateľ obvinil Petrova, Rovňánka pre prijímanie úplatku a ďalšieho muža - Petra Máčaja pre podplácaniem Borguľu a firmu Slovanet, a.s. pre podplácanie. Slobodník a Kučerka boli v prípade obvinení už skôr.
V decembri 2023 Rovňánka a Petrova vylúčili na samostatné konanie a vo februári 2024 prokurátor špeciálnej prokuratúry Tomáš Niňaj zastavil trestné stíhanie Petrova. Uložil mu skúšobnú dobu 72 mesiacov a povinnosť sa podieľať na objasnení týchto prípadov:
• Prípad Martina Borguľu a iní.
• Obvinenie Petra Lamača a Petra Štiftera
• Optimalizácia daní – kauza TARGETY
• Prípad bývalého šéfa bratislavských operatívcov NAKA Jána Kaľavského
• Kauza VATA
• Prípad, ktorý neviem podľa spisovej značky identifikovať.
Akcia TARGETY:
NAKA akciu realizovala v októbri 2023 a zameraná bola na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti z rokov 2011 až 2021 so škodou na DPH vo výške približne 7,5 milióna eur. Policajti vstúpili do budovy v Bratislave, v ktorej sídli aj Fun rádio. Rozhlasová stanica patrí do portfólia firiem v tom čase končiaceho predsedu parlamentu a predsedu hnutia SME RODINA Borisa Kollára.Prokurátor v uznesení poukázal na to, že v prebiehajúcich i ukončených trestných konaniach zohráva alebo zohrával Petrov zásadnú úlohu ako spolupracujúca osoba, ktorej výpovede majú rozhodujúci význam pre objasnenie závažnej korupčnej trestnej činnosti. Z rozhodnutí orgánov činných v trestnom konaní vyplýva, že v mnohých prípadoch sa práve vďaka nemu a jeho svedeckým výpovediam podarilo odhaliť skutky, ktoré by inak zostali pred spravodlivosťou skryté.
Prokurátor spomenul, že Petrov sa k skutkom, ktoré mu sú kladené za vinu, priznal v celom rozsahu. Jeho výpovede sa javia ako úprimné a pravdivé, pričom z predloženého spisu nevyplýva, že by išlo o účelové alebo špekulatívne konanie. Naopak – výpovede poskytol dobrovoľne a niektoré skutky dokonca sám oznámil. Petrov podľa prokurátora vypovedá o korupčných skutkoch, na ktorých sa podieľal.
Prokurátor sa odvolal na to, že uviedol dôkazne významné skutočnosti aj v ďalších troch prípadoch daňovej trestnej činnosti, skrátenia dane a poistného, daňového podvodu a krátenia dane, či pokračovacie skutky rovnakého druhu, ktoré počas vyšetrovania vylúčili z prípadov ekonomickej trestnej činnosti na samostatné konania.
Vo všetkých týchto prípadoch je Petrovho svedectvo zo strany prokuratúry posudzované ako dôveryhodné, pričom poskytol viaceré detaily, ktoré sú rozhodujúce pre dôkaznú situáciu.
Prokurátor v uznesení napísal, že Petrovými výpoveďami zásadne prispel k trestnému stíhaniu aj osôb z vysokých mocenských štruktúr – Mariána Kučerku, vysokopostaveného policajného funkcionára, či politicky exponovanej osoby Martina Borguľu.
Záverom konštatoval, že v posudzovaných prípadoch nie je spoločenský záujem na trestnom stíhaní Petrova pre „iba“ sprostredkovanie úplatku vyšší ako záujem na usvedčení a potrestaní skutočných príjemcov úplatkov – teda osôb, ktoré korupčný systém formovali a zneužívali.
Kauza spáleného účtovníctva
V máji 2022 Petra Petrova obvinili z podplácania aj účasti na zahladzovaní dôkazov v prípade spoločnosti LP Promotion.
Petrov mal v mesiaci 2020 zabezpečiť úplatok – stavebný projekt v hodnote osemtisíc eur pre Emmela výmenou za informácie z prebiehajúceho vyšetrovania. Zároveň sa mal podieľať na zničení účtovníctva LP Promotion, ktoré spálili, aby sa zabránilo usvedčeniu ďalších páchateľov ekonomickej trestnej činnosti. V prípade figurujú aj ďalší podozriví, Lamač a Peter Stifter. Shíhanie voči nim viedli v samostatných konaniach.
Prokurátor Matej Izakovič v marci 2024 rozhodol o podmienečnom zastavení trestného stíhania Petrova. Dôvodom bolo, že sám oznámil korupčné správanie vyšetrovateľa NAKA Emmela, aktívne vypovedal aj proti ďalším príslušníkom policajného zboru, poskytol zásadné svedecké výpovede v dôležitej ekonomickej kauze (škoda nad 37 mil. eur), vierohodne popísal vlastnú účasť na korupcii a spolupracoval s vyšetrovateľmi. Prokurátor konštatoval, že bez Petrova by nebolo možné objasniť viaceré skutky, preto spoločenský záujem na objasnení korupcie prevážil nad záujmom na jeho potrestaní. Petrovovi určili skúšobnú dobu na štyri roky, počas ktorej sa musí aj naďalej aktívne podieľať na vyšetrovaniach prípadov:
• V prípade obvinených Petra Lamača a Petra Štiftera
• V prípade obvineného bývalého vyšetrovateľa NAKA Tomáša Emmela
• Konanie známe ako akcia OKO, ktoré viedol vyšetrovateľ Emmel v prípade kamerových systémov Národnej diaľničnej spoločnosti.
Prípad úplatku pre siskára
Podnikateľa Rajmunda Rovňánka a Petra Petrova v apríli 2022 obvinili z podplácania. V rokoch 2018 až 2020 sa mal Rovňánek a v tom čase radový príslušník SIS Martin Ciriak dohodnúť, že Rovňánek bude Ciriakovi každoročne vyplácať 12-tisíc eur ako úplatok za takzvanú ochranu, teda za to, aby SIS nevykonávala voči jeho osobe úkony, ktoré by mohli odhaliť jeho trestnú činnosť. Jeden z úplatkov – pred Vianocami v roku 2019 – osobne odovzdal Petrov v garáži bytového domu v Leviciach, v ktorom býva Petrov aj Ciriak.
Petrov aj Rovňánek od začiatku spolupracovali – podrobne opísali, ako a prečo úplatky prebiehali, a identifikovali osoby, ktoré sa na korupcii podieľali, opísali spôsob a motiváciu konania. V ich výpovediach figuruje aj meno bývalého policajného funkcionára a kajúcnika Bernarda Slobodníka. Podľa prokurátora bez ich výpovedí by k odhaleniu skutkov vôbec nemuselo dôjsť.
Ciriak najprv skutok popieral, tvrdil, že od Petrova ani Rovňánka žiadne peniaze neprevzal. Vypovedal tak po zadržaní v apríli 2022, o dva dni neskôr, pri výsluchu pred sudcom pre prípravné konanie v súvislosti s rozhodovaním o väzbe, sa však v plnom rozsahu k trestnej činnosti priznal a potvrdil výpovede Rovňánka aj Petrova. Následne bol Ciriak v júli 2023 právoplatne odsúdený za prijímanie úplatku. Špecializovaný trestný súd schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel s prokurátorom.
Napokon sudkyňa Špecializovaného trestného súdu pre prípravné konanie Eliška Šnajderová vlani v septembri vyhovela návrhu prokurátora a rozhodla o podmienečnom zastavení trestného stíhania Petrova. Po novelizácii trestných kódexov totiž už o podmienečnom zastavení trestného stíhania rozhoduje súd na základe návrhu prokurátora.
Určila mu skúšobnú dobu v trvaní piatich rokov, počas ktorej sa musí aktívne podieľať na objasňovaní trestnej činnosti súvisiacej s prípadom Ciriaka a Rovňánka. Čo je paradox, keďže Ciriak sa sám priznal a už bol odsúdený a priznal sa aj Rovňánek, ktorý má podmienečne zastavené trestné stíhanie.
V koľkých prípadoch Peter Petrov vlastne vypovedá, sám povedať nevie, no tvrdí, že ho predvolávajú do rôznych prípadov a mnohé sú vraj nezmysly.
Aktéri káuz
Podnikateľ Rajmund Rovňánek – podmienečne zastavené trestné stíhanie
Peter Stifter –podmienečne zastavené trestné stíhanie
Niekdajší poslanec za hnutie SME RODINA Martin Borguľa – premlčané
Generálny prokurátor zrušil obvinenie voči Martinovi Borguľovi na základe paragrafu 363 Trestného poriadku, pretože podľa neho neboli splnené podmienky na vznesenie obvinenia. V júli 2023 vyšetrovateľ Borguľu opätovne obvinil z toho istého skutku. V novembri 2023 Borguľa podal návrh, aby sa ho opäť zbavili obvinenia podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. Generálna prokuratúra návrh zamietla a konštatovala, že stíhanie je odôvodnené. Podľa medializovaných informácií skutok však už bol premlčaný.
Bývalý šéf bratislavských operatívcov NAKA Ján Káľavský – právoplatne odsúdený po vykonaní dokazovania
Ján Kaľavský vzal od svojho informátora Petra Petrova mobil, nechal si od neho zaplatiť okná na chalupe a rovnako prijal aj finančnú pomoc na kúpu auta či servis a súčiastky. Vyzrádzať mal informácie nielen Petrovovi, ale aj kolegovi z polície Mariánovi Kučerkovi a Petrovi Koščovi, ktorého si tiež viedol ako informátora.
Prezradil napríklad, že sa pripravuje akcia Očistec, keď NAKA na jeseň 2020 udrela na bývalé vedenie polície, rovnako vyzradil aj akciu Judáš, pri ktorej bol zasa zadržaný spomínaný Kučerka, mohol sa tak na to aj pripraviť, zbavil sa mobilu a čakal už pripravený políciu – zahodil mobil do jazera.
Káľavský je za korupciu a vynášanie utajovaných informácií z polície vinný, podľa rozsudku zneužíval svoju právomoc a maril spravodlivosť. Najvyšší súd mu v marci 2025 zmiernil pôvodný trest a uložil mu trest päť rokov odňatia slobody a peňažný trest päťtisíc eur.
Kajúcnik a bývalý funkcionár NAKA Bernard Slobodník – súd schválil dohodu o vine a treste
Bernard Slobodník je od augusta 2023 odsúdený za prijímanie úplatkov v troch prípadoch, z ktorých dva sa týkajú Petra Petrova:
• 50-tisíc eur od Norberta Bödöra (kauza "Valčeky") – odmena za osobnú pomoc príbuznému exministra Petra Žigu (Štefanovi Žigovi); polovicu si ponechal, druhú polovicu odovzdal Mariánovi Kučerkovi.
• Dvetisíc eur za informáciu – aby informoval o tom, či je určité spoločnosť z Galanty rozpracovaná políciou.
• 50-tisíc eur „poďakovanie“ od spoločnosti Slovanet.
Odsúdili ho za prijatie úplatkov spolu vo výške 102-tisíc eur na tri roky odňatia slobody s podmienečným odkladom na štyri roky. Z pôvodného návrhu (dva roky podmienečne so skúšobnou dobou tri roky) bola dohoda sprísnená na základe zásahu sudcu, pretože skutky spáchal ako verejný činiteľ. Okrem toho má zakázanú verejnú činnosť na päť rokov a nesmie sa stýkať s konkrétnymi osobami (Bödör, Kučerka, Štefan a Peter Žigovci a ďalší).
Bývalý príslušník SIS Martin Ciriak – súd schválil dohodu o vine a treste
V júli 2023 Špecializovaný trestný súd schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel s prokurátorom. Za prijímanie úplatkov dostal trojročný trest s podmienečným odkladom na štyri roky. Navyše mu súd nariadil dohľad a účasť na protikorupčných pojednávaniach počas skúšobnej doby.
Bývalý vyšetrovateľ NAKA Tomáš Emmel – obvinenie zrušené cez paragraf 363 Trestného poriadku, následne bol opätovne obvinený
Tomáš Emmel sa s Petrom Petrovom zoznámil koncom leta 2019 cez Bernarda Slobodníka, ktorý ho pozval na posedenie cez kolegu Mariána Kučerku. Peter Petrov sa v skupine asi 20 policajtov ocitol ako jediný civil. Bol ich informátor.
Emmel na NAKA práve ukončoval vyšetrovanie závažnej daňovej kauzy, keď mu prokurátor Vladimír Priecel z Krajskej prokuratúry Bratislava, ktorý prípad dozoroval, mal povedať, že musí vypočuť ešte ďalšieho svedka, o koho ide, mu však zatiaľ nechcel prezradiť. Vyšetrovateľ si však z rôznych signálov domyslel, že môže ísť práve o Petrova. V marci 2021 sa mu priznal, že si vymýšľa pri výpovediach a má mu potvrdiť, čo bude potrebovať. Emmel o tom informoval vtedajšieho riaditeľa NAKA Branislava Zuriana (dnes riaditeľ Úradu inšpekčnej služby) a aj spísal úradný záznam. Zurian si Emmela nahral.
Generálna prokuratúra Emmelovi v marci 2022 zrušila obvinenie v súvislosti s kauzou Valčeky na základe podania podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. Inšpekcia za korupciu a za zneužívanie právomocí obvinila Emmela v máji 2022, vypovedal proti nemu Petrov, od ktorého mal vraj vziať úplatok v podobe odmeny za architekta. Usvedčoval ho aj Slobodník. Vraj vzal úplatok 2 500 eur za to, že zabrzdí vyšetrovanie Štefana Žigu. Na inšpekcii stále vedú trestné stíhanie, prípad nie je ukončený.
Bývalý vyšetrovateľ NAKA Marián Kučerka – prebieha obnova konania na súde
Obvinenie Mariána Kučerku je založené na výpovediach Petra Petrova. V marci 2022 bol po vykonaní dokazovania na hlavnom pojednávaní na súde uznaný za vinného. Najvyšší súd SR mu v júli 2023 znížil trest z 11 na 10,5 roka. V súčasnosti na Špecializovanom trestnom súde prebieha obnova konania, rozhoduje sa iba o treste, Kučerka žiada miernejší trest.
Podnikateľ Peter Lamač – prebieha súdne konanie na Mestskom súde Bratislava 1
Úplatky pre Káľavského
Po odsúdení exšéfa bratislavských operatívcov NAKA Jána Káľavského sa Peter Petrov pokúšal o podmienečné zastavenie svojho stíhania. Hoci jeho výpoveď prispela k marcovému rozsudku , rozhodujúce však boli svedecké výpovede Mariána Kučerku a bývalého námestníka SIS Borisa Beňu.
Napriek snahe o zastavenie konania podal prokurátor generálnej prokuratúry Vladimír Masár na Petrova obžalobu pre podplácanie. Prípad sa rieši na Špecializovanom trestnom súde, kde ho napadol sudca Roman Púchovský. Či bude vydaný trestný rozkaz alebo určený termín pojednávania, zatiaľ nie je známe.
Za čo ho ešte vyšetrujú?
Nepravdivé výpovede: Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Petra Petrova v septembri 2021 obvinil z marenia vyšetrovania, krivej výpovede a krivej prísahy. Išlo o známu operáciu tímu Oblúk, prípad nie je ukončený.
Kauza Vata: Peter Petrov je stále obvinený aj v kauze Vata. Vo väzbe bol od augusta do decembra 2021, na slobodu ho prepustil prokurátor. V prípade ide o utajený IT projekt na ministerstve vnútra a ústredí práce, realizovaný v rokoch 2015–2020, s hodnotou približne 52 miliónov eur vrátane DPH. Finančná správa vytvorila sekciu vnútornej kontroly s krycím názvom Vata, ktorá v marci 2021 a podalai trestné oznámenie. Pri v akcii Vata 2 v septembri 2022NAKA obvinila zločineckú skupinu (11 osôb, vrátane Petrova) z legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zosnovania zločineckej skupiny. Vyšetrovanie sa týka projektov IT vybavenia, hasičskej techniky a uniforiem. Trestné konanie sa však už nevedie pre založenie zločineckej skupiny, konanie však prebieha ďalej.
(Informácie v článku pochádzajú z uznesení o podmienečnom zastavení trestného stíhania Petra Petrova, iných uznesení, rozsudkov a už skôr medializovaných informácií.)