Prvá obeť Gorily

Leto by pre mňa nebolo letom, keby som aspoň raz nenavštívila svojho strýka. Navštíviť ho, pre mňa znamená pobudnúť s ním aspoň jeden víkend, prejsť sa po chotári krížom-krážom a rozprávať dlho do noci o tom, čo je nové doma i vo svete, ako bolo kedysi a ako vidí budúcnosť on. V sobotu večer pri opekaní slaninky medzi rečou utrúsil poznámku, že ten kto si nevie zariadiť svoj život, nemá sa pchať do veci verejných a riadiť život iných. Že vraj zasahovať do života iným je amorálne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Na túto, podotýkam pravdivú poznámku, som si spomenula, keď som včera na internete čítala správu, že exministra hospodárstva, Pavla Ruska, prenasledujú exekútori za nesplácanie hypoték. A napadla ma premisa (prirovnanie), ako mohol exminister hospodárstva úspešne riadiť ministerstvo hospodárstva, keď pri takých príjmoch, ako mal, nevedel uchrániť ani svoj majetok.

Francúzsky spisovateľ Stendhal už začiatkom 19. storočia rozdelil občanov na 2 skupiny:

  1. občan - zlodej, darebák a

  2. občan - hlupák.

A preto si kladiem otázku. Bol bývalý exminister hospodárstva, Pavol Rusko, hlupák alebo zlodej, alebo ako je to na Slovensku zvykom oboje? Totižto, v štátoch nachádzajúcich sa západne od Slovenska, ku ktorým sa bezpochyby Francúzsko radí, vyššia vrstva obyvateľstva (možno povedať majitelia podnikov) viac ako dvesto rokov budujú podľa tvrdých kapitalistických princípov kapitalizmus, t. j. kupujú komodity alebo prostriedky (odborne sa im hovorí aktíva), ktoré zabezpečujú pre seba a svoje rodiny a tým zabezpečujú tok peňazí a vyhýbajú sa kupovaniu takých komodít - prostriedkov a veci (odborne sa im hovorí pasíva), ktoré im vyháňajú peniaze z vreciek (účtov).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán Rusko sa zrejmé zaoberal iba kúpou pasív (nehnuteľnosti), ktoré využíval iba na svoj osobný úžitok - a nie ako prostriedky ďalšieho zhodnocovania (podnikania), a preto keď mu z politických dôvodov vyschol zdroj príjmov, dostal sa do slepej uličky, a jeho pasíva sa na neho zrútili ako zvetraný múr starého hradu. Otázka znie: ak toto Pavol Rusko spravil so svojim osobným majetkom a majetkom rodiny, čo potom urobil s majetkom nášho štátu, ako minister hospodárstva v dobe ministrovania???Ak sa Vám článok páčil kliknite na a stlačte Hlasuj!

Katarína Kellnerová

Katarína Kellnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemusíme žiť tak, ako sme žili do včera. Nedržte sa zaužívaných návykov, a tisícky možností vás budú pozývať do nového života. Christian Morgenstern Zoznam autorových rubrík:  Bútľavá vŕbaLuna na každý deňĽudia nášho mestaNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu