Když si dáte kanady, to přejde

Načo sú nám odborní lekári, keď stačí príbalový leták?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Minister zdravotníctva Lengvarský (pôvodom vojenský lekár) sa dnes na tlačovej konferencii prejavil ako totálna zelená guma, absolútne bez empatie k pacientom, ktorú by ako lekár mal mať.

Na otázku novinárky, čo bude s tými, ktorých zdravotný stav nedovoľuje, aby sa dali zaočkovať, odpovedal - že podľa príbalového letáku k vakcíne taká kontraindikácia neexistuje, ktorá by bránila niekomu dať sa zaočkovať.

Zároveň apeloval na lekárov, aby "dali na odborníkov" a svojich pacientov neodhovárali od očkovania.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

(Kto je ten odborník, ktorého majú odborní lekári poslúchnuť?)


Osobne poznám viac ľudí, ktorí nemajú žiadne "ideové prekážky" voči očkovaniu, ale ich zdravotný stav je taký, že odborný lekár jednoznačne povedal, že by sa nemali dať očkovať.


Čo je teda podstatné - názor odborného lekára, ktorý pozná stav svojho pacienta, alebo nejaký všeobecný príbalový leták???

Zdôrazňujem, že nie som proti očkovaniu - a nebyť hlúpeho nariadenia pána Lengvarského, že tretiu vakcináciu dovolil najprv až od 55 rokov, tak by som už bol tretí raz zaočkovaný. A nemusel byť teraz druhý týždeň v karanténe.


Som však proti tomu, keď štátny aparát robí z lekárov a pacientov nepriateľov spoločnosti.

Skryť Vypnúť reklamu


Bolo to ešte za socializmu - išiel som pred vojenskú odvodovú komisiu. So mnou tam bol aj chlapec, ktorý pracoval ako čašník. Pol roka mal zahnisanú ranu na nohe, pretože na kúpalisku šliapol na nejaký ostrý predmet. A stále sa mu to nehojilo.

Prišiel k nemu vojenský lekár (súdruh major, asi 50 ročný). Pozrel mu ranu na nohe a povedal: "Když si dáte kanady, to přejde!"

A komisia rozhodla: schopen, odveden...

Marian Vojtko

Marian Vojtko

Bloger 
  • Počet článkov:  274
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Keď bolo PMD 85 hitom, uchvátili ma počítače. Na istý čas sa mi stali profesiou... Napokon ma však uchvátil Niekto iný. Zoznam autorových rubrík:  Zo životaSvet v ktorom žijemedumkyKocúrkovo SRslovenčinaCirkev v súčasnostifinancovanie cirkviModlitbyŽivot KristaDejiny CirkviKristus a myZaujimavosti o svätých a cirkvMyjavaSpomienkyXXXLNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu