Zmeňte tieto ranné rituály a schudnite rýchlejšie!

Písmo: A- | A+

Nič vás to nebude stáť a odmenou vám bude krajšia postava, s ktorou získate obdiv.Chcete sa zbaviť pár kilogramov bez toho, že by ste zásadne menili svoje súčasné stravovacie návyky a životný štýl? Urobte pár menších zmien...

... vo svojej rannej rutine! Pretože to, ako začnete deň, môže mať nemalý vplyv na celé vaše chudnutie. Začleňte do svojho súčasného režimu pár jednoduchých ranných návykov a uvidíte, že ručička na váhe sa pohne tým správnym smerom.

Pridajte do raňajok viac bielkovín

Raňajky sú považované za najdôležitejšie jedlo dňa, preto nepodceňujte, čo do svojho tela po prebudení dáte. Už ich správnou skladbou môžete ovplyvniť to, ako sa budete cítiť nasledujúcich niekoľko hodín a či budete mať dostatok energie.

Výdatné raňajky by mali byť nevyhnutnou súčasťou vašej rannej rutiny. Je však dôležité, aby ste zvolili jedlo, ktoré vás zasýti, ale zároveň nezaťaží vaše trávenie a podporí vašu produktivitu v práci. To možno ľahko docieliť dostatočným množstvom bielkovín.

Do slaných raňajok preto zakomponujte vajcia, kvalitnú údeninu alebo syr a sladké raňajky doplňte najlepšie o mliečny výrobok.

ilustračný obrázok
ilustračný obrázok (zdroj: picturama.com)

Nezabudnite sa napiť vody

Po dlhej noci je vaše telo dehydrované, a tak ešte predtým, než sa pustíte do raňajok, vypite aspoň pohár vlažnej vody. Týmto spôsobom ľahko telo prebudíte a vaša energia zrazu stúpne. Voda hneď zrána navyše môže zvýšiť váš energetický výdaj až na šesťdesiat minút.

V jednej z menších štúdií sa potvrdilo, že u testovaných osôb došlo po vypití pol litra vody k zrýchleniu metabolizmu až o tridsať percent. Ďalšie štúdie pre zmenu potvrdili, že s poctivým pitným režimom možno dosiahnuť ročného úbytku dvoch kíl, a to aj bez zmien v stravovacích návykoch.

Voda má tiež za účinok zníženie chuti do jedla, a súčasne teda aj kalorického príjmu, čo vedie prirodzene k chudnutiu. Začnite preto s dostatočným príjmom tekutín hneď ráno!

Postavte sa každé ráno na váhu

Hoci prvotné zváženie nemusí byť práve príjemné, táto každodenná rutina vám môže značne pomôcť v motivácii a výsledkoch chudnutia. Akonáhle si na váhu postavíte každé ráno, zlepší sa automaticky váš prístup k jedlu.

Možno konštantne priberáte, pretože odmietate pozrieť realite do očí. Akonáhle však uvidíte, že vaša váha každým dňom stúpa, začnete robiť v stravovaní oveľa zdravšie rozhodnutia. Vidieť každé ráno na váhe menšie a menšie číslo sa stane čiastkovým cieľom a po mesiaci budete z výsledku milo prekvapení!

Vážte sa vždy na lačno, pred požitím akýchkoľvek tekutín. Váhu môže u žien ovplyvňovať menštruačný cyklus. A tiež berte do úvahy plnosť čriev.

ilustračný obrázok
ilustračný obrázok (zdroj: picturama.com)

Zaraďte do rutiny rannú rozcvičku

Pohyb na lačno prispieva k udržaniu stabilnej hladiny cukru v krvi po celý deň. Nemusíte sa však trápiť hodinovou aktivitou. Stačí krátka rozcvička v podobe pár kardio cvikov v kombinácii so strečingom. Ranný pohyb vás príjemne nabudí a budete sa zrazu cítiť svieži a plní energie.

Venujte ráno krátkej rozcvičke počas dvanástich minút:

  • 45 sekúnd jumping jacks ( "skákanie panáka na mieste") + 15 sekúnd pauza

  • 45 sekúnd drep s predpažením + 15 sekúnd pauza

  • 45 sekúnd walking Plank ( "chôdza do planku a späť") + 15 sekúnd pauza

  • 60 sekúnd úklon do strany s prepnutými ramenami v bok - na každú stranu

  • 45 sekúnd ľahy sedy (v pomalom tempe) + 15 sekúnd pauza.

Po odcvičení série o piatich cvikoch nasleduje minútová pauza. Odcvičte celkom dve až tri série.

ilustračný obrázok
ilustračný obrázok (zdroj: picturama.com)

Začnite ráno chôdzou

Už ranná rozcvička vám rozprúdi krv v žilách. Ale sadnúť následne do auta, usadiť sa v kancelárii a niekoľko hodín presedieť, to nie je práve tou najlepšou cestou, ako podporiť chudnutie. Využite preto ráno k chodeniu aspoň prvých pár sto krokov.

Ak je cesta autom nevyhnutná, urobte si navyše menšiu prechádzku. V prípade, že využívate na prepravu verejnú hromadnú dopravu, vystúpte o pár zastávok skôr a do práce sa prejdite.

So sebou si do termohrnčekov nezabudnite vziať čerstvú kávu alebo zelený čaj, ktoré patria medzi účinné prírodné spaľovače. Nielenže si tým celú cestu spríjemníte, ale navyše budete k svojej vysnívanej váhe o kúsok bližšie.

Skryť Zatvoriť reklamu